1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podejrzenie mięsaka, co dalej???
Autor Wiadomość
Ivanka 


Dołączyła: 09 Gru 2017
Posty: 9

 #1  Wysłany: 2017-12-09, 14:41  Podejrzenie mięsaka, co dalej???


Dzień dobry wszystkim
W czwartek w trybie natychmiastowym zostałam wezwana do prywatnego lekarza internisty na omówienie wyników biopsji guza, który pojawił się na przedramieniu.Prawdopodobnie nie jest dobrze. W tym samym dniu otrzymałam skierowanie na wykonanie badań krwi, USG jamy brzusznej oraz RTG klatki piersiowej. Skierował mnie do lekarza POZ NFZ, gdzie otrzymałam kartę DILO. Ten lekarz z kolei stwierdził, że opis biopsji jest dramatyczny :( Wszystkie wyniki badań będę już miała we wtorek. Przy zapisie do CO na Roentgena w Warszawie wyznaczono mi termin wizyty na 28 grudnia. Pech chciał, że wyniki badań, które już zrobiłam są ważne tylko dwa tygodnie. Robi się z tego błędne koło, bo jeśli nie wymyśle nic wcześniej, to znów będę musiała te wyniki powtarzać. Proszę, podpowiedzcie mi, co w tej sytuacji mogę zrobić?? Jak mogę przyspieszyć wizytę, skoro mam już wszystkie niezbędne badania wykonane? :(
Pozdrawiam ciepło
Iwona
_________________
Będę silna
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2017-12-09, 14:54  


Ivanka,
Witaj na forum.
Co masz w wyniku biopsji?
Nie musisz powtarzać żadnych badan, jak obejrzy Cię onkolog z CO to i tak zleci kolejne ( dokładniesze niż usg i rtg) badania.
Czy zapisałaś się do http://www.sarcoma.pl/coi-kntmkic/ ?
 
Ivanka 


Dołączyła: 09 Gru 2017
Posty: 9

 #3  Wysłany: 2017-12-09, 15:05  


Dzień dobry Missy

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.
W opisie biopsji: Obraz cytologiczny guza mezenchymalnego wrzecionowatokomorkowego. Ustalenie jego histogenezy i stopnia złośliwości w ocenie cytologicznej trudne. Zwraca uwagę szybki wzrost zmiany!! Do pilnego leczenia operacyjnego i ustalenia ostatecznego rozpoznania w oparciu o badanie histologiczne.

Taki jest opis :(

o sarcoma nic nie wiem, od czwartku 07.12.2017r. mam wynik biopsji :( Jestem przerażona :(
_________________
Będę silna
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2017-12-09, 15:25  


Ivanka,
Spokojnie. Owszem, mięsaki to nowotwory złośliwe ( inne niż raki), wymagają leczenia w doświadczonym ośrodku. Dlatego zapytalam czy jesteś zarejestrowana w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich Kości i Czerniaków, to jest właściwa placówka.
Jakiej wielkości jest Twój guz? Czy mialaś usg albo rtg tej okolicy?
W CO doprecyzują rodzaj mięsaka, zrobią Ci dokładne badania ( tomografia, może rezonans magnetyczny) i ustalą ścieżkę leczenia.
Generalnie podstawą jest radykalna chirurgia, wycięcie. Leczenie dodatkowe wg wskazań ustalonych dla konkretnego przypadku.
Trafisz pod opiekę świetnych lekarzy, teraz musisz wytrzymać do wizyty. Nie przekażę Ci na odleglość spektakularnej ilości wsparcia - ale pamiętaj, że nie będziesz czekać sama.
Myślę serdecznie, jak o cokolwiek chcesz jeszcze pytać to pisz.
 
Ivanka 


Dołączyła: 09 Gru 2017
Posty: 9

 #5  Wysłany: 2017-12-09, 15:33  


W badaniu z biopsji wielkość guza 18x7mm.
Czy w tej klinice są możliwie krótkie terminy oczekiwania na wizytę? Czy otrzymam z nie skierowanie do szpitala?
_________________
Będę silna
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #6  Wysłany: 2017-12-09, 15:40  


Ivanka,
A jaką Ty miałaś biopsję? Wycięto Ci ten guz czy to była cienko- lub gruboigłowa biopsja?

Nie wiem jakie są terminy w Klinice - ale napisalaś, że masz termin ustalony ma 28 grudnia. Gdzie się zarejestrowałaś? Tutaj?
http://www.sarcoma.pl/coi-kntmkic/rejestracja/
Potrzebujesz skierowania ( od np.lekarza rodzinnego) do chirurga onkologa.
W tej Klinice diagnozują i leczą ( w tym operują).
 
Ivanka 


Dołączyła: 09 Gru 2017
Posty: 9

 #7  Wysłany: 2017-12-09, 15:59  


Biopsja cienkoiglowa. Wcześniej miałam usg.
Guza nie wycięto, bi jeszcze nie teafilam do zadnego onkologa. Zapisałam się na wizytę do centrum onkologicznego przy ul. Rentgen i wyznaczono mi termin na 28 grudnia. Oczywiscie skierowanie do poradni onkologicznej mam.
_________________
Będę silna
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #8  Wysłany: 2017-12-09, 16:16  


To dobrze, że nie wycięto bo mięsaka musi usunąć specjalista. Chodzi o absolutną doszczętność pierwszego wycięcia, to podstawa skutecznego leczenia.
 
Ivanka 


Dołączyła: 09 Gru 2017
Posty: 9

 #9  Wysłany: 2017-12-09, 16:24  


Bardzo dziękuję Ci za za informację.
W poniedziałek zadzwonię tam ispróbuje się umówić na jak najszybszy termin.
Ostatnie kilka dni siedzę jak na tykajacej bombie. Czuje ogromny strach. Spotkanie z rodzina przy wigilijnym stole może być nie do udzwigniecia dla mnie :( dzieci żyją w nieświadomości, mąż wspiera. Wyjazdy zimowe zaplanowane... trudne to ...
_________________
Będę silna
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #10  Wysłany: 2017-12-09, 16:43  


Wyjazdy zimowe nie są najważniejsze, można przecierpieć ich odwołanie. Nie musisz z dziećmi rozmawiać już teraz, ale po wizycie u lekarza będzie to bardziej realne bo leczenie wiąże się z nieobecnością w domu.
Nie wiem jakim jesteś typem psychologicznym i w jakim wieku są dzieci więc mogę tylko napisać:
1. albo wprowadzasz bliskich w temat teraz, dajesz im się oswoić z faktem i staracie się razem racjonalnie doczekac do wizyty
2. zaciskasz zęby i razem z mężem czekacie do wizyty i po niej rozmawiacie w domu na temat leczenia

Pamiętaj, że mały operacyjny mięsak to może być dobrze rokująca sprawa ( w ogólnie niefajnej sytuacji). Trzeba działać. Kiedyś już na forum chyba to pisałam ( to słowa fantastycznego onkologa-radioterapeuty) - mięsaka trzeba wyciąć za pierwszym razem.
Trzymaj się, wymyślaj różne zajęcia, sprzątanie, zakupy, łażenie na spacery, cokolwiek byle nie siedzieć i nie myśleć za duzo. To, co należy do Ciebie, już zrobiłaś. Teraz pora na speców :-)

[ Dodano: 2017-12-09, 16:52 ]
http://www.esmo.org/conte...a-Pacjentów.pdf
To ze strony Kliniki, gdybyś chciała poczytać.
 
Ivanka 


Dołączyła: 09 Gru 2017
Posty: 9

 #11  Wysłany: 2017-12-09, 17:23  


Jestem typem raczej Zosi - Samosi...
Wszystko wolę robić sama i sama zmagać się ze swoimi problemami. Tu była nietypowa sytuacja, bo zaczęło rosnąć coś na ręku, więc siłą rzeczy zaczynało być widoczne, zwłaszcza, ze umiejscowione jest pod moim pierwszym, robionym jesienią tatuażem. Dlatego też mąż uczestniczył razem ze mną w obserwacji tego guza.
Mam dzieci raczej już samodzielne (syn 20lat, córka 10), choć ta młodsza jest bardzo ze mną związana i jedyne, co wie, że będę musiała iść do szpitala, żeby wyciąć to, a mój smutek i czasem łzy, to z powodu tego, że zniszczę piękny tatuaż :/
Wyjazdy będą sprawiały radość tylko wtedy, kiedy każdy będzie wiedział, że nic nie zagraża żadnemu z uczestników. Poza tym, na te zaplanowane wyślę rodzinę sama. Każdy z nich zasłużył na wypoczynek. Ja wypocznę, kiedy będę już w dobrych lekarskich rękach i kiedy będę wiedziała, że już wkrótce pozbędę się nieproszonego gościa z mojego organizmu.
Przyszły tydzień będzie bardzo nerwowy dla mnie, bo będę starała się dostać do jakiegokolwiek lekarza onkologa, który pomoże mi jak najszybciej znaleźć się w szpitalu.

Pozdrawiam Cię Missy gorąco i jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc
I.
_________________
Będę silna
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #12  Wysłany: 2017-12-09, 18:57  


Ivanka,
Nie do jakiegokolwiek onkologa - to musi być KNTMKiCZ, to jest jedna z klinik CO w Wwie.
 
Ivanka 


Dołączyła: 09 Gru 2017
Posty: 9

 #13  Wysłany: 2017-12-09, 19:55  


Tak, teraz już mam pewność. Tylko przy umawianiu wizyty dzwoniłam pod ten sam numer telefonu. Umówiono mnie na pierwszy wolny termin, ale pewnie to nie jest termin do prof. Rutkowskiego :/
W poniedziałek od rana biorę za słuchawkę i szukam wizyty. Na ten moment spróbuje jeszcze przesłać mailem dokumentację do Profesora... Może znajdzie dla mnie chwilkę..
_________________
Będę silna
 
kamaa 


Dołączyła: 08 Cze 2017
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #14  Wysłany: 2017-12-09, 23:44  


Jeśli masz wyniki badań i skierowanie do chirurga onkologa zrób skany dokumentów i napisz @ do prof. Rutkowskiego: rutkowski@coi.waw.pl
Ja w ten sposób przyspieszyłam swoją wizytę u Niego o trzy tygodnie, a przy mięsakach szybsze rozpoczęcie leczenia = lepsze rokowania.
Ale nie zamartwiaj się tylko działaj!
Trzymam kciuki!
_________________
ja już po, Ty też dasz radę! :)
 
Ivanka 


Dołączyła: 09 Gru 2017
Posty: 9

 #15  Wysłany: 2017-12-10, 09:45  


Kamaa, Missy napisałam wczoraj do Prof. Rutkowskiego. Odpisał jeszcze wczoraj. W poniedziałek mam zadzwonić do CO i umówić się na wizytę. Teraz już wiem nawet, do których drzwi uderzyć :) Mam nadzieję, że to przyspieszy bieg sprawy. Bardzo, bardzo na to liczę.
Bardzo Wam dziękuję za wsparcie i jak nigdy wcześniej nie mogę doczekać się poniedziałku... :|
_________________
Będę silna
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group