1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak niedrobnokomórkowy płuc - POMOC
Autor Wiadomość
GosiaP77 


Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2017-05-08, 19:40  Rak niedrobnokomórkowy płuc - POMOC


Witam. Potrzebuję pomocy. Wiem że na tym forum większość to osoby które takiej pomocy potrzebują. W listopadzie 2016 roku moja Mama zaczęła chorować na miopatię - zapalenie mięśni. Trafiłyśmy na Spartańską gdzie zajęła się nami bardzo dobra Pani doktor Nałęcz - Janik. Gdyby nie jej "zawziętość" pewni do dziś nic byśmy nie wiedziały. Po wielu badanach okazało się że Mama ma raka. Diagnoza po drugiej bronchoskopii - złośliwy niedrobnokomórkowy rak płuc z przerzutami na węzły chłonne oraz guzy nadobojczykowe. Mamy wyniki odebrałam w dniu dzisiejszym.Nieopoeracyjny. O raku wiem od piątku i nie umiem sobie z tym poradzić. Mama jeszcze o niczym nie wie. Nie wiem jak mam jej to powiedzieć, kiedy ja sama nie umiem tego ogarnąć. Mama jest dla mnie wszystkim co mam. Wiem, że muszę się wziąć w garść dla niej . Proszę pomóżcie co mam teraz robić. Na Płockiej w Warszawie lekarz powiedział ze mamy się udać do poradni onkologicznej - do jakiej do Wieliszewa czy na Ursynów. Wiem, ze nie mogę czekać, tylko do którego lekarza się udać. Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc i informację
_________________
Gosia
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-05-08, 20:19  


GosiaP77,
Niestety ale musisz się wziąć w garść bo Twoja siła będzie teraz mamy siłą do dalszej walki.
GosiaP77 napisał/a:
Proszę pomóżcie co mam teraz robić

Macie już diagnozę, czyli szybko do onkologa i On ustali dalszy plan leczenia.
GosiaP77 napisał/a:
lekarz powiedział ze mamy się udać do poradni onkologicznej -

Tutaj niech najlepiej podpowiedzą osoby, które się leczą w tych rejonach ale macie dobre w Warszawie Centrum Onkologii i może lepiej tam się udać a nie do poradni, trzeba zawsze wybierać jak najlepsze ośrodki do leczenia, poczekaj na rady osób z tych rejonów kraju.

Tutaj masz informacje jak leczy się obecnie raka niedrobnokomórkowego płuc od str. 81, poczytaj i jeśli będziesz miała konkretne pytania, to pytaj
http://www.onkologia.zale...%20oplucnej.pdf
GosiaP77 napisał/a:
Mama jeszcze o niczym nie wie. Nie wiem jak mam jej to powiedzieć, kiedy ja sama nie umiem tego ogarnąć

Ty ogarniesz bo musisz, będziesz miała tyle spraw do ogarnięcia, tyle załatwiań, pomaganie mamie, non stop jakieś działania, że będziesz musiała zebrać siły i działać. Co do mamy to ja akurat jestem zwolenniczką prawdy czyli według mnie mama musi poznać prawdę, zresztą nie da się jej ukryć skoro mama będzie korzystała z onkologii, będzie leczenie, chemioterapia więc sama mama zrozumie, że ma raka, z Twoich ust może to być łagodniej powiedziane i jednocześnie zapewnisz mamę, że będziesz Jej towarzyszyła podczas leczenia, będziesz obecna i zrobisz wszystko żeby pomóc.

Wstaw proszę wynik histopatologiczny w całości, może wynik TK płuc będzie wtedy bardziej czytelny obraz choroby.

pozdrawiam i witam na forum.
 
GosiaP77 


Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2017-05-08, 21:13  


marzena66,
Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Wiem, że musimy szybko do onkologa tylko do kogo - który w Warszawie jest dobry, może w Wieliszewie? Mam skany wszystkich wyników mojej Mamy i je załączam do tego postu. Niestety lekarz z Płcokiej który przekazał mi dziś wyniki nie był (od poczatku) rozmowny. Gdyby nie moje pytania niewiele bym wiedziała. Dziękuję za podesłany kink - tak szybko na niego spojrzałam i jest tam bardzo dużo cennych informacji -
zaraz zabieram się do szczegółowej lektury. Będę wdzięczna za pomoc i wskazówki, jeśli jest ktoś kto może mi polecić jakiegoś dobrego onkologa od płuc. Pozdrawiam


Scan2.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 388 raz(y) 1,39 MB

Scan1.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 404 raz(y) 1,78 MB

IMG_20170507_0008.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 367 raz(y) 664,56 KB

IMG_20170507_0009.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 357 raz(y) 800,69 KB

IMG_20170507_0010.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 279 raz(y) 2,09 MB

IMG_20170507_0011.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 336 raz(y) 2,07 MB

IMG_20170507_0012.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 274 raz(y) 1,67 MB

IMG_20170507_0013.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 326 raz(y) 1,35 MB

_________________
Gosia
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #4  Wysłany: 2017-05-09, 08:52  


GosiaP77 napisał/a:
Mam skany wszystkich wyników mojej Mamy i je załączam do tego postu.
W załącznikach należy usunąć dane pacjenta i lekarzy. Mam nadzieję że moderatorzy to ci poprawią.
Z wyników faktycznie można odczytać że znaleziono komórki raka niedrobnokomórkowego. Choroba już się rozszerzyła na węzły chłonne przytchawiczne, nadobojczykowe i wnęki płuca. Taki stan wyklucza operację.
GosiaP77 napisał/a:
Wiem, że muszę się wziąć w garść dla niej
Przykro mi ale tak niestety jest. Trzeba jak najszybciej zorganizować wizytę u onkologa - i to najlepiej w doświadczonym ośrodku jak napisała marzena66. Nie ominie cię poinformowanie mamy o chorobie - sam fakt wizyty onkologicznej już powie dużo, resztę możesz narazie powoli dawkować, potem lekarz już bądzie musiał więcej powiedzieć by przygotować mamę do leczenia.
Trzymaj się życzę wiele siły
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group