1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dieta podczas choroby raka przelyku
Autor Wiadomość
pypcio 



Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2011-05-20, 21:12  Dieta podczas choroby raka przelyku


Witam. Zaledwie pare dni temu dowiedzialem sie, ze moja mama ma zlosliwego raka przelyku. Wiadomo, ze czuje sie jak wrak, a musze byc silny i wspomoc mame w walce ta choroba.
Teraz wiekszosc czasu, spedzam na czytaniu wszystkiego co znajde w sieci nt. raka przelyku. Trafilem gdzies na diety, ktore moga pomoc w walce. Min.: DIETA MOERMANA.
I tutaj moje pytanie, czy ta dieta jest stosowana do kazdego typu nowotworow, czy tylko do niektorych z nich?
Jakies inne naturalne sposoby ktore by moglby wesprzec leczenie standardowymi drogami?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-05-20, 21:56  


Nie wydaje mi się, żeby ta dieta była dobra i zbilansowana dla zdrowej osoby, a co dopiero dla chorego na nowotwór.

Dieta nie "pomoże" wygrać z rakiem w tym sensie, że pożywienie będzie zawierało składniki unicestwiające kom. nowotworowe. Dobra dieta to taka, która smakuje pacjentowi i zapewni mu siłę.
(oczywistym jest, że nie powinno to być morze alkoholu i same ciężkostrawne potrawy)

Jakie leczenie jest/będzie prowadzone u mamy? Bo od tego również wiele zależy, np. przy radioterapii rejonu głowy i szyi pewne potrawy są zakazane, gdyż mogą narobić więcej złego niż dobrego (np. potrawy pikantne).

Natomiast diety stricte dla raka przełyku przypuszczam, że nie ma.
_________________
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #3  Wysłany: 2011-05-20, 22:06  


pypcio napisał/a:
DIETA MOERMANA.
I tutaj moje pytanie, czy ta dieta jest stosowana do kazdego typu nowotworow, czy tylko do niektorych z nich?

Przeczytałam na szybko co udało mi się znaleźć - dieta taka u nikogo nie powinna być stosowana (no, chyba że u otyłych, bo wygląda na nieźle odchudzającą), a już na pewno nie u pacjenta leczonego na nowotwór, bo doprowadzi do mocnych niedoborów, poza tym przy wielu rodzajach terapii nie poleca się tak dużej ilości surowych owoców, zwłaszcza cytrusowych.
pypcio napisał/a:
Jakies inne naturalne sposoby ktore by moglby wesprzec leczenie standardowymi drogami?

Tak generalnie - nie da się odpowiedzieć. Na konkretne problemy powstałe w trakcie terapii istnieją konkretne rozwiązania (co innego gdy pojawi się biegunka, co innego, gdy zaparcia, co innego gdy wymioty, brak apetytu itp.). Chodzi tu jednak tylko o leczenie objawów - sama przyczynę, czyli raka, wyleczyć można tylko medycyną konwencjonalną.

Chętnie odpowiemy Ci na pytania dotyczące konwencjonalnego leczenia, prowadzonego przez lekarzy medycyny.
_________________
 
 
pypcio 



Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 4

 #4  Wysłany: 2011-05-20, 22:53  


Dziekuje za odpowiedzi.
Moja Mama, bedzie leczona i operowana w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Lublinie. Czy, ktos moze wypowiedziec sie na temat tej placowki?

[ Dodano: 2011-05-20, 23:00 ]
Moze, to glupie, ale znalazlem cos takiego.
http://www.zdrowie.med.pl...920&slowo=&nr=7

Zastanawia mnie tylko, czy to aby nie zaszkodzi?
Dzieki za pomoc.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2011-05-21, 00:10  


Ale nie pomoże, rozróżnij proszę "mogłoby zapobiegać" od "pomaga w leczeniu". Jak wszystkie soki owocowe może podrażnić przełyk, nawet zdrowa osoba czuje takie "szorowanie" w przełyku pijąc kwaśny sok.
_________________
sprzątnięta
 
pypcio 



Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2011-11-05, 20:32  


Witam po dlugiej przerwie.

Mama jest leczona w Warszawie. Suplement diety jaki stosuje to sa ziola ojca szeligi. Kupilismy rowniez witamine B17(Po wzieciu witaminy, jej organizm zareagowal tym, ze czula sie gorzej niz zazwyczaj). Mysle o zamowieniu z chin grzybow Lingzhi. Nie licze na cud, ale jezeli jest cos co moze pomoc mojej Mamie, to jest to warte zachodu. Jezeli ktos ma jakies doswiadczenia zwiazane z tymi srodkami, prosze o info.

Moja Mama ma tez czuje duze bole na plecach w okolicach nerek:( badania wykazaly, ze tam nie ma naciekow. Niestety, inne badania pokazaly komorki rakowe w powiekszonych wezlach chlonnych - 14stego jedzie na kolejne naswietlania. Lekarze przypisali jej przeciwbolowe kropelki Tramal - niestety efekty uboczne sa bardzo niemile, dlatego ciezko ja namowic zeby je wziela.

Od kwietnia tego roku, jedyna dobra wiadomoscia jaka otrzymalismy to to: ze przeswit w przelyku zwiekszyl sie do 5milimetrow, gdzie zaraz pozniej i tak zmniejszyl sie do 3 milimetrow. +

Bardzo mi Jej szkoda:( nie wiem jak bym mogl jej bardziej pomoc??
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group