1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: DumSpiro-Spero
2010-10-19, 18:55
Panaceum na raka piersi!
Autor Wiadomość
ewcia20066 


Dołączyła: 08 Paź 2010
Posty: 35
Pomogła: 9 razy

 #1  Wysłany: 2010-10-17, 21:25  Panaceum na raka piersi!


Witam! :)


Szukam,czytam i"podaję" dalej!


Soja panaceum na raka piersi?

Pomimo wielu wysiłków rak piersi pozostaje wciąż niekwestionowanym wyzwaniem dla współczesnej medycyny. Po odkryciu szeregu czynników odpowiedzialnych za rozwój raka piersi u kobiet, nadal nie jesteśmy w stanie znacząco zredukować zachorowalności na raka piersi. Badacze z Singapuru przeprowadzili prospektywną analizę mającą na celu stwierdzenie, czy izoflawony zawarte w soi wpływają na ryzyko wystąpienia raka piersi. Za pomocą kwestionariusza badającego nawyki żywieniowe przepytano w latach 1993-1998 35.000 pacjentek. Do końca 2005 roku u 629 z nich wykryto raka piersi. Analizując szereg czynników socjalnych, ekonomicznych i dietetycznych dostrzeżono związek spożycia soi z ryzykiem wystąpienia raka piersi. Kobiety spożywające wyższe ilości soi (powyżej średniej), w porównaniu z pacjentkami spożywającymi mniejsze ilości soi (poniżej średniej) wykazywały o 18% niższe ryzyko zachorowania na raka piersi. Ta zależność była szczególnie widoczna u kobiet w okresie pomenopauzalnym, z prawidłową masą ciała (słabsza zależność u kobiet bardzo szczupłych). Na udowodnioną korelację nie wpływał stan receptorów estrogenowych ani progesteronowych. Powyższe badanie pokazało, że 10 mg soi dziennie u kobiet po menopuzie ma szansę w znaczący sposób zredukować ryzyko zachorowania na raka piersi.

Źródło: Wu A.H. i wsp.: Soy intake and breast cancer risk in Singapore Chinese Health Study; Br J Cancer. 2008 Jul 8;99(1):196-200.


Pozdrawiam :flower:
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2010-10-17, 22:23  


sorry, odgrzewany kotlet bezmięsny, 10 mg - zżeramy znacznie więcej w różnego rodzaju wypełniaczach żywności.
_________________
sprzątnięta
 
ewcia20066 


Dołączyła: 08 Paź 2010
Posty: 35
Pomogła: 9 razy

 #3  Wysłany: 2010-10-19, 19:18  


Witaj gaba, !

Być może bezmiesny albo i nie ...a wypełniacze zywności to przewaznie chemiczne konserwanty,nie koniecznie SOJA.

Wiesz,doświadczam tego ,że jak widzę i czytam to pamiętam albo przynajmniej sobie przypominam.
Nie zawsze stosuję...jednak coś w tym jest,widząc coś dobrego patrzę na zawartość i skład.
Może będzie "zbawienna" soja!

Pozdrawiam :flower:

[ Dodano: 2010-10-20, 01:42 ]
:) Hejo!

Chciałabym sie tutaj podzielić z Wami swoimi spostrzezeniami i doświadczeniem...jakie mnie dotyczyły w czasie półrocznej "czerwonej"chemii i póltoramiesięcznej"mega"dawki radioterapii(przed radykalną mastektomią).

Przed każdym z tych zabiegów musiałam poddac sie badaniom laboratoryjnym wiedzac,ze zły wynik to odsunięcie zabiegu-az do jego poprawy.

By uzyskac dobre parametry zaczęłam stosowac w diecie natkę pietruszki,czerwone buraczki,łagodzace podrażnienia siemie lniane.

Zeby złagodzic nudności w czasie chemioterapii piłam odgazowana coca colę...z lodówki.

Czasami miałam dośc serka z natką,soku z buraczków.Masła na kromce posypanego pietruszką i czerwonych wiorków.

Nie mogłam patrzeć na ryż z zieleniną i "cienką"cwikłę.

Sok z marchewki i selera był dopełnieniem zielono -czerwoności.
Jabłka w"ósemki" leżały na miseczce w pokoju ,kuchni i gdzieś w drodze pomiędzy nimi.

Wyniki były cały czas b.dobre.Nie odłożono mi na jakiś czas żadnego z zabiegów chemio czy radioterapii.

Uwierzyłam w skuteczność"niby "tylko jakiś jarzyn i owoców.

Spróbujcie w czasie swojej walki o zdrowie i życie.WARTO!


Pozdrawiam! :flower:
 
ewcia20066 


Dołączyła: 08 Paź 2010
Posty: 35
Pomogła: 9 razy

 #4  Wysłany: 2010-10-21, 16:32  


Witam :) !


Czy śliwki i brzoskwinie pomogą w leczeniu raka???


Związki zawarte w śliwkach i brzoskwiniach niszczą komórki agresywnego raka piersi w laboratorium, oszczędzając zarazem komórki zdrowe - wynika z amerykańskich badań, o których informuje internetowy serwis EurekAlert.



Naukowcy z ośrodka badawczego Texas AgriLife Research w College Station w Teksasie sprawdzali wpływ ekstraktu z ciemnej odmiany śliwek oraz ekstraktu z brzoskwiń na dwa rodzaje komórek raka piersi, w tym najbardziej agresywnego (niezależnego od działania hormonów płciowych). Dla porównania przebadano też komórki zdrowe.

Okazało się, że - w niższych stężeniach - obydwa wyciągi skutecznie niszczyły komórki agresywnego nowotworu, oszczędzając przy tym prawidłowe. Wyciąg z brzoskwiń miał większą skuteczność. Do zniszczenia komórek raka piersi zależnego od działania hormonów (czyli mniej agresywnego) potrzebne były jednak większe stężenia, które szkodziły też komórkom zdrowym.


Naukowcy zidentyfikowali również składnik ekstraktów zdolny do zabijania komórek agresywnego raka, a oszczędzania komórek niezmienionych nowotworowo. Okazały się nim być kwasy fenolowe. Związki te występują powszechnie w wielu produktach roślinnych, w tym owocach, zwłaszcza w jagodach, winogronach i pestkowcach - np. w brzoskwiniach i śliwkach.

Zdaniem współautora pracy, dr. Davida Byrne'a wyniki te są bardzo obiecujące, gdyż sugerują, że składniki naszej diety mogą stać się alternatywą dla standardowej chemioterapii, która uszkadza nie tylko komórki raka, ale też zdrowe, przez co znacznie obciąża organizm chorego.

Naukowcy przyznają, że wybrali do testów komórki raka piersi, gdyż zajmuje on czołowe miejsce jeśli chodzi o częstość występowania u kobiet. Jak ocenia Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), rak ten odpowiada za 16 proc. zgonów kobiet na całym świecie.

W przyszłości autorzy pracy planują testować ekstrakty z brzoskwiń i śliwek na komórkach innych nowotworów złośliwych oraz lepiej zrozumieć mechanizm, który odpowiada za przeciwnowotworowe własności ich składników. (PAP)


Pozdrawiam :flower:
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2010-10-21, 18:12  


Proszę!!!!! W necie jest miliony takich informacji, dlaczego zaśmiecasz to forum, nikt na tej "ciekawostce" nic nie skorzysta. Poczytaj o czym tu wszyscy piszą, opisują swoje konkretne doświadczenia które mogą przydać się innym, wspomaganie dietą czy suplementami takie na które wyraził zgodę lekarz. Jeżeli mogę Ci coś doradzić, nie szukaj niekonwencjonalnego sposobu na raka, bo go nie znajdziesz. Szukaj informacji jak doprowadzić swój organizm do porządku po spustoszeniach spowodowanych kuracją - poprawić parametry krwi, odtruć wątrobę, poprawić funkcjonowanie nerek, schudnąć bo tłuszcz to estrogeny, masz sporo do dowiedzenia się (część informacji jest tu) i do zrobienia. Powodzenia

[ Dodano: 2010-10-21, 18:19 ]
a wiesz, że niektórzy dietetycy amerykańscy odradzają siemię przy raku piersi ( nie tłumaczyli dlaczego) - i co taka informacja jest warta?
_________________
sprzątnięta
 
ewcia20066 


Dołączyła: 08 Paź 2010
Posty: 35
Pomogła: 9 razy

 #6  Wysłany: 2010-10-21, 19:10  


Hejo Gaba!

W necie mało nas szuka i znajduje.

Swoje własne i sprawdzone doświadczenia opisałam"piętro "wyżej!


Pozdrawiam!

[ Dodano: 2010-10-21, 19:12 ]
Ps.

Wspomogłam swoj organizm tym o czym napisałam...proszę skomentuj to co istotne dla Ciebie.
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #7  Wysłany: 2010-10-23, 12:56  


Ewcia wspomagaj swój organizm jak chcesz ale trudno się nie zgodzić w wielu kwestiach z gabą. Super diet w chorobie nowotworowej jest w necie bez liku każdy może sobie znaleźć co chce.
Na chwilę obecną standardy leczenia chorób nowotworowych są znane na całym świecie i nie rozumiem po co zamieszczasz info o cudownym działaniu brzoskwiń skoro nawet jeśli przyjąć, że tak jest ( nie mam powodu by Ci nie wierzyć ) to jest to dopiero początek, który nic nie mówi i jeszcze wiele wody upłynie żebyśmy dowiedzieli się więcej. A o cudownych właściwościach pestek, nasion, dziwnych terapii już tutaj wszyscy czytaliśmy i już więcej takich nam nie trzeba.
Pozdrawiam
_________________
Andrzej W.
 
ewcia20066 


Dołączyła: 08 Paź 2010
Posty: 35
Pomogła: 9 razy

 #8  Wysłany: 2010-10-23, 13:03  


Witaj awilem, !

Przyjęłam do wiadomości...teraz zajmę się dalszą walka o swoje zdrowie i życie!!!


Pozdrawiam!
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #9  Wysłany: 2010-10-23, 20:47  


Życzę dużo zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Andrzej W.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group