1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Autor Wiadomość
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #16  Wysłany: 2016-03-30, 21:00  


Odczynowe - poinfekcyjne/pozapalne.
 
Maura 2015 


Dołączyła: 04 Lut 2015
Posty: 47
Pomogła: 5 razy

 #17  Wysłany: 2016-03-31, 11:13  


Dzieki Missy.Mialam podczas chemii zapalenie migdalkow -na ostro-bol niesamowity, glodowka. Dostalam antybiotyk.Myslalam ze przeszlo ale po 6 m-cach nadal swieci.Laryngolg mnie czeka.

[ Dodano: 2016-03-31, 11:18 ]
ps.... co ile PET ma sens.To mnie uspokaja i bede robic.Wychodzac z wynikiem z CO plakalam jak dziecko...stres i strach przed przerzutami i ze jest juz pozno trzymal mnie od zakonczenia leczenia- tylko operacja i chemia i koniec i zla sytuacja wyjsciowa...trojujemny z martwica 3,5cm duzy.
 
Maura 2015 


Dołączyła: 04 Lut 2015
Posty: 47
Pomogła: 5 razy

 #18  Wysłany: 2017-08-12, 14:07  


Wpadlo mi cos do glowy i nie chce odejsc. Prawie 3 lata od diagnozy (2014) i po leczeniu zaintrygowal mnie moj jeden z dokumentow wystawiony w trakcie leczenia.
Wynik badania histopatologicznego po mastektomii. Byly powtarzane badania guza ze wzgledu na roznice miedzy biopsja (NST ) i pooperacyjny -probabiliter mucinosum.Byly tez ponownie badane receptory: Biopsja - er(-).PgR (-) , HER 2 (-)
Pooperacyjny - er(-),PgR (-), Her 2 (+)
Mastektomia byla pierwsza potem chemioterapia. Nurtuje mnie rozny zapis przy Her.Czyzbym obudzila sie po takim okresie ale na jednej stronie mam her2(-) i her2(+) ?

[ Dodano: 2017-08-12, 14:11 ]
Dodam tylko ze to zostalo potraktowane przez Komisje na ktorej przedstawiano ten dokument ze jestem Her2 ujemna i nie bylo leczenia w tym kieunku.Czy slusznie?
 
majk 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 6

 #19  Wysłany: 2017-08-12, 15:45  


Słusznie. Nowotwór jest HER2 dodatni tylko wtedy gdy ma 3 plusy (zapis HER2(+++))

Dwa plusy oznaczają wynik niejednoznaczny.

Jeden plus lub zero oznaczają wynik ujemny.

Tu możesz poczytać na ten temat: http://amazonki.wroclaw.pl/receptory-her2/
 
Maura 2015 


Dołączyła: 04 Lut 2015
Posty: 47
Pomogła: 5 razy

 #20  Wysłany: 2017-08-12, 17:14  


Dzieki ..czyli mozna rozumiec ze z biopsji Her2 byl 0 zapis (-) a pooperacyjny 1+. To robi to samo.
 
Maura 2015 


Dołączyła: 04 Lut 2015
Posty: 47
Pomogła: 5 razy

 #21  Wysłany: 2018-11-25, 17:57  Torbiel jajnika lewego.


Dzien dobry Panstwu. Pojawil sie problem ,ktory nie daje mi spokoju.
Kobieta lat 61.

Przeszlosc onkologiczna - 2014 diagnoza : rak piersi lewej TNBC T2NoMo.Przeszlam mastektomie prosta i chemioterapie 4AC+ 4 Dxl. Leczenie DCO Wroclaw. I tam jestem pod kontrola. Brak cech wznowy w badaniach kontrolnych i objawowo..Ostatnie kontrolne TK jamy brzusznej..ok.Tylko w sledzionie ,centralnie w fazie tetniczej badania widoczne neregularne ognisko ulegajace wzmocniemiu kontrastowemu,sr 1,2 cm.- moze odpowiadac naczyniakowi,nie identyfikuke sie w pozostalych fazach badania.

Badania kontrolne ginekologiczne: 2016 i 2017 USG TV i cytologia -ok. Obecnie..badanie w przychodni przyszpitalnej WSK4 USG...wykazalo drobna torbiel plynowa ...dwukomorowa...calosc 2,8 cm. Zrobilam CA 125 - 16 (norma do 35). Mam zrobione badania genetyczne w zakresie BRCA1 - ujemne.Ale i brak mozliwosci oceny stanu zdrowia rodziny w przeszlosci pod wzgledem onkologicznym. I zalecenie lekarza ginekologa ze ze wzgledu na moja przeszlosc onkologiczna i dwukomorowosc torbieli radzil usuwac jajniki. Nie widzial koniecznosci wykonywania testu ROMA.

W DCO onkolog ginekolog...stanowczo stwierdzil brak wskazan do zabiegu. Ze w badaniu USG TV nie widzi zadnych cech podejrzanych a usuwanie organow zdrowych czesto konczy sie komplikacjami. Zlecila jednak TK jamy brzusznej i miednicy malej oraz badanie markeru He4.

I tu moje pytanie....co robic ?Obserwowac czy dazyc do usuniecia jajnikow i jajowodow.
Bede wdzieczna za kazda sugestie.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2018-11-25, 17:59 ]
ps...w badaniu w DCO torbiel jest widoczna tylko niepodejrzana.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2018-11-26, 14:18 ]
Wątki scalone.

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group