1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o interpretacje badania TK
Autor Wiadomość
wojciechu 


Dołączył: 17 Lip 2017
Posty: 7

 #1  Wysłany: 2017-07-17, 17:48  Prośba o interpretacje badania TK


Witam.

Od jakiegoś czasu kłuje mnie pod mostkiem oraz w prawym podżebrzu. Narzekam też na uporczywe odbijanie się po posiłkach. 10 lat temu leżałem w szpitalu na Ostre Zapalenie Trzuski. Sądziłem, że znów się moja trzustka odzywa więc lekarz wysłał mnie na TK jamy brzusznej. Z jamą brzuszną u mnie w porządku natomiast uwidoczniono u mnie drobne guzki w miąższu płuc oraz znacznie powiększone węzły chłonne. Skierowano mnie w trybie pilnym na TK klatki piersiowej.

Opis badania dołączam w załączniku.

Według radiologa wygląda to na sarkoidoze II stopnia. Trochę się uspokoiłem, ale skierowano mnie do Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Termin przyjęcia mam na 8 sierpnia.

W rozpoznaniu napisano:

D38.3 Nowotwór o nieoreślionym charakterze (śródpiersie). Powiększenie węzłów chłonnych śródpiersia i wnęk płucnych, zmiany drobnoguzkowe w płucach.

Muszę powiedzieć, że się troche przestraszyłem tego rozpoznania. Nastawiałem się raczej na sarkoidoze.

Czy ktoś mógłby służyć dobrą radą? Może nie powinienem czekać do 8 sierpnia tylko chodzić po szpitalach? Może wizyta prywatna u jakiegoś lekarza? Ktoś mógłby polecić dobrego pulmonologa / torakochirurga?

Może to nie sarkoidoza tylko jakiś inny nowotwór? Może coś hematologicznego?

Z góry dziękuje za odpowiedź.


TK_klatka.png
Pobierz Plik ściągnięto 378 raz(y) 666,86 KB

 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-07-18, 17:53  


wojciechu,
Na podstawie samego wyniku TK nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy to sarkoidoza czy jakiś nowotwór. Trzeba pobrać materiał do badań, nie wiem jak lekarz zdecyduje czy z guzka czy węzeł chłonny, obojętne co ale trzeba pobrać materiał do badań histopatologicznych. Dopiero to badanie da Ci wynik i pewność z czym się zmagasz, na pewno jest bardzo dużo zmian w płucach, które musowa podlegają dalszej diagnostyce. Nie tylko płuca mają zmiany bo w jamie brzusznej również są powiększone węzły chłonne a tak nie może być.

wojciechu napisał/a:
Może nie powinienem czekać do 8 sierpnia tylko chodzić po szpitalach?

Myślę, że wcześniejszego terminu nie załatwisz a termin 8 sierpnia nie jest terminem odległym, możesz poczekać, raczej nic Ci więcej nie grozi jak to co już jest.

Dość liczne powiększone węzły chłonne w jamie brzusznej i płucach oraz guzowate zmiany w płucach jak najbardziej mogą przemawiać za sarkoidoza, tak jak Radiolog sugeruje ale tak jak napisałam wcześniej dopiero zbadanie zmian określi charakter choroby.

pozdrawiam
 
wojciechu 


Dołączył: 17 Lip 2017
Posty: 7

 #3  Wysłany: 2017-07-22, 21:36  


Dziękuje za odpowiedź.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group