1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Autor Wiadomość
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #16  Wysłany: 2011-08-01, 21:58  Niedosłuch po chemioterapii - kilka pytań


Witajcie

Mam niedosłuch w stopniu zaawansowanym na poziomie 80 decybeli, Czy związku z tym iż mam taki niedosłuch mogę mieć nauczanie indywidualne w domu...? Bo ... Nie wiem co dalej mam robić... trochę się dowiedziałem o tych aparatach... wiemy żę.. to są urządzenia które nigdy mi nie przywrócą ... NATURALNEGO........ mojego dawnego.... dobrego............. słuchu :|


|PS: Nie wiem czy pisze w dobrym dziale.. Jeśli NIE to proszę o przeniesienie tematu i z góry przepraszam :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2011-08-01, 22:16 ]
Wątek scalony z poprzednim o tym samym temacie.

 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #17  Wysłany: 2011-08-01, 23:35  


Możesz starać się o takie nauczanie.Z poradni psychologiczno-pedagogicznej( rejonowej dla Twojej szkoły)musisz pobrać druk, który wypełni lekarz i przedstawi historię choroby. Drugi druk to wniosek opiekuna.Do tego dołącza się świadectwo z ostatniej klasy, opinię wychowawcy i cały komplet dostarcza do poradni psychologiczno- pedagogicznej.Tam zespól specjalistów orzeknie, czy takie nauczanie jest zasadne.Ale zwykle komisja nie podważa opinii lekarza.
_________________
agni5
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #18  Wysłany: 2011-08-02, 09:27  


Tak ale chyba jest mały problem... Te w Polsce śmieszne prawo że TYLKO po przekroczeniu w Polsce "magicznej" bariery 18 roku życia można już iść tylko do Liceum dla dorosłych.... Szkoda gadać... Dla mnie takie Licea powinny być od ok. 30 roku życia a nie od 18...... :roll: Ja w Gimnazjum miałem całe 3 lata nauczanie w domu ze względu na jak wiadomo... Nowotworowa złośliwego kości.

I teraz mam 18 lat w tym roku skończyłem czyli mogę iść tylko dla Liceum dla dorosłych....? A tam chyba nie dają nauczanie indywidualnego czy dają? I czy mam szanse załapać sie jeszcze do ZWYKŁEGO Liceum Ogólnokształcącego NIE dla dorosłych?


Co za prawo w tej Polsce... :fucc:
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #19  Wysłany: 2011-08-02, 11:19  


Damiano, a nigdzie nie napisałeś czy kontaktowałeś się z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach, tam wszczepiają inplanty a to już prawie jak własny słuch. Trzeba tam długo czekać w kolejce ale może Ci pomogą, to jest wszystko na NFZ więc poza dojazdem bezkosztowe. Poczytaj sobie na Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu Trzymaj się
_________________
sprzątnięta
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #20  Wysłany: 2011-08-02, 11:43  


Damiano18 a czy aparaty słuchowe przynoszą tobie jakąś korzyść masz cyfrówki?
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #21  Wysłany: 2011-08-02, 15:47  


iwona2010 napisał/a:
Damiano18 a czy aparaty słuchowe przynoszą tobie jakąś korzyść masz cyfrówki?


Oto chodzi że ja dopiero wziąłem się za to, tak naprawdę mam niedosłuch po skończeniu chemioterapii czyli od Stycznia 2007r, w Lutym 2007 zrobiliśmy jeszcze w Warszawie badanie słuchu no i wyszło że uszkodzony.... Darowałem to już sobie... może mnie zrozumiecie że już nie chciało mi się chodzić po tych gabinetach... czekać w kolejkach..... robić badań... miałem tego serdecznie dość...

Ale teraz dopiero rozpocząłem przygodę z tym moim słuchem... Wyszło że mam uszkodzenie trwałe na poziomie 80 decybeli w stopniu zaawansowanym.
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #22  Wysłany: 2011-08-02, 18:12  


gaba,
gaba napisał/a:
Damiano, a nigdzie nie napisałeś czy kontaktowałeś się z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach, tam wszczepiają inplanty a to już prawie jak własny słuch. Trzeba tam długo czekać w kolejce ale może Ci pomogą, to jest wszystko na NFZ więc poza dojazdem bezkosztowe. Poczytaj sobie na Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu Trzymaj się

Gaba niestety nie masz racji implant daje się osobą z rasztkani słuchu , a nie z niedosłuchem dopółki jest zysk z Apartów sł. to się je stosuje :)Po drugie implant jest dużo większy od Aparatu słuchowegi i to zupełnie inna bajka, poz tym wcale nie jest to naturalny słuch zupełanie inne przetwarzanie dzwięku :?ale?: W jego wieku tylko i wyłącznie musi mieć cyfrówki inne wogle nie wchodzą w grę . Tym bardziej że masz niedosłuch odbiorczy a nie przewodzeniowy. Jeśli chodzi o nauczanie indywidualne to nie rozumiem dlaczego tego się uczepiłeś ,nie jest to korzystne dla Ciebie młody człowiek powinien mieć kontakt z rówieśnikiem . Takich osoby jak ty czyli z niedosłuchem i którzy chorują na raka jest mnóstwo i wierz mi lepiej jest inm w szkole z rówieśnikami.
Pozdrawiam
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #23  Wysłany: 2011-08-02, 18:51  


Damiano18
Ja ciebie rozumię ale żeby stwierdzić czy aparaty przynoszą korzyśc nie musisz biegać po gabinetach bo jeżeli masz je na uszach to sam stwierdzisz jak jest.Implanty już są coraz mniejsze ale napewno nie tak jak aparaty cyfrowe.Jak mojej córeczce wszczepiali implant to kwalifikacja była od 100decybeli utraty słuchu.Ale nie wiem jak jest teraz,napewno jak aparaty przyniosą korzyśc to implantu nie wszczepią.A w implancie słyszy się mono.
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #24  Wysłany: 2011-08-02, 19:17  


iwona2010,
Masz rację ,ja sama mam syna z niedosłichem ma juz 26 lat(aparty nosi od 5 roku życia ,wtedy zmieniłam zawód) pokonczył szkoły ,studia i sobie radzi i ma niedosłuch podobny nwet troch słabszy od Damiano. Mój drugi zawód to właśnie pratetyk słuchu,więc wiem co mówię :) Implanty nadal są kwalifikowane tak jak piszesz wiem znieniają się wielkośi ,mimo to nadal są dość duże ,są jeszcze Aparty Hybrydowe( częśc implant częś Aparat sł. nowość z tego co wiem to u Damiona i tak nie wchodzą w rachubę znam jego Audiogram :) Kajetany to narazie najlepszy ośrodek w Polsce.
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #25  Wysłany: 2011-08-02, 21:53  


Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)


Czyli jednak... Decydować się na aparat słuchowy...? Z tego co się dowiedziałem to polecają od 3000 tyś zł " Można już coś szukać".

A co do szkoły pytam się bo..... PO co mam się męczyć z ta nogą w szkole, muszę ja raczej oszczędzać aby jak najdłużej wytrwała endoproteza chociaż to i tak wiem że za jakieś 5-6 lat czeka mnie wymiana... a może i więcej.. No i ze względu na spory ubytek słuchu. Więc wolałbym zajęcia w domu... A co do rówieśników............ Nie żartujmy... Jacy w tych czasach koledzy są... do wyśmiewania się...? Nie no oczywiście są tam jacyś porządni się znajdą... Ale mnie raczej "koledzy" nie z bardzo interesują bo kiedyś i tak pójdzie każdy w swoją stronę i............. tyle..... Każdy każdego będzie miał w.......... :)
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #26  Wysłany: 2011-08-08, 21:12  


Czyli jednak.... Można mieć te nauczanie w domu..? Chodzi o liceum
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #27  Wysłany: 2011-08-09, 12:24  


Damiano18, jak sam już zauważyłeś, rzeczywiście po 18 roku życia pozostają tylko licea dla dorosłych, w których oczywiście nie ma nauczania indywidualnego. Trochę późno się chyba obudziłeś, w tych liceach też jest rekrutacja, są lepsze i gorsze, więc nie wiem, czy teraz w jakimś w miarę znośnym znajdzie się miejsce.
Te licea oferują często tryb zaoczny (zjazdy są w weekendy) a nawet eksternistyczny - uczysz się sam w domu i zdajesz tylko egzaminy np. semestralne.
Możesz też nigdzie nie iść i po prostu zdać egzaminy eksternistyczne w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a następnie przystąpić do matury. Oczywiście nauczywszy się do nich wcześniej, co zapewne wymagałoby zatrudnienia korepetytorów.
 
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #28  Wysłany: 2011-08-09, 20:50  


Finlandia napisał/a:
Damiano18, jak sam już zauważyłeś, rzeczywiście po 18 roku życia pozostają tylko licea dla dorosłych, w których oczywiście nie ma nauczania indywidualnego. Trochę późno się chyba obudziłeś, w tych liceach też jest rekrutacja, są lepsze i gorsze, więc nie wiem, czy teraz w jakimś w miarę znośnym znajdzie się miejsce.
Te licea oferują często tryb zaoczny (zjazdy są w weekendy) a nawet eksternistyczny - uczysz się sam w domu i zdajesz tylko egzaminy np. semestralne.
Możesz też nigdzie nie iść i po prostu zdać egzaminy eksternistyczne w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a następnie przystąpić do matury. Oczywiście nauczywszy się do nich wcześniej, co zapewne wymagałoby zatrudnienia korepetytorów.


Witaj, dzięki za informację! :) Ale mam pytanie..... np. Dajmy na to iż ktoś nie zdał 2 razy w szkole podstawowej, później chce iśc do Liceum ale........ ma 19 lat! ponieważ już 2 razy nie zdał w szkole podstawowej i musiał powtarzać 2 lata to jak to jest..? Tez musi iść do Liceum dla dorosłych..?


A jest jest z tym trybem nauczania eksternistycznym ? Czyli nie chodzi się codziennie tylko co ile do szkoły i na ILE godz?
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #29  Wysłany: 2011-08-09, 21:29  


Damiano18 napisał/a:
Tez musi iść do Liceum dla dorosłych..?

Tak.
Damiano18 napisał/a:
Czyli nie chodzi się codziennie tylko co ile do szkoły i na ILE godz?

Różnie. Np. raz na dwa-trzy tygodnie na cały weekend (np. 12h dziennie).
_________________
 
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #30  Wysłany: 2011-08-09, 21:46  


Powiem tak..... w Polsce mamy chore prawo........ :shock: :roll: Żeby tylko po ukończeniu 18 lat trzeba było iśc do szkoły dla Dorosłych..... :roll: A czy na pewno nie mam szans się załapać w szkole takiej normalnej Liceum?


12h dziennie to trochę sporo jak dla mnie.... :<: A dla takiego jak ja... da się... "zrobić" mniej godzin?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group