1. Link do strony z mo¿liwo¶ci± wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych u¿ytkowników s± aktywowane przez Administracjê
(linki aktywacyjne nie dzia³aj±) - zwykle w ci±gu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona G³ówna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Nastêpny temat
Rak tarczycy brodawkowaty wariant pêcherzykowy
Autor Wiadomo¶æ
karolinax 



Do³±czy³a: 22 Sty 2013
Posty: 580
Sk±d: Warszawa
Pomog³a: 47 razy

 #151  Wys³any: 2013-06-01, 11:29  


Asiu, pytasz jak by³o. By³o niesamowicie. W sumie tak bardzo nie odczu³am, ¿e jestem w szpitalu. Opieka cudowna, lekarze cudowni. Wszyscy u¶miechniêci. Jedzenie pyszne, ¶wie¿e, du¿o. Tylko co mi najbardziej przeszkadza³o, denerwowa³o to ten dren wystaj±cy z szyi, ci±gn±cy. Taka smycz tylko dlaczego ona musia³a siê zaczynaæ w mojej szyi. :) Tak jak ju¿ pisa³am le¿a³am w sali 2 osobowej. Le¿a³am z dziewczyn± o 10 lat starsz±. Ta sala by³a przedostatnia po prawej stronie. W sumie to by³am chyba najm³odsz± pacjentk± na oddziale. W ostatni± noc przed operacj± dosta³am lek wyciszaj±cy. Nic nie pomóg³. Nerwy by³y silniejsze. Zasnê³am po 12 w nocy, a o 6 rano wsta³am tak mnie nosi³o. Rano k±piel i za³o¿enie seksownej szatki. :) Pó¼niej g³upi ja¶ w kroplówce i odjazd przyjemny. By³am druga w kolejce do operacji wiêc nie musia³am tyle czekaæ. W przeddzieñ operacji spotkanie z anestozjologiem. Mnie usypia³a Pani anestozjolog. By³am naprawdê w pozytywnym szoku, ¿e taka m³odziutka, a taka m±dra g³owa. Szacun, k³aniam siê do stóp. :!1!: Ju¿ na mojej sali po jakim¶ tam przebudzeniu mia³am wielkie problemy z ¿o³±dkiem, Prawie ca³y dzieñ wymiotowa³am i bola³ mnie ¿o³±dek. Dziêki kochanym lekarzom i pielêgniarkom którzy mi pomogli w cierpieniu to wszystko przesz³o. W ¶rodê prawie ca³y dzieñ spa³am, czwartek te¿ by³ podobny chocia¿ wieczorem ju¿ szala³am po szpitalu. Trochê mam chrypkê i zmieniony g³os. Na wypisie mam napisane,¿e mam guza pêcherzykowego i podejrzenie nowotworu brodawkowatego :-(

[ Dodano: 2013-06-01, 12:52 ]
Mia³am wk³uty najmniejszy wenflon / pomarañczowy / bo jestem chudzielec. :-D Mam wystaj±ce ko¶ci obojczykowe. Gdy Pani doktor rysowa³a na mojej szyi linie ciêæ mówi³a ale chudzielec.:lol: Szkoda, ¿e nie widzia³a mojej siostry która jest jeszcze chudsza. :)

[ Dodano: 2013-06-01, 13:32 ]
Zaraz po przyje¼dzie na sale pielêgniarka zmienia³a mi jak±¶ tam czê¶æ drenu bo zrobi³ siê skrzep i nie odsysa³o mi krwi z rany. Inaczej jakby tego nie zrobi³a by mi wszystko spuch³o i bym siê udusi³a.

[ Dodano: 2013-06-01, 13:58 ]
Asiu, pisa³a¶, ¿e Ty po przywiezieniu na salê wsta³a¶ dopiero po 3 - 4 godzinach. By³am lepsza od Ciebie, bo ja wsta³am gdzie¶ po 2 godzinach. Musia³am do ³azienki w wiadomej sprawie. Pielêgniarka przylecia³a i mówi, ¿e nie mo¿na jeszcze wstawaæ. Ale ja ju¿ by³am na nogach. Tylko spyta³a czy nie krêci mi siê w g³owie, a ja odpowiedzia³am " niee " :lol: Potem zaprowadzi³a mnie pomalutku do ³azienki. Taka ze mnie twardzielka ;)
_________________
Czy to nie smutne, ¿e wiêkszo¶æ ludzi musi zachorowaæ, by zdaæ sobie sprawê z cudowno¶ci ¿ycia?
Jostein Gaarder
 
Asiaa1201 



Do³±czy³a: 28 Lis 2012
Posty: 234
Sk±d: P³ock
Pomog³a: 8 razy

 #152  Wys³any: 2013-06-01, 19:27  


u kochana dobra jeste¶ ;)
ja sika³am w kaczuszke hehe :)
hmmm czyli to jeszcze nie wiadomo czy to rak ??
_________________
__Asiaa__
 
karolinax 



Do³±czy³a: 22 Sty 2013
Posty: 580
Sk±d: Warszawa
Pomog³a: 47 razy

 #153  Wys³any: 2013-06-02, 12:12  


Jeszcze nie wiadomo, niestety. Pierwszy cz³on jest pozytywny " guz pêcherzykowy" czyli ³agodny. Tylko ten drugi mnie martwi. Po¿yjemy, zobaczymy. Pozytywne nastawienie przede wszystkim :) Tylko mam problem ze s³uchem. Po operacji gorzej s³yszê :-( Czy to mo¿e byæ normalne ? Co¶ tam naruszone ?

[ Dodano: 2013-06-02, 12:14 ]
Mo¿e to wina tych samolotów lataj±cych co chwilê nad Centrum Onkologii :lol:

[ Dodano: 2013-06-02, 14:01 ]
Mam pytanie. Mam wyciêty jeden p³at z cie¶ni±. Do czego ten drugi p³at jest przyczepiony ? Do tchawicy ? Czym jest przyczepiony ? Czy ten p³at siê nie urwie ?

[ Dodano: 2013-06-02, 14:49 ]
Dren mia³am wyjêty dopiero w pi±tek w dniu wypisu. W ¶rodê wieczorem jeszcze dosta³am kroplówkê z wapniem bo mi zaczê³y mrowiæ palce u r±k. Wenflon te¿ mia³am wyjêty w pi±tek przed wyj¶ciem. Najlepsze jest to, ¿e w czwartek przy wieczornym obchodzie lekarza us³ysza³am, ¿e wyjdê dopiero w poniedzia³ek, bo w pi±tek nie bêdzie dr Stachlewskiej. A¿ tu nagle w pi±tek przy ¶niadaniu wpada do pokoju nasza ukochana Pani doktor, a my " pacjentki " w szoku. Przyjecha³a specjalnie do nas na chwilê tylko ¿eby nas wypisaæ. Oczywi¶cie nie maj±c w pi±tek dy¿uru.W b³yskawicznym tempie minê³y mi dwa dni w szpitalu :lol:

[ Dodano: 2013-06-02, 14:55 ]
Poprawka 3 dni w szpitalu. Ale siê cieszy³am. Od razu cieplej mi siê zrobi³o :lol:
_________________
Czy to nie smutne, ¿e wiêkszo¶æ ludzi musi zachorowaæ, by zdaæ sobie sprawê z cudowno¶ci ¿ycia?
Jostein Gaarder
 
Asiaa1201 



Do³±czy³a: 28 Lis 2012
Posty: 234
Sk±d: P³ock
Pomog³a: 8 razy

 #154  Wys³any: 2013-06-02, 18:36  


Ja te¿ siê cieszy³am jak dziecko w dzieñ wypisu tak¿e wiem co czu³a¶ :-D :-D
_________________
__Asiaa__
 
justyna_kier 



Do³±czy³a: 19 Sty 2013
Posty: 190
Sk±d: Ostróda
Pomog³a: 8 razy

 #155  Wys³any: 2013-06-02, 19:56  


tak trochê niemerytorycznie pytam, ale chyba pogubi³a¶ siê w dniach. W ¶rodê napisa³a¶, ¿e jeste¶ ju¿ w domu, w po¶cie powy¿ej piszesz, ¿e wysz³a¶ w pi±tek. Wiêc jak to w koñcu by³o?
 
 
ina_b 


Do³±czy³a: 29 Lip 2012
Posty: 92
Pomog³a: 16 razy

 #156  Wys³any: 2013-06-02, 21:06  


A ja widzê wpis z 31.05, czyli z pi±tku, o wyj¶ciu do domu...
 
Asiaa1201 



Do³±czy³a: 28 Lis 2012
Posty: 234
Sk±d: P³ock
Pomog³a: 8 razy

 #157  Wys³any: 2013-06-02, 22:01  


karolinax napisa³/a:
Ju¿ na mojej sali po jakim¶ tam przebudzeniu mia³am wielkie problemy z ¿o³±dkiem, Prawie ca³y dzieñ wymiotowa³am i bola³ mnie ¿o³±dek. Dziêki kochanym lekarzom i pielêgniarkom którzy mi pomogli w cierpieniu to wszystko przesz³o. W ¶rodê prawie ca³y dzieñ spa³am, czwartek te¿ by³ podobny chocia¿ wieczorem ju¿ szala³am po szpitalu. Trochê mam chrypkê i zmieniony g³os


dobrze napisa³a w ¶rodê przele¿a³a, czwartek podobny a pi±tek wypis :roll: :lol:
_________________
__Asiaa__
 
justyna_kier 



Do³±czy³a: 19 Sty 2013
Posty: 190
Sk±d: Ostróda
Pomog³a: 8 razy

 #158  Wys³any: 2013-06-03, 08:34  


czyli to mi siê dni pomyli³y :mrgreen: jednak za du¿o wolnego nie jest wskazane
 
 
karolinax 



Do³±czy³a: 22 Sty 2013
Posty: 580
Sk±d: Warszawa
Pomog³a: 47 razy

 #159  Wys³any: 2013-06-03, 10:41  


Ile miesiêcy mieli¶cie, macie zwolnienie lekarskie, bo ja mam 2 miesi±ce. Do koñca lipca.

[ Dodano: 2013-06-03, 15:50 ]
Mam pytanie. Na lini ciêcia z zewn±trz mam poprzylepiane takie plasterki które trzymaj± i chroni± ranê. To jest zamiast szwu normalnego. Ile czasu takie plasterki mog± siê utrzymywaæ ? Kiedy zaczn± odpadaæ ?
_________________
Czy to nie smutne, ¿e wiêkszo¶æ ludzi musi zachorowaæ, by zdaæ sobie sprawê z cudowno¶ci ¿ycia?
Jostein Gaarder
 
justyna_kier 



Do³±czy³a: 19 Sty 2013
Posty: 190
Sk±d: Ostróda
Pomog³a: 8 razy

 #160  Wys³any: 2013-06-03, 16:47  


ja dosta³am 30 dni zwolnienia, ale po 10 dniach by³am ju¿ w pracy. Dlaczego zastosowali Ci takie plastry zamiast szwu? Ja mam sk³onno¶æ do bliznowca i zastanawiam siê czy mo¿e taki sposób "sklejania" ciêcia ratuje przed powstawaniem bliznowca.
 
 
Asiaa1201 



Do³±czy³a: 28 Lis 2012
Posty: 234
Sk±d: P³ock
Pomog³a: 8 razy

 #161  Wys³any: 2013-06-03, 18:15  


Ja po operacji dosta³am 1 miesi±c zwolnienia

te plasterki zerwij po 10 dniach

:mrgreen:
_________________
__Asiaa__
 
karolinax 



Do³±czy³a: 22 Sty 2013
Posty: 580
Sk±d: Warszawa
Pomog³a: 47 razy

 #162  Wys³any: 2013-06-04, 12:57  


Nie mogê teraz braæ leku euthyrox. Muszê wywo³aæ niedoczynno¶æ tarczycy :-( Mam piêknie wyrównane TSH. Teraz bêdê siê ¼le czuæ i tak dalej :-( Czy kto¶ wie ile czasu potrzeba ¿eby wywo³aæ t± niedoczynno¶æ ?
_________________
Czy to nie smutne, ¿e wiêkszo¶æ ludzi musi zachorowaæ, by zdaæ sobie sprawê z cudowno¶ci ¿ycia?
Jostein Gaarder
 
justyna_kier 



Do³±czy³a: 19 Sty 2013
Posty: 190
Sk±d: Ostróda
Pomog³a: 8 razy

 #163  Wys³any: 2013-06-04, 14:48  


ja zaczê³am braæ euthyrox na 4 dobê, ale mi usunêli ca³± tarczycê. Jak odstawi³am leki przed jodowaniem to po 3 tygodniach mia³am TSH na poziomie 4 a w 4 tygodniu ju¿ 80. Wiêc pewnie za jakie¶ 2-3 tygodnie mo¿esz sobie zrobiæ badanie i zobaczysz jaki bêdziesz mia³a wynik
 
 
karolinax 



Do³±czy³a: 22 Sty 2013
Posty: 580
Sk±d: Warszawa
Pomog³a: 47 razy

 #164  Wys³any: 2013-06-04, 15:35  


W sumie Pani doktor Stachlewska nic mi nie mówi³a o tym leku, a ja zapomnia³am siê spytaæ. Tyle siê dzia³o na raz. Nie wiem czy mam go dalej braæ czy odstawiæ do najbli¿szej wizyty u chirurga tj. 20 czerwca. Dzisiaj by³am u mojej endokrynolog i ona powiedzia³a, ¿e mam nie braæ. Muszê jutro zadzwoniæ na oddzia³ do dr Stachlewskiej. Mo¿e bêdzie mia³a dy¿ur.

[ Dodano: 2013-06-04, 16:30 ]
Na wypisie nic nie ma napisane, ¿e muszê zrobiæ podstawowe badania tarczycy przed wizyt± u chirurga. Robiê wszystko wed³ug poleceñ, je¿eli lekarz bêdzie mia³ jakie¶ pretensje do mnie to nie bêdzie moja wina.
_________________
Czy to nie smutne, ¿e wiêkszo¶æ ludzi musi zachorowaæ, by zdaæ sobie sprawê z cudowno¶ci ¿ycia?
Jostein Gaarder
 
Asiaa1201 



Do³±czy³a: 28 Lis 2012
Posty: 234
Sk±d: P³ock
Pomog³a: 8 razy

 #165  Wys³any: 2013-06-04, 17:29  


Ja po operacji nie bra³am eutyroxu z tego wzglêdu, ¿e miesi±c pó¿niej mia³am podany jod diagnostyczny, potem jodowanie i dopiero po jodowaniu zaczyna³am od dawki 50 skoñczy³am na 200 .. moje TSH pod koniec grudnia to 280 :) pytali mnie czy jeszcze chodzê :) puchniesz, czujesz siê ospa³a i zawroty g³owy. a czy magnez i wapñ musisz braæ ??
_________________
__Asiaa__
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group