1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak szyjki macicy
Autor Wiadomość
ewaelk 


Dołączyła: 25 Mar 2015
Posty: 9

 #1  Wysłany: 2015-03-25, 10:29  Rak szyjki macicy


Mam 41 lat jestem z Ełku

w poniedziałek odebrałam wyniki hist-pat po 5 tygodniach po pobraniu,
mam mętlik bo dla mnie wynik jest niejednoznaczny ,
w szpitalu gdzie miałam pobierane wycinki (Pisz) zaproponowano wysoką amputację jako zabieg djagnostyczno-leczniczy ,nie zgodziłam się .

Jutro jadę na konsultację do B-stoku do profesora Klappa ,
mam nadzieję żę to dobra decyzja gdyż czas nie jest moim sprzymierzeńcem.



2015.03.09 - hp.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1027 raz(y) 109,66 KB

_________________
Ewaelk
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2015-03-25, 14:34  


Wynik jest jednoznaczny,(sorry że tak prosto z mostu) patolog wnioskuje że jest to rak ponieważ:
- znalazł ognisko mikroinwazji, a to już bez wątpienia rak (mały)
- znalazł zatory komórek nowotworowych (nowotwór, nie neoplazja) w naczyniach limfatycznych.
Tak się zdarza że pobrany materiał nie jest w pełni reprezentatywny, ale tutaj patolog (chwała mu) wskazał że gdzieś jest nowotwór a materiał pobrano jakby z obrzeża. Propozycja leczenia była jak najbardziej sensowna. Moim zdaniem nie powinnaś protestować przeciwko jak najszerszemu wycięciu bo te zatory w naczyniach limfatycznych to dowód że już zaczął przechodzić do układu limfatycznego.
_________________
sprzątnięta
 
ewaelk 


Dołączyła: 25 Mar 2015
Posty: 9

 #3  Wysłany: 2015-03-25, 15:48  


Dzięki Gaba bardzo mi pomogłaś,zobaczymy co zaproponuje mi profesor.
_________________
Ewaelk
 
KasiaC 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Kwi 2012
Posty: 958
Skąd: woj. mazowieckie
Pomogła: 92 razy

 #4  Wysłany: 2015-03-26, 23:47  


ewaelk, gaba ma rację i mam nadzieję, że lekarz z którym miałaś umówione spotkanie również jest zgodny z tym iz trzeba jak najszybciej podjać kroki w celu usunięcia "nieproszonego gościa".
 
ewaelk 


Dołączyła: 25 Mar 2015
Posty: 9

 #5  Wysłany: 2015-03-29, 21:45  


2 kwietnia mam zabieg leep ,profesor stwierdził iż po zabiegu będzie więcej materiału do badania ,a moje wyniki są niejednoznaczne. :|
_________________
Ewaelk
 
mufaso83 



Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 722
Pomogła: 110 razy

 #6  Wysłany: 2015-03-30, 10:25  


pamiętaj tylko, że przy zabiegu typu leep ciężko jest określić, czy margines cięcia nie jest zmieniony chorobowo z racji jego "przypalenia" (tak mi to lekarz tlumaczył i dla bezpieczeństwa i pewności radykalności zabiegu wykonał go skalpelem, dzięki czemu histopatolog mógł dokładnie określić zdrowy margines)
_________________
Omnia tempus habent
Mamcia 03.07.1955 - 14.12.2015
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #7  Wysłany: 2015-03-30, 20:26  


Jeżeli nie powiedziałaś że koniecznie jeszcze chcesz mieć dziecko i to za wszelką cenę to ta decyzja wydaje mi się trochę ryzykowna. Ten zabieg jest rekomendowany do CIN2, Ty masz CIN3/CIS. Niby z profesorem nie powinnam dyskutować, ale ja bym poprosiła o uzasadnienie takiej decyzji bo co niejednoznacznego może być w tym wyniku?
_________________
sprzątnięta
 
butterfly12 


Dołączyła: 13 Sty 2015
Posty: 91
Pomogła: 9 razy

 #8  Wysłany: 2015-03-30, 21:14  


gaba ma rację, zabieg LEEP jest rekomendowany do CIN2 a ty masz CIN3/CIS. Powinnaś to jeszcze skonsultować.
 
ewaelk 


Dołączyła: 25 Mar 2015
Posty: 9

 #9  Wysłany: 2015-03-31, 13:25  


Profesor tłumaczył iż jest to stan przedinwazyjny nie "inny" i nie ma co się martwić na zapas ,opis wyników z komentował "kto to opisywał ???albo coś jest albo czegoś nie ma ". co do radykalnej operacji na miednicy małej stwierdził iż kiedyś tak leczono, nie teraz a w moim przypadku nie ma wskazań do usuwania macicy.Dzieci (jest 2)więcej z mężem nie planujemy.Wyniki hist-pat-u będą 2 tyg po zabiegu leep,Poczekam jeszcze dwa tygodnie.
_________________
Ewaelk
 
ewaelk 


Dołączyła: 25 Mar 2015
Posty: 9

 #10  Wysłany: 2015-04-24, 15:12  


WITAM.

Wczoraj mąż odebrał moje wyniki po konizacji leep

rak płaskonabłonkowy G3 nierogowaciejący

nowotwór niewidoczny makroskopowo najgłębszy naciek 6 mm.
Naciek nowotworowy obecny w linii cięcia.Nie stwierdza się nacieku naczyń krwionośnych/limfatycznych.6 maja mam zabieg usunięcie całkowite narządu rodnego.
Czy usunięcie jajników też jest konieczne?
A może wysoka amputacja szyjki była by wystarczająca?
_________________
Ewaelk
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #11  Wysłany: 2015-04-24, 15:45  


Jest G3, jest nowotwór w linii cięcia i naprawdę nie wiadomo gdzie się kończy. Napisałam Ci na samym początku: nie protestuj jeżeli będą proponowali szerokie wycięcia. Oczywiście możliwe że gdybyś miała na początku wysokie cięcie to po dokładnym przebadaniu materiału mogłoby być wystarczające (ale mogło się również okazać że potrzebne poszerzenie). Teraz już nikt (a najmniej Ty) nie może powiedzieć że coś jest "wystarczające". Sytuacja jest poważna.

Ps Ciekawe jak lekarz będzie się wycofywał ze swoich pierwszych ocen i ciekawe czy zrobi to sam z siebie
_________________
sprzątnięta
 
ewaelk 


Dołączyła: 25 Mar 2015
Posty: 9

 #12  Wysłany: 2015-04-24, 16:30  


Gaba kładąc się do kliniki na zabieg leep natrafiłam na docenta który tez stwierdził ze zabieg leep jest za mało radykalny ale jak powiedziałam ze rekomenduje go profesor to zamilkl ,a teraz Pan profesor nie odbiera telefonu...
_________________
Ewaelk
 
mufaso83 



Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 722
Pomogła: 110 razy

 #13  Wysłany: 2015-04-25, 14:58  


dlatego czasami warto zasięgnąć opinii innego lekarza. Teraz to już musztarda po obiedzie, jeśli chodzi o gdybanie. Trzeba się zająć kwestią obecności nacieku w linii cięcia. Czy miałaś wykonywane jakieś badania obrazowe? Dostałaś skierowanie z racji takiego, a nie innego wyniku histopatologicznego? Bez tego ciężko gdybać, bo jak mówi gaba, nie wiadomo, gdzie nowotwór się kończy.
Koniecznie teraz wybierz lekarza z doświadczeniem, ale również polecanego przez pacjentów. Może na forum ktoś pomoże, kogo polecić w Twojej okolicy.
Jak sama widzisz czasami tytuł nie jest gwarancją sukcesu.....
_________________
Omnia tempus habent
Mamcia 03.07.1955 - 14.12.2015
 
ewaelk 


Dołączyła: 25 Mar 2015
Posty: 9

 #14  Wysłany: 2015-04-29, 09:21  


Mufaso83 skierowanie otrzymałam z racji wyniku hp.Na tą chwilę mam zrobione rtg klatki
piersiowej i komplet badań krew mocz do zabiegu,tomografię mam mieć robioną 6 maja w klinice.
Konsultowałam się z 3 lekarzami (W-wa,Ełk B-stok),niby trafiłam w dobre ręce ,decyzja podjęta w kwestii wykonania radykalnego zabiegu
_________________
Ewaelk
 
ewaelk 


Dołączyła: 25 Mar 2015
Posty: 9

 #15  Wysłany: 2015-05-02, 11:22  


Witam.
Czy ktoś z forum może polecić lekarza z B-stoku? :)
_________________
Ewaelk
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group