1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak Żoładka
Autor Wiadomość
gosiak_szczecin 


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 14
Skąd: szczecin

 #16  Wysłany: 2011-08-11, 22:52  


Witaj lucjo
Z Gabi rozmawiałam przez telefon jeszcze przed operacją. Była bardzo sołabiona.
Teraz trzymam za nią mocno kciuki i modlę się aby nabrała siły i szybko wróciła do zdrowia.
Bardzo jej współczuję, jak tylko sobie pomyslę, że jeszcze raz była krojona, to z bólu łapie sie za moja bliznę.
Z jednej strony szkoda, że jest tak dalego ale z drugiej strony dobrze, że jest tam gdzie czuje sie bezpieczna.
Jak ona wróci z warszawy . Dziś mineły trzy tyg od mojej operacji i jestem jeszcze słaba.
Ledwo znoszę jazdę samochodem a jade tylko 10 min. . Krzys zawosi mnie zawsze rano do mamy i przyjezdza po mnie wieczorem bo cały dzien pracuje a ja nie chce być sama w domu. Gabi czeka znacznie dłuzsza podróź, boję sie jak ona to zniesie.
Lepiej znoszę spacer, niż jazdę jakimkolowiek środkiem komunikacyjnym. Jem mało ale często, jednak kalorycznośc moich posiłków znacznie sie obniżyła. Waga moja spadło o 10 kg. Nie mam na to wpływu. Gabi też bardzo schudła.
Mocno pozdrawiam Was dziewczyny
 
 
lucja54 


Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 89
Pomogła: 16 razy

 #17  Wysłany: 2011-08-11, 23:09  


Małgosiu dobrze że nie jesteś sama ale bardzo ważne ze byś pierwszy posiłek jadła płatki rozgotowane mocno z siemieniem lnianym możesz dodać na koniec banan dla osłody .Śluz z płatków owsianych i lnu pokryje zrosty i nie będziesz miała dolegliwości przy jedzeniu innych pokarmów i zamiast herbaty korzeń prawoślazu on działa przeciw zapalnie i pokrywa przewód jak siemię lniane przy spiesza gojenie .Te dobre rady dostałam po operacji od starej farmaceutki bardzo mi pomagają do dziś nie używam herbaty tylko prawoślaz.Trzeci raz otwierają Gabi w tak krótkim czasie ale Bóg jej pomorze musi wychować synka ma ważne zadanie
 
gosiak_szczecin 


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 14
Skąd: szczecin

 #18  Wysłany: 2011-08-12, 21:34  


Dziekuje Lucjo.
Na śniadanie jem płatki oswiane ale ten korzeń prawoślazu to nie znam. Sprawsze co to jest i tez będę piła. Herbata mi nie smakuje. Lepiej smakuje mi sko Kubuś.
Dzieku za podpowiedz.
 
 
lucja54 


Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 89
Pomogła: 16 razy

 #19  Wysłany: 2011-08-12, 22:40  


Sama radość jak ładnie wracasz do zdrowia do płatków dodawaj siemię lniane ono goi a czy pamiętasz ze nie masz żołądka i nie rozkładasz cukrów prostych a soczki sa słodzone ja z soków pije pomidorowy z Horteksu bo jest łagodny i nie słony ma ważną zaletę potas .Pisze o tym że będziesz miała w niedługim czasie taką dolegliwość jak cukrzyk przy niedoborze cukru bardzo pomaga wrócić do normalności sok pomidorowy.Małgosiu poczytaj rola żołądka brak to nie jemy tego co rozkłada się tylko w żołądku lub wchłaniało.Bardzo ważna sprawa lekarz rodzinny nie zawsze pamięta że większość leków jest wchłaniana w żołądku dotyczy częściowo antybiotyku ja przyjmuje tylko domięśniowo lub dożylnie zależy od mego stanu .Musisz dostać skierowanie do hematologa brak witaminy B powoduje brak wchłaniania żelaza i dużą anemie .
 
gosiak_szczecin 


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 14
Skąd: szczecin

 #20  Wysłany: 2011-08-13, 07:50  


Ojej.... To faktycxnie mam małą wiedzę.
Lucjo a witaminy bierzesz jakie??
W tabletkach ??
Mój lekarz rodzinny to niewiele wie.
A co z jedzeniem?? czego powinnam unikać??
 
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #21  Wysłany: 2011-08-13, 23:09  


Gosiu nie martw się, taki spadek wagi jest normalny dla nowotworów przewodu pokarmowego i po operacji. Najważniejsze jest stopniowe dochodzenie do siebie po operacji- nic na siłę. Staraj się jeść wszystko, co już wypróbowałaś i Ci nie szkodzi- nie czujesz bólu, nie obciąża to Twojego organizmu. I wypoczywaj, za 2-3 miesiące powinnaś już nie odczuwać bezpośrednich skutków operacji...
Pozdrawiam!
 
lucja54 


Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 89
Pomogła: 16 razy

 #22  Wysłany: 2011-08-15, 22:07  


Gosiu biorę witaminy w zastrzyku B milgamma to mi pomaga utrzymuje wage przez 5 lat przytyłam 5 kilo od operacji i tak się utrzymuje .Dla Nas problem jest z tym co rozkłada się w żołądku brak to nie możemy przede wszystkim słodyczy i nabiału tylko wysoko przetworzony mleka nie ale ser pleśniowy czy żółty tak biały będzie powodować biegunki bo co nie rozłoży to jest szybko wydalane .Lepiej jeść nie szkodząc na początku białko najlepiej od ryb nie mocno smażonych najlepiej na parze.Musisz myslec o krwi robić badanie i jeść owoce i też nie wszystkie na razie nie pestkowe .Złe odżywianie może powodować ciężkie dolegliwości dlatego ostrożnie dopasuj pokarmy nie obciążając i pamiętając czego nie można .Banan w początkowym okresie jest pomocny ja zjadałam kilogram dziennie i jeden grejpfrut .Doszłam do hemoglobiny 14 mogłam mieć chemie i inne zabiegi bez problemu .Co z Gabi
 
gosiak_szczecin 


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 14
Skąd: szczecin

 #23  Wysłany: 2011-08-16, 22:57  


Dzęku Lucjo.
Gabi jest już po operacji. Dzwoniłam do niej w poniedziałek. Już po mału zaczyna jeść choć sprawia jej to ból. Czuje się słaba i jest jej niedobrze.Chodzi na spacerki więc może po mału dojdzie do siebie. Mamy kontakt telefoniczny.
 
 
krzysiek 


Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 126
Skąd: Koszalin
Pomógł: 14 razy

 #24  Wysłany: 2011-11-07, 23:07  


gosiak co u Ciebie. Mam nadzieję ,ze juz duzo lepiej.Pozdrawiam
_________________
Mamusia odeszła 10.10.2011 o 02:50. Spoczywaj w pokoju.Byłem razem z Nią i tatą do końca. krzysiek-matros
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group