1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o interpretację
Autor Wiadomość
zieloneq 


Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2017-10-13, 11:25  Proszę o interpretację


Witam
Przeglądając forum dopatrzyłem się bardzo konkretnych informacji w związku z tym proszę o pomoc w moim przypadku poniżej dokumentacja.
Proszę o wskazówki co powinienem zrobić gdzie się udać, czy chirurgia czy chemia czy coś innego, przerzutów jeszcze nie mam - poza kaszlem czuję się ok-temat jest mi egzotycznie obcy.

Ja 65 lat
niestety palacz
lekarz płuc - na podstawie TK oraz wywiadu stwierdza raka
czekam na wyniki badania bronchoskopowego
26.10 wizyta u onkologa - mam nadzieje że już z wynikami badania bronchoskopowego
dziękuję za pomoc z góry









1jpg.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1030 raz(y) 471,05 KB

4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1044 raz(y) 277,11 KB

3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 992 raz(y) 678,59 KB

2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 974 raz(y) 623,84 KB

 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-10-13, 11:45  


zieloneq,
Witaj na forum.

No nieciekawie to wygląda, lewe płuco dość mocno zaatakowane przez chorobę nowotworową i niestety wskazuje to na raka. Przynajmniej jeden z węzłów chłonnych jest mocno powiększony więc jest możliwość, że w nim jest przerzut.
Podejrzanie wygląda nadnercze, może być tam również zmiana przerzutowa ale to nie jest całkowicie pewne.
zieloneq napisał/a:
co powinienem zrobić gdzie się udać, czy chirurgia czy chemia czy coś innego,

zieloneq napisał/a:
26.10 wizyta u onkologa - mam nadzieje że już z wynikami badania bronchoskopowego

Bez wyniku histopatologicznego z bronchoskopii lekarz onkolog nic nie zrobi, dla niego istotny jest wynik, jaki to rak żeby można było podjąć jakiekolwiek leczenie.
Operacja w tak zaawansowanym stanie raczej jest niemożliwa ale warto zasięgnąć informacji u Torakochirurga żeby ocenił stan i albo się podjął operacji jeśli jest możliwa albo niestety nie, lekarz tej specjalności najlepiej to oceni.

Co do leczenia to trzeba poznać rodzaj raka, drobnokomórkowy, niedrobnokomórkowy i od tego będzie zależne dalsze leczenie, chemio i/lub radioterapia.

Bardzo mi przykro, że spadła na Ciebie tak okrutna choroba. Jak się czujesz, jaki jest Twój stan psychiczny, jest ktoś kto będzie Ci towarzyszył w tej trudnej drodze?

Służymy pomocą, jeżeli będziesz miał jakieś pytania, pisz, postaramy się pomóc.

pozdrawiam serdecznie
 
zieloneq 


Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2017-10-13, 12:12  


Zbyt szczęśliwy nie jestem, tak mam żonę przy boku i dzieci.
A może powiesz mi jak z tą chemią, czy w moim przypadku to nie będzie zabójstwo nie tyle dla raka co dla mnie. Ogólnie czuję się dobrze ale czytając widzę że przy mojej wadze raczej nie jestem dobrym materiałem na chemioterapie. Powinienem zgodzić się na ten typ leczenia ?
czy może odpuścić - ile wtedy mogę żyć?
dziękuję i pozdrawiam
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2017-10-13, 12:29  


zieloneq napisał/a:
jak z tą chemią, czy w moim przypadku to nie będzie zabójstwo nie tyle dla raka co dla mnie

Póki lekarze oferują leczenie i jest możliwość leczenia to należy z tego skorzystać, nie można poddawać się na starcie. Chemii lekarz nie poda jeśli pacjent jest mocno wychudzony, wycieńczony chorobą i ma złe wyniki z krwi, kłopot z nerkami, sercem, jakieś choroby współistniejącego to wtedy chemia może stać pod znakiem zapytania. Oczywiście pacjent może się nie zgodzić na leczenie, też ma takie prawo.

zieloneq napisał/a:
nie jestem dobrym materiałem na chemioterapie.

To co napisałam wyżej i lekarz to oceni czy się nadajesz czy niestety nie ale jeśli będą Ci taką form leczenia proponowali i chcesz tego, czujesz się na siłach to wykorzystaj ta szansę. Chemioterapia ma mniej skutków ubocznych niż nieleczony rak. Owszem trochę się wycierpi podczas chemii ale trzeba się zabezpieczyć lekami, odpoczywać i przetrwa się te 3-4 dni gorszego samopoczucia.
zieloneq napisał/a:
Powinienem zgodzić się na ten typ leczenia ?

Tak jeśli będziesz spełniał warunki, nie można się poddawać i tak nadejdzie moment, że leczenie już będzie niemożliwe, pisze szczerze choć może to Cię zaboleć ale taka jest ta choroba, niestety niepomyślna ale przy leczeniu masz szansę na przedłużenie tego życia.
zieloneq napisał/a:


Statystyki nie są optymistyczne, przykro mi. Skoro pytasz odpowiem, mamy na forum osoby które z rakiem płuc żyły parę tygodni, miesięcy, mamy i takie przypadki, że było to ponad dwa lata. Okrutnie to brzmi ale nie myśl teraz o tym, skup się na tym co medycyna oferuje w Twoim wypadku, nie poddawaj się, jeszcze na to za wcześnie.

pozdrawiam
 
zieloneq 


Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2017-10-17, 21:46  


Witam
Mam wyniki badania bronchoskopowego.

Wycinki z o głównego lewego. W badanych wycinkach obecne jest utkanie raka płaskonabłonkowego inwazyjnego, immunofenotyp: p 40(+), p 63(+), TTF1 (-)

Popłuczyny oskrzelowe
W nadesłanym do badania materiale cytologicznym obecne są głownie makrofagi, limfocyty oraz komórki normotypowego nabłonka oddechowego. Komórek nowotworowych nie odnotowano.


czy moder może coś dopowiedzieć
dziękuję i pozdrawiam
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #6  Wysłany: 2017-10-18, 08:08  


zieloneq napisał/a:
W badanych wycinkach obecne jest utkanie raka płaskonabłonkowego inwazyjnego, immunofenotyp: p 40(+), p 63(+), TTF1 (-)
Badanie potwierdziło niestety raka płaskonabłonkowego. Jest to rodzaj raka niedrobnokomórkowego.
Teraz trzeba jak najszybciej zacząć leczenie.
Tutaj masz trochę informacji http://www.onkonet.pl/dp_rakpluca.html
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group