1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki, przerzuty do płuc i do kości
Autor Wiadomość
iza13 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 8

 #46  Wysłany: 2011-04-07, 20:48  


Elin - i co u was?
 
elin 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 24
Pomogła: 4 razy

 #47  Wysłany: 2011-04-08, 07:56  


Witaj iza,
w zasadzie niewiele się zmieniło w ostatnim czasie. Wniosek nadal nie wpłynął do NFZ. Za każdym razem od ponad miesiąca obiecują, że dzisiaj, że jutro, ze w tym tygodniu i tak czas mija. Jestem bezradna, bezsilna, mam dość kontaktów ze słuzbą zdrowia, gdzie leczy się moja mama. Za każdym razem jak mam tam iść, dzwonić jestem po prostu chora. Przyznam, że nawet nie chce juz mi sie nie chce o tym pisac, opowiadać.

Wniosek ma być na Afinitor (nie torisel), zmiana decyzji. Pod koniec stycznia wstrzymano leczenie sutentem, a dopiero tydzień temu mama miała scyntygrafię kości. Skierowanie dostaliśmy dopiero na moją prośbę i naleganie, bo wynik TK odnośnie zmian w kośćcu jest niejednoznaczny. Niezła kolejność prawda?.... tak się u nas leczy. Czekamy na ten wynik. Ostatnia morfologia z lutego wypadła całkiem dobrze. Póki co jesteśmy zawieszone w próżni.

Miesiąc temu pojawiła się też jakaś zmiana na skórze w okolicy prawego biodra. Po świętach mama ma zabieg. Po usunięciu zbadają co to było, czy nie są to przerzuty do tkanek miękkich.
I tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

A co u ciebie, jakieś zmiany?
Trzymaj się cieplutko.
_________________
pozdrawiam, elin
 
iza13 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 8

 #48  Wysłany: 2011-04-08, 21:35  


Elin - czekam na wynik z Tobą i trzymam kciuki. Cieszę się, że morfologia ładna :-).
Co u nas - pisałam na swoim wątku. Spostrzeżenia co do służby zdrowia mam bardzo podobne do Twoich niestety i też przez dłuższy czas nawet nie miałam ochoty o tym rozmawiać... po prawie 10 wizytach u lekarzy i oczekiwaniu nie wiadomo na co - babcia dostała po raz kolejny sutent. Dziś mija trzeci dzień przyjmowania, nie wiem do końca czy to dobra decyzja i nie mam już chyba zaufania do lekarzy z naszego ośrodka.
Cały czas walczymy z d-dimerami, które w przypadku babci najprawdopodobniej pośrednio wpłynęły na udar. Chyba jesteśmy na dobrej drodze :-).
Aktualnie największym problemem jest wysokie ciśnienie i męczący kaszel - nie wiemy jak się go pozbyć.

Trzymam kciuki za mamę i ściskam Cię mocno. Kiedy spodziewacie się wyników TK? Daj znać. Gorąco pozdrawiam.
 
iza13 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 8

 #49  Wysłany: 2011-05-12, 21:13  


Elin - co u was? Odezwij się proszę.
 
kasienkakasienka 


Dołączyła: 24 Maj 2012
Posty: 8
Pomogła: 1 raz

 #50  Wysłany: 2012-07-09, 21:57  


[quote="elin"]Dzięki Wojtas :)
Jak dzisiaj wygląda nasza sytuacja…..
Otóż w ciągu ostatnich dni mama była u swojego lekarza onkologa dwukrotnie. Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda następująco:
okazało się, że u nas na miejscu (w Słupsku) uruchomiono leczenie Sutentem. Stan sprzed kilku dni.
Lekarz skierowała mamę do poradni chemioterapii na Sutent. Dzisiaj ma badania kwalifikacyjne. Elin to skierował mamę do poradni chemioterapii na leczenie sutentem w SŁUPSKU???? Moj tato
Mieszka w Słupsku i walczymy o terapie!!!!powoli tracimy nadzieje
_________________
Ostatecznie czym jest nadzieja? Bezsilnym buntem przeciw rozpaczy. Kto twierdzi, że nie można żyć bez nadziei, twierdzi po prostu, że nie można żyć bez nieustannego buntu.

- Gustaw Herling-Grudziński
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group