1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozpoznanie Histopatologiczne
Autor Wiadomość
galik 


Dołączył: 08 Gru 2017
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2017-12-08, 20:51  Rozpoznanie Histopatologiczne


Witam, dodam w załączniku , 2 zdjęcia, jedno opisu które otrzymałem, drugie to zdjęcie po wycięciu, tak opiszę z grubsza, Pojawił się bolący odcisk - chirurg usunął wszystko ogólnie jest okey, przyszedłem po 3 tygodniach i otrzymałem to : moja skóra jakby co ma skłonności do pozostawiania po sobie fioletowych blizn ( mam 2 na plecach po wycięciu już dobre kilka lat, i dosyć spore i również w barwie różowo - fioletowej. Co sądzicie, lekarz ogólnie jak z nim dziś gadałem to mówi abym się wstępnie nie martwił, ale za wiele nie pogadaliśmy dlatego zwracam się z pytaniem tutaj
Pozdrawiam :)



chirurg 1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 400 raz(y) 94,33 KB

chirurg 2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 967 raz(y) 167,51 KB

 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2017-12-08, 21:08  


galik,
Witaj na forum.
Wynik histopatologiczny jest niejasny - i stąd wypisane na nim zalecenie skonsultowania się z ośrodkiem referencyjnym.
Takim ośrodkiem referencyjnym, który zajmuje się mięsakami kości i tkanek miękkich jest
http://www.sarcoma.pl/coi-kntmkic/
Powinieneś zglosić sie tam koniecznie z aktualnym wynikiem ( do onkologa nie potrzebujesz skierowania). Trzeba bezwzględnie uściślić rozpoznanie, ma to absolutnie podstawowe znaczenie. Leczenie ewentualnego mięsaka ( jeśli by się to potwierdziło po dalszych badaniach) musi być prowadzone przez specjalistów od tego rodzaju nowotworów złośliwych.
Pozdrawiam serdecznie.
 
galik 


Dołączył: 08 Gru 2017
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2017-12-08, 21:23  


Ogólnie to mój wycinek, jest już w Łodzi, i czeka na potwierdzenie przeze mnie. Lekarz z którym gadałem mówił abym za bardzo się nie przejmował bo on wątpi w mięsaka no ale wiadomo jak jest :)
 
sandrolka15 


Dołączył: 09 Gru 2017
Posty: 1

 #4  Wysłany: 2017-12-09, 13:48  Czy ktoś moze zdiagnozowa wyniki badania wycinka


Otrzymałem wynik z wycinka z palca. Które brzmia; fragment skóry pokryty akantotycznie rozrośniętym naskórkiem bez cech dysplazji. W skórze właściwej stwierdza się histiocytarna proliferację złożona z komórek o obfitej kwasochłonnej cytoplazmie i dużych pęcherzykowatych jądrach. Obecnie są także komórki wielojadrowe. Między histiocytami ocenie są komórki nacieku zapalnego. W tym limfocyty i eozynofile. Ogniskowo stwierdza się w zmianie dobrze odgraniczone ognisko o odmiennej morfologii komórki maja bardziej skąpa cytoplazme, brak jest komórek nacieku zapalnego a w jądrach obecne da liczne mitozy w tym o konfiguracji atopowej (5mitoz/3hpf). Zmiana przebiega ogniskowo w linii cięcia chirurgicznego. Co to oznacza ?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2017-12-09, 15:57 ]
Wątki scalone.

_________________
Wyniki z badania histopatologicznego- zmiana skórna palca stopy
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #5  Wysłany: 2017-12-09, 14:11  


sandrolka15,
Wczoraj zamieściłeś ten sam wynik po nickiem galik - dwa konta z jednym IP są niezgodne z naszym Regulaminem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group