1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi przewodowy
Autor Wiadomość
majka1 



Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 21
Skąd: śląsk

 #16  Wysłany: 2013-01-23, 11:35  


Sytuacja wyglada tak moja Onkolog na moją prosbe skontaktowała sie z kliniką gdzie odmówiono mi podania herceptyny ze wzgledu na brak kwalifikacje Nfz. Bedą próbowac z Nfz moze sie uda mam czakac na telefon. NIe czekam szukam i moze jest szansa jest jedna klinika w Polsce gdze mają inne swoje kwalifikacja jede we wtorek do nich 400 km ale co tam trzeba probowac wszedzie moze sie uda:)
_________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy,
o które warto walczyć do samego końca."
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #17  Wysłany: 2013-01-23, 13:35  


majka1 napisał/a:
NIe czekam szukam i moze jest szansa jest jedna klinika w Polsce gdze mają inne swoje kwalifikacja jede we wtorek do nich 400 km ale co tam trzeba probowac wszedzie moze sie uda:)

Prawdopodobnie chodzi o badania kliniczne.
Co prawda , to wypowiedź z 2012 roku, ale może być wskazówką.

Cytat:
JEŻELI CHODZI O HERCEPTYNĘ MUSI PANI POROZMAWIAĆ ZE SWOIM LEKARZEM PROWADZĄCYM – JEST KILKA/KILKANAŚCIE OŚRODKÓW W POLSCE, KTÓRE BADAJĄ NOWE FORMULACJE HERCEPTYNY W BADANIACH KLINICZNYCH I KWALIFIKUJĄ DO LECZENIA TYMI LEKAMI RÓWNIEŻ CHORE Z ROZPOZNANIEM >10 ZAJĘTYCH WĘZŁÓW CHŁONNYCH.


Całość: http://amazonki.net/artyk...ezlow-chlonnych
 
kuna13 



Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 464
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 59 razy

 #18  Wysłany: 2013-01-23, 17:40  


mam ten sam problem z herceptyną, na początku pani doktor powiedziała, że będą mi ją podawać przez rok a jak przyjechałam na pierwszy cykl FAC to inna pani onkolog oświadczyła mi, że nie kwalifikuję się do herceptyny, co prawda mają jeszcze coś tam przeliczać ale to chyba na odczepnego tak mi powiedzieli....

[ Dodano: 2013-01-23, 17:44 ]
ale ja juz w takim razie nic nie rozumię, wg tego co ja się dowiedziałam to zeby miec refundacje zNFZ na herceptynę trzeba mieć zajęte węzły i guz większy jak 1 cm
 
majka1 



Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 21
Skąd: śląsk

 #19  Wysłany: 2013-02-06, 11:59  


prosba o przetłumaczenie wyników
metastases carcinomatosae massivae lymphoodulorum 16/23cum infiltratione capsularum et talae perilymphonodulari. Emboliae carcinomatosae vasorum. metastases carcinomatosae lymphonodulorum 3/4 cum infiltratione capsularum.
_________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy,
o które warto walczyć do samego końca."
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #20  Wysłany: 2013-02-06, 12:17  


Masywne przerzuty nowotworowe w 16 węzłach chłonnych na 23 przebadane z naciekaniem torebek i tkanek okołowęzłowych.
Zatory nowotworowe naczyń. Przerzuty nowotworowe w 3 na 4 przebadane węzły chłonne z naciekaniem torebek węzłów.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
majka1 



Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 21
Skąd: śląsk

 #21  Wysłany: 2013-02-06, 17:55  


czy z opisu mozna stwierdzic czy wyszły poza torebki . Co to znaczy ze sa zatory w naczyniach/ czy herceptyna moze w tym pomoc czy juz nie ma szans na wyleczenie. dosteje herceptyne w ramach badan klinicznych do tego radioterapia czy to wystarczy czy moze jeszcze chemie trzeba, dodam ze juz miałam przed operacja 6 cykli
_________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy,
o które warto walczyć do samego końca."
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #22  Wysłany: 2013-02-06, 19:55  


majka1 napisał/a:
czy z opisu mozna stwierdzic czy wyszły poza torebki

W przypadku pierwszej grupy (16/23) naciekanie tkanek okołowęzłowych na to wskazuje.
Dla grupy drugiej (3/4) naciekanie torebek każe przynajmniej liczyć się z taką możliwością.

majka1 napisał/a:
Co to znaczy ze sa zatory w naczyniach

Przerzuty nowotworowe rozprzestrzeniają się drogą limfatyczną i krwionośną.
Zatory w naczyniach (wynik nie precyzuje, czy chodzi o limfatyczne czy krwionośne)
oznaczają, że w naczyniach są obecne skupiska takich przerzutowych komórek nowotworowych.

majka1 napisał/a:
czy już nie ma szans na wyleczenie.

W sytuacji tak zaawansowanych przerzutów do węzłów chłonnych, o stopniu zaawansowania N3,
szanse na wyleczenie niestety nie są wysokie.
Ponadto istnieje obawa, czy nie doszło do jeszcze bardziej zaawansowanego rozsiewu choroby,
gdyby się tak okazało, wówczas niestety możliwości wyleczenia nie będzie.

majka1 napisał/a:
czy herceptyna moze w tym pomoc [...]
dosteje herceptyne w ramach badan klinicznych do tego radioterapia czy to wystarczy czy moze jeszcze chemie trzeba

Przy HER2 dodatnim raku piersi może a nawet - wg wskazań lekarskich - powinna być stosowana.
Przy zaawansowanym raku piersi, z jakim mamy do czynienia, leczenie systemowe w skład którego wchodzą radio- lub chemioterapia jest konieczne,
niestety nie daje to gwarancji na powodzenie leczenia, na które szanse zależą przede wszystkim od stadium zaawansowania choroby.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
majka1 



Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 21
Skąd: śląsk

 #23  Wysłany: 2013-02-08, 11:20  


jestem po pierwszej dawce herceptyny ( w ramach badan klinicznych nad nowym sposobem podawania safeher )czuje sie dobrze, poki co przerzutów odległych nie stwierdzono.Radioterapie zaczynam we czwartek 14 lutego, jak pisałam wyzej przed operacja miałam 6 cykli chemii adriblastyna i texotare. Czy teraz dla lepszej skutecznosci leczenie powinnam jeszcze dostac chemię??
_________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy,
o które warto walczyć do samego końca."
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #24  Wysłany: 2013-02-10, 18:19  


majka1 napisał/a:
Czy teraz dla lepszej skutecznosci leczenie powinnam jeszcze dostac chemię??

Nie.
Chemioterapię w raku piersi stosuje się w całości (6 cykli) przed leczeniem chirurgicznym lub po (nie dzieli się na np. część przed, a część po).
Teraz optymalnym leczeniem jest trastuzumab (herceptyna) oraz radioterapia.
Kontynuowanie chemioterapii na tym etapie nie dałoby już żadnych korzyści terapeutycznych.
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
majka1 



Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 21
Skąd: śląsk

 #25  Wysłany: 2013-02-10, 18:30  


dziękuje mocno wierzę w to że herceptyna pomoże Pozdrawiam :)
_________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy,
o które warto walczyć do samego końca."
 
majka1 



Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 21
Skąd: śląsk

 #26  Wysłany: 2013-03-16, 18:56  


Wczoraj zakonczyłam radioterapie radykalną otrzymałam 20 dawek 40 gy elaktra 15 v, dostałam już 3 dawki herceptyny podskórnie, mam pytanie jakie badania powinnam wykonać?? morfologie i mammografie ( zdrowej piersi) miałam robioną pod koniec stycznia, rtg płuc i usg brzucha miałam robioną na ostatniej chemii to było pod koniec listopada. po 4 dawce herceptyny beda robione badania - badanie fizykalne , ekg, echo, muga lub mri , czy jeszcze jakies badanie badanie powinno być wykonane???
_________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy,
o które warto walczyć do samego końca."
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #27  Wysłany: 2013-03-16, 19:24  


» Rak piersi - Badania kontrolne po leczeniu radykalnym «

pozdrawiam ciepło :)
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
majka1 



Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 21
Skąd: śląsk

 #28  Wysłany: 2013-03-17, 14:13  


dziekuję:)
_________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy,
o które warto walczyć do samego końca."
 
Mikuś 



Dołączyła: 16 Gru 2011
Posty: 470
Pomogła: 55 razy

 #29  Wysłany: 2013-03-17, 14:27  


Majka trzeba wierzyć, ze leczenie pomoże.
Ja uwierzyłam i bralam herceptynę przez rok. Wczesniej mialam mastektomie, chemie, radio.
Jestem dwa lata po operacji i żyję. U Ciebie tez bedzie wszystko dobrze. Trzymam kciuki. Tankuj herceptynkę i zdrowiej. Przed kazdym podaniem trzeba wykonac EKG serca a co trzecie podanie ECHO serca, takie USG serca.


Pozdrawiam :)
 
majka1 



Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 21
Skąd: śląsk

 #30  Wysłany: 2013-04-23, 17:38  


wczoraj troche poczytałam mój wynik histop. i zastanawia mnie jedno dlaczego patolog dał oznaczenie N3 skoro u mnie były zajete tylko wezły chłonne pachowe wiem ze było ich dużo ale oznaczenie N3 dajemy jesli Cecha N3, stopieńIIIC
􀁹N3a przerzuty w węzłach chłonnych podobojczykowychpo stronie guza
􀁹N3b przerzuty w węzłach chłonnych piersiowych wewnętrznych i pachypo stronie guza
􀁹N3c przerzuty w węzłach chłonnych nadobojczykowych
T 4 - brodawka był wciagnieta i w brodawce były obecne kom nowotworowe, czyli ze naciek na skóre dobrze rozumię???
Jakos nie moge pogodzic sie z tym wynikiem a w opisie klinicznym dalej mam T3N2 napisane jak Pani Onkolog wysłała mnie na radioterapie
_________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy,
o które warto walczyć do samego końca."
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group