1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór kości czy anomalia ?
Autor Wiadomość
szymanskam 


Dołączyła: 23 Paź 2017
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2017-10-23, 18:19  Nowotwór kości czy anomalia ?


Witam,

Nigdy nie bywałam na takich forach ale dalej już nie wiem co robić. Mam 25 lat mieszkam na stałe w Wielkiej Brytanii, na ogół jestem zdrowa 25 latka.

W listopadzie zeszłego roku znalazłam dziwne zgrubienie w klatce piersiowej dokładnie umiejscowione w lewej piersi. Było bardzo dotkliwe i wyczuwalne pod palcami.
Zostałam skierowana w lutym przez mojego lekarza prowadzącego do Kliniki Piersi, dopiero na trzeciej wizycie wykonali mi USG wykazało wielkie zero mimo bolu ktory przeżywałam w czasie badania.
Potem kolejne skierowania na prześwietlenia RTG tez chyba nic nie wykazały.
Mimo coraz większego bólu nie przespanych nocy od lekarzy otrzymywałam odpowiedz ze muszę żyć z bólem i na to nic nie poradzę.
W Polsce wykonałam prywatnie badanie USG, pani doktor zauważyła od razu zwapnienie 11 (?) zebra oraz powstający guz do dalszej diagnozy.( Prawdopodobieństwo Chrzestniaka) Oraz powiększone gruczoły mlekowe do 3mm w lewej piersi tylko.
Po powrocie do Wielkiej Brytani poszłam do Polskiego Ortopedy Prywatnie potwierdzić ta diagnozę, niestety zgodził się z nią i kazał wykonać TK (na które dalej czekam)

Między czasie miałam problemy z oddychaniem ze względu na ucisk prawdopodobnie tej kości zwapnionej, natomiast dostałam tabletki na silne bóle.
Dziś jestem po kolejnej wizycie lekarskiej, USG wykonano ponownie przez angielskich lekarzy natomiast nic nie wyszło powiedzieli ze jestem zdrowa a widocznie kość mi wypchalo i kiedyś ból minie.

Dodam ze ból jest nie do zniesienia, straciłam na wadze ale już sama nie wiem czy przez stres związany z bólem czy jest to inny powód. Każdego dnia uciska mnie w klatce piersiowej, który jest tępym bólem przeszywającym w tym miejscu gdzie jest zgrubienje, ból zazwyczaj jest tylko jednej kości żebrowej wzdłuż jej calej, w nocy często się budzę z bólem.

Moje pytanie jest jedno, czy są jeszcze inne badania bądź lekarze którzy mogli by mnie zbadać nie zbywając mnie? Rok już prosze o pomoc a dostaje odpowiedz ze mam żyć z bólem który jest nie do zniesienia nie wiem gdzie dalej się udać.
Bardzo proszę o pomoc!
Dziękuje.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-10-23, 20:56  


szymanskam napisał/a:
czy są jeszcze inne badania bądź lekarze którzy mogli by mnie zbadać nie zbywając mnie?

Trzeba zrobić TK i może się dopiero wszystko wyjaśnić, usg nie jest dokładnym badaniem. Jeżeli na TK wyjdzie jakaś zmiana to wtedy prowadzi się dalszą diagnostykę.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group