1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pier(w)si w Polsce - akcja charytatywna
Autor Wiadomość
malenkami 


Dołączyła: 01 Lip 2010
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2010-07-01, 10:11  Pier(w)si w Polsce - akcja charytatywna


Słyszeliście o akcji Pier(w)si w Polsce ?

Koordynatorzy ogólnopolskiej akcji Pier(w)si w Polsce pragną zwrócić uwagę na problem raka piersi. W albumie "Pier(w)si w Polsce" pokazane jest piękno, aby nauczyć się je chronić. Przedsięwzięcie ma charakter charytatywny. Zysk ze sprzedaży albumu zostanie przekazany na wspieranie profilaktyki antynowotworowej.


 
poli 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Maj 2010
Posty: 336
Skąd: Warszawa
Pomogła: 121 razy

 #2  Wysłany: 2010-07-01, 15:30  


O fajnie, im więcej takich akcji tym lepiej :uhm!:
_________________
http://antyrak.yashicachica.vot.pl
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #3  Wysłany: 2010-09-06, 15:49  


Potępiam i jeszcze raz potępiam.

I można moją wypowiedź traktować nie jako anonimową, a jako opinię prezesa Fundacji Onkologicznej DUM SPIRO-SPERO.

Taka akcja to okrucieństwo wobec kobiet po mastektomii (a jest ich w Polsce bardzo wiele).
Może również przynieść wiele szkód w zakresie leczenia onkologicznego - co bowiem mamy chronić: zdrowie i życie ludzkie czy... cycki?

Jeśli chora ma wskazanie do zabiegu mastektomii to winniśmy ją wesprzeć słowami:

Pierś to TYLKO kawałek ciała. Liczy się Twoje życie, liczysz się Ty. Nie przestaniesz być sobą po mastektomii, bo nie za ten fragment ciała inni Cię szanują i ktoś Cię pokochał.
Efekt kosmetyczny? W dzisiejszych czasach to ŻADEN problem. Koniecznie spójrz » TUTAJ «


Nie fragment ciała tworzy Człowieka.

Akcja, która części społeczeństwa cokolwiek da, ale w inną część uderza -
nie jest moim zdaniem godna poparcia.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
tara 



Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 513
Pomogła: 110 razy

 #4  Wysłany: 2010-09-06, 19:07  


Całkowicie zgadzam się z opinią DSS. Forma przekazu jaką wybrano jest w najlepszym wypadku nietrafiona, w najgorszym nie na miejscu. A Panie pozujące do zdjęć nie promują dla mnie żadnej idei, a jedynie robią sobie dobry (?) PR (byc może z dobrej woli i poczucia misji).
Jak dla mnie - kompletne nieporozumienie
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #5  Wysłany: 2010-09-06, 20:58  


tara napisał/a:
Jak dla mnie - kompletne nieporozumienie


Dokładnie!
 
Anula 


Dołączyła: 19 Mar 2009
Posty: 33
Skąd: Gliwice
Pomogła: 7 razy

 #6  Wysłany: 2010-09-08, 19:20  


Macie rację Dziewczyny. Czysta głupota!
_________________
Anula
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #7  Wysłany: 2010-09-08, 19:55  


Zgadzam się z Waszym zdaniem, jest to pewnie miłe dla oka ;) co niektórych :mrgreen: .
Podzielę się z Wami, moim doświadczeniem.
Ostatni pobyt na chemioterapii z Eduardem w Pleszewie. Po korytarzu o kulach pomyka dziewczyna- tak myślę, bo buźka na pierwszy rzut oka ok 25 latek. O kulach, bo z amputowaną nogą na wysokości uda, łysa, z dojściem centralnym.
Walcząca.
Za niecałą godzinę ta sama osoba wychodzi w peruce, z makijażem, protezą nogi i....
tym samym cudownym uśmiechem
ONA. Atrakcyjne wnętrze, otwartość, ta sama cudowna osóbka.
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #8  Wysłany: 2010-09-08, 21:08  


Ja zgadzam się z Waszym zdaniem- ale można tę akcję rozumiec również w inny sposób.
Jak wiadomo żyjemy w czasach gdzi euroda to "karta przetargowa" (niestety) I młode głupiutki dziewczyny a nawet starsze kobiety również ceniące sobie swoje piękno tylko w ten sposób mogą zostać zmuszone do zbadania się , do stałej kontroli a tym samym do szybkiego wykrycia jakiejkolwiek zmiany która mogła by byc niebezpieczną.
Ja właśnie w ten sposób odbieram te akcję.
Kobiety po masteoktomii- napewno większość z nich chciało by w jakikolwiek sposób móc wytłumaczyć ze najważniejsze jest to ze zyją.
Moja mamusia goni mnie do lekarza i mówi wszystkim zeby dbali o siebie i nie ciało a dusza jest najważniejsza.

Powiedzcie mi czy która kolwiek amazonka obnaży się na plakatach ku przestrodze? Czy chciały byście takie plakaty oglądać? Może i jestem prosta ale ja wolę oglądac nagie kobiety takie jakie widzimy na obrazku z pierwszego postu. Kobieta która utraciła jakikolwiek kawałek ciała... jestem na to za wrażliwa mimo wszystko.

Powiem jeszcze ze ciało jest ciałem- ale dusza jest najważniejsza.
 
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #9  Wysłany: 2010-09-08, 21:12  


Nadzieja napisał/a:
Powiedzcie mi czy która kolwiek amazonka obnaży się na plakatach ku przestrodze?

Ależ taka akcja i kalendarz wyszły..z amazonkami.

Osoby publiczne i foty jak z rozkładówki z playboya to PR bardziej, a nie akcja charytatywna.

Jedyny pozytyw to przekazanie zysku ze sprzedaży na profilaktykę antynowotworową.
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #10  Wysłany: 2010-09-08, 21:37  


gontcha napisał/a:
Nadzieja napisał/a:
Powiedzcie mi czy która kolwiek amazonka obnaży się na plakatach ku przestrodze?

Ależ taka akcja i kalendarz wyszły..z amazonkami.

Osoby publiczne i foty jak z rozkładówki z playboya to PR bardziej, a nie akcja charytatywna.

Jedyny pozytyw to przekazanie zysku ze sprzedaży na profilaktykę antynowotworową.


łoj to nie wiedziałam o tym...

W każdym bądź razie jak już wspominałam niestety w tym wieku szczególnie młode kobiety jedynie taka akcja może przekonać do samokontroli czy wizyty u lekarza...
Widok amazonki może dać do myślenia ale te osoby stwierdzą ",mnie to nie dotyczy"
(ja również myślałam ze mnie choroby onkologiczne nie dotyczą kiedy jeszcze moja mama nie zachorowała... :( )

gontha - ja zawsze staram się myślec na dwa sposoby ;) Pisałam że oczywiście zgadzam się z Waszym zdaniem, ale doszukuję się pozytywów żeby choć spróbować zrozumieć sposób przekazu :)
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #11  Wysłany: 2010-09-08, 21:38  


Nadzieja napisał/a:
Powiedzcie mi czy która kolwiek amazonka obnaży się na plakatach ku przestrodze? Czy chciały byście takie plakaty oglądać?

No pewnie, że się obnaży :) niekoniecznie "ku przestrodze", ale może bardziej z przesłaniem "halo, żyję i nadal jestem kobietą, bez piersi, ale za to zdrową!"

Polecam artykuł dotyczący (starej już dość) akcji wrocławskiego klubu Femina Feniks U"JA"WNIĆ TABU - nie dość, że zdjęcia ciekawe, to jeszcze mądry artykuł.
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #12  Wysłany: 2010-09-08, 21:44  


absenteeism,
I taka akcja ma sens - jestem piękna, po chorobie i ŻYJĘ :)
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #13  Wysłany: 2010-09-08, 22:33  


Ciekawa dyskusja. Drogie Panie, może trochę mniej emocji. Każdy powinien mieć prawo do swobodnej wypowiedzi.
Każdy w moim rozumieniu znaczy, że moderator również.

[ Komentarz dodany przez: DumSpiro-Spero: 2010-09-08, 23:18 ]
uranio, część dyskusji, do której odnosi się Twoja wypowiedź została przeniesiona tutaj - jako nie związana z tematem i przykra w brzmieniu.
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #14  Wysłany: 2010-09-08, 23:52  


to troche jak roznica miedzy rozrywka a sztuka
rozrywka ma nam dostarczyc przyjemnosci, sztuka poruszyc, wprawic w zadume, czasami nauczyc czegos

rak ostatnio "modny", a tabloid temu trudnemu tematowi nadaje taka forme, ktora sie sprzeda - ladniutka i sliczniutka.

Ale w sumie, to tez jest jakies tam oswajanie raka
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #15  Wysłany: 2010-09-09, 00:10  


Kult pięknego ciała -> owszem, ale jako 'dobra sprzedaż', dla kobiet które mają przed sobą trudny (traumatyczny) wybór taka akcja (chodzi mi o foto i osoby na nich) jest niezbyt trafiona niestety. To nie jest oswajanie raka - to jest zbieranie kasy tylko. Te fotki nie pomogą w podjęciu trudnej decyzji (czy w oswojeniu się z nią).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group