1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak jajnika prosze o kontakt osoby ze śląska/katowice/okolic
Autor Wiadomość
Piotr12 


Dołączył: 25 Cze 2017
Posty: 2
Skąd: Katowice

 #1  Wysłany: 2017-06-25, 08:25  rak jajnika prosze o kontakt osoby ze śląska/katowice/okolic


prosze o kontakt osoby leczone na raka jajnika ( cystadenocarcinoma papillare serosum ) zamieszkałe ze śląska lub okolice.
u mojej żony zdiagnozowano raka. chciałbym sie poradzić. czeka ją leczenie.
bardzo dziękuję za pomoc.
proszę okontakt na wiadomość prywatną na forum.

Piotr
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-06-25, 10:40  


Piotr12,
Trafiłeś na forum onkologiczne i tutaj rozpatrujemy, wspieramy, pomagamy w różnych przypadkach choroby nowotworowej. Jeżeli chcesz uzyskać pomoc to musisz wstawić wyniki badań a na pewno odezwą się osoby, które znają ten temat, osoby, które to przeszły i podzielą się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.

pozdrawiam i witam na forum.
 
Piotr12 


Dołączył: 25 Cze 2017
Posty: 2
Skąd: Katowice

 #3  Wysłany: 2017-06-25, 10:48  


marzena66 napisał/a:
Piotr12,
Trafiłeś na forum onkologiczne i tutaj rozpatrujemy, wspieramy, pomagamy w różnych przypadkach choroby nowotworowej. Jeżeli chcesz uzyskać pomoc to musisz wstawić wyniki badań a na pewno odezwą się osoby, które znają ten temat, osoby, które to przeszły i podzielą się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.

pozdrawiam i witam na forum.


chodzi o To ze moja zona jest w tej chwili drugi raz w szpitalu i czeka na druga operację. po pierwszej operacji stwierdzono rak jajnika. (2 tygodnie temu). po tym jak przyszły wyniki histopatlogiczne (j.w.) została ściągnięta do szpitala na drugą operację radykalną. nie mam w tej chwili nic więcej - wszystko jest w szpitalu. chodzi mi o poradę do jakiego onkologa się udać potem - chodzi głównie o informacje od osoby z okolic, gdzię się leczyła u jakiego doktora, gdzie miała operację.

[ Dodano: 2017-06-25, 11:51 ]
problem jest w tym że nikt nas od razu dobrze nie pokierował tylko że trafiliśmy na oddział ginekologiczny (zamiast onkologi ginekologicznej). mam wątpliwości czy w ogóle dobrze zrobiliśmy. w poniedziałek jest juz zaplanowana operacja radykalna i mam wątpliwości czy w tej chwili nie przenosić żony do innego szpitala - ale znowu terminy i tak dalej. mam wątpliwości jeśli chodzi o szpital bo tam nie ma profilu ginegokologi-onkologicznej. jest zwykła ginekologia.

[ Dodano: 2017-06-25, 11:52 ]
za szybko wszystko się działo. boje się że lekarze nie mieli tam doświadczenia z taką operacją.

[ Dodano: 2017-06-25, 11:54 ]
guz miał 8 cm. miał to byc zwykły torbiel - 3 razy USG. okazął osie że cystadenocarcinoma papillare serosum, nie wiadomo w jakim stopniu zaawansowania. potem trafiliśmy do ginekologa i na jego oddział.

[ Dodano: 2017-06-25, 12:08 ]
to znaczy wynik histopatoogiczny "cystadenocarcinoma papillare serosum " został uzyskany po pierwszej operacjo na oddziale ginegkologicznym. w poniedziałek ma być operacja radykalna. tyle się naczytałem w internecie że to powinni roibć ginekolodzy onkolodzy. teraz nie wiem co robić.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2017-06-25, 11:16  


Piotr12,
Ok już trochę więcej napisałeś, czego od nas oczekujesz teraz musisz trochę poczekać na osoby, które są z tych okolic, przeszły zabiegi i będą Ci w stanie więcej pomóc.

Nie wiem czy jest sens teraz szukać dalej innego lekarza i szpitala, to wiąże się z terminami a u żony liczy się czas. Na pewno gdyby lekarze z tego szpitala nie byliby w stanie wykonać dobrze operacji skierowaliby do innej placówki.

Zanim ktoś się odezwie to poczytaj proszę obecne zalecenia, jak powinno się postępować przy raku jajnika, wtedy będziesz bardziej czujny i nie zaniedbacie niczego z żoną.
poczytaj od od str. 299
http://www.onkologia.zale...20plciowego.pdf

Piotr12 napisał/a:
w poniedziałek jest juz zaplanowana operacja radykalna

Jeżeli uważają lekarze, że są w stanie wykonać operację radykalną to jest to najważniejsze.
Piotr12 napisał/a:
nie wiadomo w jakim stopniu zaawansowania.

Po tej operacji będzie na pewno ustalone w badaniu histopatologicznym jaki jest stopień złośliwości, jaki stopień zaawansowania.
Później żona będzie musiała przejść kolejne badania żeby sprawdzić czy nie ma gdzieś przerzutów.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group