1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak prostaty
Autor Wiadomość
AgnieszkaW. 


Dołączyła: 07 Kwi 2018
Posty: 7

 #1  Wysłany: 2018-06-06, 06:57  Rak prostaty


Witam, mogę prosić o interpretację wyników. U teścia wykryto taka prostaty. Obecnie jest już po najważniejszych badaniach,ale nadal droga do leczenia jest daleka. Lekarze podjęli decyzję,że nie będzie operacji tylko radioterapia. Teraz ma wybrać 3 zastrzyki jeden na miesiac,ktore mają spowodować zmniejszenie guza i możliwości wyjęcia cewnika (założonego ma go od lutego) który na dzień dzisiejszy uniemożliwia leczenie. Przerzutów do kości nie ma,ale węzły chłonne są zaatakowane i jest podejrzenie przerzutów do płuc. W piątek będzie miał TK płuc. Zastanawia mnie czy takie są procedury i nie da się przyspieszyć leczenia. O płucach nikt naradzie nic nie mówi. Lekarz skomentował sytuację,że jest źle, ale nie tragicznie

[ Dodano: 2018-06-06, 07:59 ]
Przepraszam że założyłam temat aż 3 razy :cry:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-06-06, 10:18 ]
Proszę nie zakładać kilku wątków o tej samej treści (Regulamin forum), jeden wątek w zupełności wystarczy. Dwa pozostałe wątki zostały usunięte. Prosze tutaj opisywac całą historię.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2018-06-20, 21:24 ]
Załączniki z tego posta zostały usunięte. Są one w poście #3
 
Armands 



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 611
Pomógł: 46 razy

 #2  Wysłany: 2018-06-06, 11:18  


AgnieszkaW., niestety mogę zobaczyć tylko ostatni dokument, czyli wynik tomografii. Nie wiem dlaczego tak się dzieje... czy tylko ja tak mam :?ale?:
No cóż, odpowiadam na podstawie tego co widzę.

Cytat:
Lekarz skomentował sytuację,że jest źle, ale nie tragicznie
i to jest prawda. Nie da się leczyć radykalnie, ale można i trzeba walczyć o jak najdłuższe życie z rakiem prostaty.
Rozumiem, że na podstawie badań zdecydowano podać leki hormonalne, a za jakiś (problem z cewnikiem) czas wdrożyć radioterapię. Zapewne dawka promieniowania będzie skierowana na gruczoł krokowy, ale i na węzły.

Cytat:
Zastanawia mnie czy takie są procedury i nie da się przyspieszyć leczenia

Właśnie ten podany i kolejny zastrzyk hormonalny powinien zadziałać i tak zabezpieczonym można przeczekać do RT.
Oby rak był hormonozależny, a to będzie widać po kolejnym badaniu PSA.

Czy teść ma wystawioną Kartę DiLO?
Z drugiej strony widzę z nagłówka opisu TK, że jest już pacjentem radomskiego CO.
To dobrze, że trafił do CO, bo to zawsze skupisko najlepszych lekarzy i diagnostyków w regionie.

Pozdrawiam
Armands
_________________
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
 
AgnieszkaW. 


Dołączyła: 07 Kwi 2018
Posty: 7

 #3  Wysłany: 2018-06-06, 14:12  


O karcie nie wiadomo mi nic. Muszę się dopytać. Wkleję jeszcze raz wyniki.











IMG_20180606_073432.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1002 raz(y) 1,89 MB

IMG_20180606_073535.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 803 raz(y) 2,15 MB

IMG_20180606_073631.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 273 raz(y) 1,74 MB

IMG_20180606_073329.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 801 raz(y) 2,53 MB

IMG_20180606_073154.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 826 raz(y) 2,19 MB

 
Armands 



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 611
Pomógł: 46 razy

 #4  Wysłany: 2018-06-06, 17:11  


Teraz dokumenty są widoczne.
Niestety, podobnie jak lekarz stan oceniam jako poważny. Gleason 4+4, to rak o dużej agresywności, a to ocena tylko z biopsji.
Niepokojące są ewentualne nacieki na pęcherz, czy na powięź mezorektum (opisujący MRI to wychwycił).
Co do scyntygrafii, to badanie to jest czułe ale za to mało swoiste. Opisywane zmiany mogą być różnego pochodzenia. Myślę, że lepszym badaniem byłby PET, ale w pierwszym etapie leczenia, raczej nieosiągalny.

Mam jeszcze pytanie - jaki poziom PSA ma teść? Czy wcześniej miał jakieś badania urologiczne w obszarze gruczołu krokowego?

Armands
_________________
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
 
AgnieszkaW. 


Dołączyła: 07 Kwi 2018
Posty: 7

 #5  Wysłany: 2018-06-06, 17:35  


PSA>120wynik z lutego kiedy wylądował na pogotowiu późniejszych nie znam. Urologiczne nie leczył się szczerze to on w latach80 chodził do lekarza tylko po zwolnienia :shock: , a teraz jak trwoga to do Boga. Objawy dokuczały mu od dawna,ale nawet kiedy pogotowie po niego przyjchało bo mocz mu się zatrzymał to mówił,że ma nieżyt żołądka. Wstydził się.
 
Armands 



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 611
Pomógł: 46 razy

 #6  Wysłany: 2018-06-06, 20:09  


Przykro to czytać, ale takie postępowanie pojawia się w historiach wielu prostatyków.
Kiedy trafiają do urologa, to jest już zdecydowanie zbyt późno na pozytywne zakończenia.
Ale teraz nie czas na ocenę postępowania, ale trzeba walczyć.
Nadal jest szansa na skuteczne opieranie się skorupiakowi.

A tak przy okazji, to pognaj męża na badanie PSA. Niestety, ale rak prostaty w rodzinie może oznaczać problem dla męskich potomków.
Ja moi synom nie odpuszczam... pierwszy, który skończył 30 lat, już się badał.

Pozdrawiam
Armands
_________________
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
 
AgnieszkaW. 


Dołączyła: 07 Kwi 2018
Posty: 7

 #7  Wysłany: 2018-06-06, 20:33  


Myślałam że zalecane jest dopiero po40 roku. Trzeba będzie go zmobilizować i kontrolować się. A co z wizytami u urologa, robić na własną rękę PSA i iść kiedy będzie dopiero coś niepokojącego. Dzisiaj dostał pierwszy zastrzyk,ale obawiam się że płuca też kryją niespodziankę. Palacz od najmłodszych lat i pracował kilka dekad przy azbeście.
 
Armands 



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 611
Pomógł: 46 razy

 #8  Wysłany: 2018-06-07, 07:09  


AgnieszkaW.,

Cytat:
Myślałam że zalecane jest dopiero po40 roku. Trzeba będzie go zmobilizować i kontrolować się. A co z wizytami u urologa, robić na własną rękę PSA i iść kiedy będzie dopiero coś niepokojącego


Zalecenie tak, ale życie nie jest takie proste, aby trzymać się zaleceń ;)
Spotkałem przypadki raka prostaty już u czterdziestolatków i często jest to bardzo agresywny nowotwór.
Dlatego nie zaszkodzi pójść do urologa już wcześniej i wspomnieć o chorobie w rodzinie.
Badanie PSA kosztuje ok. 30 złotych. Raz w roku można się poświęcić i nawet prywatnie to zrobić.

Niestety, teść ma przed sobą ciężkie chwile i powinniście (rodzina) być dla niego wsparciem. Teraz nie ma co rozliczać przeszłości, tylko zadbać o wszystko co można zrobić.

Pozdrawiam
Armands
_________________
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group