1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Polipowatość rodzinna i nowotwór jelita grubego
Autor Wiadomość
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #16  Wysłany: 2009-11-27, 10:47  


krysiekn, specjalistą nie jestem i nie wiem czy dobrze mówie, ale cos mi sie obiło o uszy ze gruczolakorak daje przerzuty nie przez węzły chłonne tylko przez krew i dlatego rokuje gorzej. Ale tak jak mówie, pewna nie jestem, po prostu wyczytałam to gdzieś tutaj na forum chyba :roll: A czy ma znaczenie w jakim narzadzie występuje....tego to nie mam pojęcia :roll:
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #17  Wysłany: 2009-11-27, 18:10  


Tak,Banialuka,dobrze napisałaś.
W moim poście DSS o tym pisała kiedyś

[ Dodano: 2009-11-27, 18:15 ]
DSS napisała:
"...Gruczolakorak natomiast od razu rokuje gorzej, wyróżnia się bowiem tendencją do szybkiego rozsiewu drogą krwionośną (a nie limfatyczną)..."
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #18  Wysłany: 2009-12-07, 21:48  


Jutro rano idę na gastroskopię (właściwie panendoskopię). Jakoś będzie ;) byle połknąć urządzenie :lol:
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #19  Wysłany: 2009-12-07, 21:51  


krysiek trzymam kciuki, pomyśl sobie, że połykasz pyszne długie grube spagetti :) czekamy na relację
 
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #20  Wysłany: 2009-12-07, 21:54  


To spagetti jest super, bardzo lubię :lol: :lol:

[ Dodano: 2009-12-08, 10:53 ]
Dzisiaj tylko znieczulili mi gardło, następnie lekarz sprawdził skierowanie i stwierdził, że może próbować zrobić tę duodenoskopię, ale urządzenie którym robi badania ambulatoryjne bada na wprost (nie nadaje się do pobierania wycinków z boku) i szansa, że mu się uda jest mała. Zrezygnowałam więc z badania, nowy termin mam na 16.XII, tyle że będę przyjęta na oddział i badanie zrobią w znieczuleniu ogólnym.
Dziwne jest to, że na Ligocie w ubiegłym roku robiono mi to samo badanie bez znieczulenia (może urządzenie mają inne).
Teraz już mam ośrodek w którym można robić badanie w znieczuleniu z 1-dniowym pobytem na oddziale; dla mnie super ( w VIII leżałam w szpitalu 3 dni). Widocznie uzależnione jest to od kontraktu z NFZ, jakby wszędzie nie mogło być podobnie.
Ze spaghetti nic nie wyszło.

Pozdrawiam :)
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #21  Wysłany: 2009-12-08, 11:56  


jedyny plus taki, że będziesz jadła spaghetti nie na żywca a smacznie śpiąc. :)
 
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #22  Wysłany: 2009-12-16, 22:31  


No już po duodenoskopii, tyle że przespałam całą sprawę :)
Wypis ze szpitala w piątek, z lekarzem po badaniu nie udało się porozmawiać, a na wynik poczekam chyba ok. 3 tyg.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #23  Wysłany: 2009-12-16, 23:20  


a jak się czujesz?
 
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #24  Wysłany: 2009-12-17, 16:22  


Badanie w znieczuleniu ogólnym mam już któryś raz, zupełnie się go nie odczuwa. Ja przez to że nie mam tarczycy, zaraz po wybudzeniu jestem prawie na chodzie. Gdy badanie mam robione ambulatoryjne, to zaraz do domu (raz jechałam prosto na zakupy), no a w szpitalu każą leżeć 2 godziny. Pozostałe panie po powrocie na salę smacznie sobie spały, ja ani minuty, poczytałam gazetę, wstałam. Gdyby nie pobierane wycinki, to pewnie zupełnie nie odczułabym badania, ale po zupce (ciut za ciepłej) było mi trochę niedobrze. Do domu wracałam z bólem głowy, ale do dzisiaj wszystko przeszło.
Teraz tylko czekam na wynik.
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #25  Wysłany: 2009-12-17, 21:53  


Mam nadzieje, ze nie prowadzilas samochodu ...
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #26  Wysłany: 2009-12-19, 22:09  


Zosiu, zrobiłam sobie spacerek do domu (ze szpitala miałam ok 15 min.) :)
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #27  Wysłany: 2010-01-08, 16:03  


Właśnie odebrałam wynik z duodenoskopii, hispat brodawki Vatera:

Duodenitis chronica.
Fragmentum parvulum mocosae cum dysplasia glandularum minoris gradus.

Gdyby ktoś mógł dokładniej mi to przetłumaczyć byłabym wdzięczna :) :) (sama coś tam rozumiem, ale....). Wprawdzie rozmawiałam z lekarzem na oddziale (wyniku mi nie przetłumaczył), tyle że to już drugi gastrolog który radzi mi usunąć brodawkę Vatera :?ale?: .
Za chwilę wybieram się do "mojego" chirurga i zobaczymy co mi powie (ale on mnie jakoś zbytnio nie popędzał do zabiegu).


Serdecznie pozdrawiam :)
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #28  Wysłany: 2010-01-08, 20:47  


krysiekn i co zdecydował chirurg?
Niestety wyniku nie przetłumacze bo nie umiem.
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #29  Wysłany: 2010-01-08, 23:48  


Muszę to wszystko jakoś sobie poukładać, ale spróbuję napisać co dzisiaj się dowiedziałam.
Do chirurga poszłam z paroma pytaniami na kartce (metodę stosuję już od dosyć dawna) więc niby wiem wszystko. Operację dwunastnicy kategorycznie mi odradza.
Moje pytania: / odpowiedzi chirurga:
* jak wygląda endoskopowe usunięcie samej brodawki :?: / "...taki zabieg jest bez sensu, robią w Polsce, ale to nie likwiduje problemu radykalnie, bo nie można usunąć całości...."
* czy można usunąć chirurgicznie samą brodawkę Vatera :?: / "...tak, ale taki zabieg tez nie jest radykalny, więc również nie ma sensu."
* jak funkcjonuje się bez dwunastnicy :?: / "...jak już jest wszystko dobrze, to właściwie zupełnie normalnie..."
* dlaczego gastrolog (kolejny zresztą) doradza usunięcie brodawki :?: / "...im się wydaje, że to tak łatwo, resekcja dwunastnicy obarczona jest dużym ryzykiem (statystyki mówią o 5% ryzyku śmierci przy tych operacjach, a w Polsce przyjąć by 10% do 15% ryzyko), są też poważne powikłania..."(te % w Polsce wydają mi się nierealne, a o reszcie wiedziałam).
Nie wiem czy dobrze robię, że o tym piszę, ale... wiadomo że staramy się szukać dobrych specjalistów do takich operacji, starajmy się jeszcze bardziej, nie ma co ryzykować....
Usłyszałam też: "...już trochę narządów pani usunięto, a teraz kontrolować i gdyby wynik był >>wysoki stopień dysplazji<< wówczas trzeba usunąć dwunastnicę..."
Jeszcze, że wysoki stopień dysplazji to właściwie nieinwazyjna postać nowotworu, natomiast nie każda zmiana z niskim stopniem złośliwieje. Może kiedyś poproszę "mojego" chirurga, żeby sam mnie zbadał, bo od gastrologa słyszę, że nieistotne statystyki, moja zmiana wygląda bardzo brzydko. Biorąc powyższe pod uwagę, muszę się kontrolować i liczyć na szczęście.

Przepraszam, że tak nieskładnie, ale już sygnalizowałam, mój dar pisania jest pożal się Boże :-( no i bardzo się rozpisałam.

P.S. Jeśli zaś chodzi o stopnie dysplazji, to albo między 14stą a 18stą dziś nastąpiły jakieś zmiany, albo już sama nie wiem co o tym myśleć :?ale?: . Gastrolog mówił, że obecnie klasyfikacja to tylko niski i wysoki stopień, natomiast chirurg, że jest jeszcze średni stopień dysplazji :?ale?: .

Pozdrawiam serdecznie :)
 
wiolek78


Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 9

 #30  Wysłany: 2010-01-11, 22:06  


Dzięki Krysiu.!
I ty trzymaj sie zdrowo! <uscisk>
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group