1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak sutka przewodowy inwazyjny
Autor Wiadomość
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #76  Wysłany: 2011-07-09, 10:05  


JustynaS1975, mam miała Zofran w czopkach, więc to przyjmowała, ale nie było to dla niej komfortowe. Wczoraj wzięła 3 tabletki Atossy i jeden czopek- choć też oprotestowała przyjęcie. Wczoraj jeszcze wszystko jej śmierdziało, jak nie umyłam dłoni po zaparzeniu kawy i miały zapach tej kawy, to było jej niedobrze, choć z niej kawosz był przed chemią! Dzisiaj zjadła bułkę z masłem. Odczuwa ból nasilający się w trakcie przyjmowania jedzenia, więc może żołądek się odzywa. Jest słaba, dużo leży- wczoraj cały dzień, ale dzisiaj już lepiej. Mam nadzieję, że najgorsze za nami. Teraz będziemy mądrzejsze- przed chemią żadnej kawy no i oczywiście leki osłonowe + na wątrobę- Mama brała je regularnie dopiero 2-3 dni przed chemią, a tak to tylko na skutki bólu/dyskomfortu.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #77  Wysłany: 2011-07-09, 10:15  


asia19, to co mogę jeść i nie jeść w czasie chemii i w tym okresie po chemii to nauczyłam się 'metodą prób i błędów'. Kawę też wyeliminowałam ponieważ dla mnie 'za ostra' na żołądek.
Myślę, że teraz powoli będzie lepiej. :)
W tej chorobie bardzo potrzebna jest cierpliwość, wytrzymałość, przysłowiowe 'zaciśnięcie zębów'. ;]

[ Dodano: 2011-07-09, 11:39 ]
asia19 napisał/a:
Jest słaba, dużo leży- wczoraj cały dzień, ale dzisiaj już lepiej


Niech mama dużo odpoczywa (jak tego potrzebuje), jak może spać, to niech śpi. Sen to dobre lekarstwo :) , w czasie snu organizm odpoczywa, lepiej się regeneruje. "Słuchać organizmu'. Nic na siłę, 'nie szarpać' organizmu. Odpoczywać, 'regenerować' organizm. :) Dać sobie czas. Powoli wróci do 'normy'. :)
 
danisella 


Dołączyła: 11 Lut 2011
Posty: 57
Pomogła: 6 razy

 #78  Wysłany: 2011-07-09, 16:16  


moja mama na wymioty przyjmowala atosse bardzo jej pomagały
_________________
danisella
 
olaczek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 289
Skąd: Górny Śląsk
Pomogła: 37 razy

 #79  Wysłany: 2011-07-10, 18:29  


asia19 napisał/a:
Wczoraj jeszcze wszystko jej śmierdziało, jak nie umyłam dłoni po zaparzeniu kawy i miały zapach tej kawy, to było jej niedobrze, choć z niej kawosz był przed chemią


Chemioterapia powoduje takie psikusy zmysłu węchu. Moja mama np.przez wszystkie cykle nie trawiła zapachu łazienki. A zapach mięsa wywoływał wręcz wymioty.

Nudności miała 7-10 dni po chemii, atosse brała więc dłużej. Dużo piła naparu z imbiru.
_________________
olaczek
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #80  Wysłany: 2011-07-11, 16:32  


Mama czuje się już całkiem dobrze. Normalnie je, chodź ma jeszcze 'kota' na punkcie zapachu. Mówi również, że jest jej wiecznie gorąco. :| No i martwi się tymi kolejnymi wlewami...
 
olaczek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 289
Skąd: Górny Śląsk
Pomogła: 37 razy

 #81  Wysłany: 2011-07-11, 19:24  


asia19 napisał/a:
No i martwi się tymi kolejnymi wlewami...


http://www.tvp.pl/vod/dok.../chemia/4280749
_________________
olaczek
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #82  Wysłany: 2011-07-12, 15:25  


olaczek napisał/a:
http://www.tvp.pl/vod/dok.../chemia/4280749


Obejrzałam film i pierwsze (mało refleksyjne) gdy zobaczyłam 'czerwoną' chemię to od razu zemdliło mnie, blee... :ee!!" Zawsze gdy widzę tę szkaradę mam taki odruch, [uoeee]

asia19 napisał/a:
No i martwi się tymi kolejnymi wlewami...

Wiem, że chemia to bardzo toksyczne lekarstwo. Ale póki co jedyne na to choróbsko. Gdy jechałam to chemię, to jechałam po zdrowie. Przynajmniej po szansę na zdrowie. A niestety po chemii te co najmniej 3 dni to trzeba z 'życiorysu wyjąć'.
Ale potem przychodzą lepsze dni [manga]
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #83  Wysłany: 2011-07-18, 22:24  


Olaczku, oglądałam to kilka dni temu z przerażeniem i łzami w oczach... Najbardziej poruszyła mnie ta Pani chora na raka piersi- przez połowę filmu silna, a na samym końcu- ta bezsilność... to porażające... Postanowiłam nie puszczać filmu Mamie- ja wiem, że ją to również by podłamało. Mama straciła braciszka "na raka", 6-letniego Aniołka, poważnie choruje mój Tata, a Jej mąż. Nie możesz się więc Olaczku dziwić, że wolę jej tego widoku oszczędzić- zdaje mi się, że chce jak najszybciej o TYM miejscu zapomnieć... :-(
Mama fizycznie czuje się bardzo dobrze, nie dokucza żołądek ani wątroba. Włosy są na miejscu, łuszczyca jakby się trochę cofnęła. Psychicznie również nie tak źle- choć czasem mówi, że się boi, że nie chce tam jechać, to już nie martwi się włosami. Dziś nawet zrobiłyśmy sobie małe metamorfozy- ja z Mamą rude pasemka, siostra pomalowała się na blond.
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #84  Wysłany: 2011-07-23, 21:23  


No i zaczęło się... zaczęły wychodzić włosy. Co prawda na razie po umyciu jest "tylko" pełna szczotka, ale nie wiem, czy nie wziąć Mamy i ich nie obciąć... :uuu: :cry: :cry: We wtorek chemia, zapewne lepiej by się czuła z włosami, ale co zrobić, będę musiała obciąć, jak zaczną wychodzić garściami :| :| :-(
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #85  Wysłany: 2011-07-23, 23:20  


asia19, ja jestem 'fanką' obcinania włosów w takich sytuacjach. Trzy razy wypadły mi włosy i tylko za pierwszym razem ich nie obcięłam. Bardzo denerwowało mnie wypadanie włosów, dlatego, że one 'ciągnęły' się za mną wszędzie.
Natomiast to że, byłam łysa nie było dla mnie żadnym 'dramatem'. Ale wiem, że ludzie różnie to przeżywają.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
olaczek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 289
Skąd: Górny Śląsk
Pomogła: 37 razy

 #86  Wysłany: 2011-07-24, 09:18  


asia19 napisał/a:
No i zaczęło się... zaczęły wychodzić włosy.


asiu, moje matczysko, z kategori wiekowej "młodsze staruszki" - za 6 tygodni skończy 72 lata (mam nadzieję, że się nie narażę gabie :?ale?: ) od czasu chemii nosi baaaardzo króciutkie włoski - taki dłuższy jeżyk. To dla niej taki symbol, tego co przeszła. To jest jej decyzja, tak sama chciała.
_________________
olaczek
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #87  Wysłany: 2011-07-25, 21:38  


Obcięłam Mamie wczoraj włosy. Ma bardzo krótkie i chodzi w chustce. Możecie mi napisać, gdzie w Warszawie kupię peruki (oprócz CO)? Słyszałam, że gdzieś jest dużo taniej, a że jest refundacja, to lepiej dołożyć i mieć lepszą. I jak to załatwić w ogóle? Mamy wniosek czy coś, Mama dostała na 1 chemii.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #88  Wysłany: 2011-07-25, 23:05  


asia19, ten wniosek to recepta, wysyła się go do NFZ celem potwierdzenia, potem oni odsyłają, tylko że on jest ważny tylko miesiąc, jak każda recepta.
_________________
 
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #89  Wysłany: 2011-07-25, 23:07  


Finlandio, czyli powinniśmy odesłać i poczekać na odpowiedź? Czy dobrze rozumiem, że dopiero wtedy można to wykorzystać?
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #90  Wysłany: 2011-07-25, 23:26  


asia19, tak, dopiero wtedy można wykorzystać. NFZ potwierdza tam, że jeszcze w tym roku żadnej peruki nie kupowałyście. A z jaką datą tę receptę podpisał lekarz?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group