1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Polska służba zdrowia
Autor Wiadomość
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #1  Wysłany: 2009-07-30, 16:49  Polska służba zdrowia


http://www.onet.tv/rehabi...tml#5341050,c=1
_________________
Miejsce człowieka jest tam, gdzie jego wolność nabiera pełnego sensu.

Ks. prof. Józef Tischner
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #2  Wysłany: 2009-07-30, 18:01  


A chciałam skorzystać z rehabilitacji.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #3  Wysłany: 2009-07-30, 18:43  


Po usunięciu węzłów pachowych miałam przykurcz ręki i w związku z tym zostałam skierowana na rehabilitację. Rola rehabilitantów sprowadzała się do zaprezentowania ćwiczeń jakie miałam wykonywać samodzielnie na poszczególnych przyrządach + ćwiczeń indywidualnych z rehabilitantką. Cały cykl trwał 10 dni , osiągnęłam doskonały efekt końcowy - ruchomość stawu większą niż przeciętnie i nie mniejszą niż ręki zdrowej. Można powiedzieć, że rehabilitacja przebiegała bezboleśnie - rehabilitantka bardzo delikatna, cały czas obserwowała moją reakcję i odpowiednio na nią reagowała.

Teraz , z uwagi na obrzęk limfatyczny, otrzymałam skierowanie na masaż pneumatyczny. Masaż miał trwać 10 dni, zrezygnowałam po pierwszym razie z uwagi na drętwienie ręki – prawdopodobnie wskutek zakłócenia w krążeniu spowodowanym uciskiem mankietu.
W zamian zaczęłam stosować się do zaleceń tj. oszczędzać rękę i obrzęk ustąpił.
_________________
Miejsce człowieka jest tam, gdzie jego wolność nabiera pełnego sensu.

Ks. prof. Józef Tischner
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #4  Wysłany: 2009-07-30, 22:06  


podobno przy chorobie nowotworowej nie wolno stosować rechabilitacji "prądowych" Ten masarz pneumatyczny to co to jest?
Jutro idę do najbliższego osrodka rehabilitacji. Podobno dobry. Jeśli i u mnie będzie to trwało ok 10 dni to pewnie bedę mogła równoczesnie z radioterapią. Zreszta i na jedno i na drugie muszą znaleźć wolny termin i wtedy bedę wiedzieć czy da się to zgrać. Tymczasem sama staram sie ręke rozruszać w granicy bólu.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
  
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #5  Wysłany: 2009-07-31, 17:32  


jogi45 napisał/a:
podobno przy chorobie nowotworowej nie wolno stosować rechabilitacji "prądowych" Ten masarz pneumatyczny to co to jest?
.

Też mi mówiono, że rehabilitacja "prądowa" odpada. Nie wiem z jakiego powodu, może ktoś nam przybliży ten problem ?

Odnośnie masażu pneumatycznego, to powinien przebiegać mniej więcej tak:

Cytat:
Rytmiczny masaż pneumatyczny, którego zasadą jest cykliczne napełnianie się powietrzem
powodujące dopasowany do wielkości obrzęku ucisk i opróżnianie w czasie zaplanowanej
przerwy. Aparaty do masażu pneumatycznego mogą mieć rękawy jedno, trzy i
pięciokomorowe, skonstruowane tak, że występuje tylko jednokierunkowy – dośrodkowy
kierunek ucisku, począwszy od części dystalnej (dalszej) do części proksymalnej (bliższej)
kończyny poddanej terapii. Wysokość ciśnienia nie powinna być większa niż ciśnienie
rozkurczowe danej chorej, czas trwania ucisku i czas przerwy zależy od rodzaju obrzęku,
tolerancji chorej. Im obrzęk jest twardszy tym czas ucisku powinien być krótszy, a ciśnienie
niższe. Czas trwania powinien się zamykać w zakresie 30 – 45 minut, ułożenie kończyny na
odpowiednim klinie pod kątem 45 stopni, czas ucisku w granicach 80 – 100 sekund i czas
przerwy w zakresie 20 – 40 sek.

Źródło: http://www.amoena.com/NR/...8/0/AL_2002.pdf

W moim przypadku nikt nie skontrolował mego ciśnienia skurczowego, a ręka była ułożona byle jak.
Szkoda , że wcześniej nie przeszukałam internetu w poszukiwaniu info na ten temat.
_________________
Miejsce człowieka jest tam, gdzie jego wolność nabiera pełnego sensu.

Ks. prof. Józef Tischner
 
kangur_2007 



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 134
Pomógł: 23 razy

 #6  Wysłany: 2009-08-01, 01:44  


mral napisał/a:
Rytmiczny masaż pneumatyczny, którego zasadą jest cykliczne napełnianie się powietrzem
powodujące dopasowany do wielkości obrzęku ucisk i opróżnianie w czasie zaplanowanej
przerwy. Aparaty do masażu pneumatycznego mogą mieć rękawy jedno, trzy i
pięciokomorowe, skonstruowane tak, że występuje tylko jednokierunkowy – dośrodkowy
kierunek ucisku, począwszy od części dystalnej (dalszej) do części proksymalnej (bliższej)
kończyny poddanej terapii. Wysokość ciśnienia nie powinna być większa niż ciśnienie
rozkurczowe danej chorej, czas trwania ucisku i czas przerwy zależy od rodzaju obrzęku,
tolerancji chorej. Im obrzęk jest twardszy tym czas ucisku powinien być krótszy, a ciśnienie
niższe. Czas trwania powinien się zamykać w zakresie 30 – 45 minut, ułożenie kończyny na
odpowiednim klinie pod kątem 45 stopni, czas ucisku w granicach 80 – 100 sekund i czas
przerwy w zakresie 20 – 40 sek.


Takie wielokomorowe rękawy do masażu pneumatycznego, sięgające od kostki do pół uda, podłączone do małej elektronicznie sterowanej pneumatycznej pompy, założono mi przed przewiezieniem na salę operacyjną. Miałem je na nogach podczas swojej radykalnej prostatektomii i przez pierwsze trzy doby po niej. Podobno to coraz bardziej standardowa metoda zapobiegania zakrzepicy żył i obrzękom nóg po chirurgii narządów jamy brzusznej i miednicy. Same rękawy z wbudowanymi komorami powietrznymi, ciasno zapinane na velcro, zrobione z tkaniny i plastików, są do jednorazowego użytku (w sensie używania tak długo jak trzeba - do dwóch tygodni - na tym samym pacjencie, po zakończeniu wyrzuca się je, następny pacjent dostaje nowe). Jeśli cię to ciekawi, poszukaj w sieci Kendall SCD Sequential Compression System albo Kendall Sequential Compression Device.
_________________
KANGUR 2007 (Australia) ur.1954*zero objawow*PSA 6,0*cT2aNxMx Gl.7(3+4)*RRP+PLND 1/11/2007*wia�zki nerwowe oszczedzone*hist-pat pT2aN0Mx Gl. 7(3+4)*PSA nieoznaczalne od 6 tygodni po operacji
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group