1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
nowotwór biodra chrzęstnokostniak
Autor Wiadomość
valentina 


Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 13

 #1  Wysłany: 2011-01-11, 14:01  nowotwór biodra chrzęstnokostniak


Witam
W poniedzialek mam miec przeprowadzoną operację usunięcia nowotworu umiejscowionego na stawie biodrowym. Bardzo niewiele wiem na ten temat, lekarz, który się mną zajmuje jest dość skąpy w udzielaniu informacji, jade do niego jutro i chcialabym wiedziec jak najwięcej. Dr google tez malo doinformowany.
Szukam osób, które mialy bądź maja podobne schorzenie i mogłyby udzielic informacj. Jestem mamą 2 małych dziewczynek, młodsza skończy 2 miesiące w dniu mojej operacji, bardzo się martwię o to czy dam radę po operacji zajmować sie nimi, czy będe w pełni sprawna, tzn. kiedy zaczne normalnie chodzic, ile trwa rehabilitacja?
Czy po operacji będe juz zupełnie zdrowa czy tez te dziadostwo potrafi się odnowic albo rozsiać gdzies indziej. nie miałam radioterapi lekarz powiedział, ze trzeba usunąć, jest bardzo duzy, muszą operacyjnie usunąć czesc torebki stawowej i prawdopodobnie czesc kosci udowej. Biopsji tez nie robił, hist-pat zrobią z tego co wytną,. Z Tomografu tez zrezygnował, bo powiedział, ze szkoda osłabiac organizmu przed operacja.

Bardzo proszę o informacje
 
 
doris123 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 240
Pomógł: 9 razy

 #2  Wysłany: 2011-01-11, 15:43  


Valentina, jak szybko dojdziesz do siebie jest zależne od tego jak rozległa będzie operacja.
Tak do końca nie wiadomo ile i czego ci wytną, skoro nawet tomografu Tobie nie zrobili.

Czy się rozsieje też nie wiadomo, jako, że nie masz wyników hist-pat.

A swoją drogą Twój lekarz jest WIELKI - nie chce Cię osłabiać tomografem... szkoda gadać...
Od razu mi się przypomina lekarka, która po kolorze śluzówki stwierdzała, że morfologia krwi jest dobra...

Gdzie (w jakim szpitalu) będziesz miała tą operację ? mam nadzieję, że na ortopedii ?

[ Dodano: 2011-01-11, 15:48 ]
Jedno Ci napiszę, jeśli operację będziesz miała na ortopedii, to bardzo szybko postawią cię na nogi.
Tam nie ma taryfy ulgowej.
Zaraz po operacji rehabilitacja, balkonik, kule i jazda :)
 
valentina 


Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 13

 #3  Wysłany: 2011-01-11, 15:53  


na ortopedii w lublinie, umieram ze strachu, boje sie ze kaleke ze mnie zrobią
 
 
doris123 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 240
Pomógł: 9 razy

 #4  Wysłany: 2011-01-11, 17:38  


Nie wiem czy w Twoim przypadku jest to możliwe, ale teraz wstawiają sztuczne stawy.
Moja mama ma wymienione obie (w obu biodrach) panewki - czy lekarz coś Tobie mówił na ten temat ?
 
goja 



Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd: Kraków
Pomogła: 16 razy

 #5  Wysłany: 2011-01-11, 19:39  


A na jakiej podstawie wiadomo że to chrzęstnokostniak skoro nie była wykonywana biopsja?

Ja tylko mogę doradzić poszukanie lekarza lepiej obeznanego w temacie bo ta historia z tomografią jest lekko dziwna :/

Pozdrawiam i trzymam kciuki!!!

Goja
_________________
Diagnosta Laboratoryjny
 
valentina 


Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 13

 #6  Wysłany: 2011-01-11, 21:09  


tylko, ze ja mam termin na 17 stycznia przyjęcia do szpitala, chyba ze przed operacja jeszcze jakies badania porobią zostało mi 3 dni i nie bardzo wiem co robic
 
 
babusia52 



Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 43
Pomogła: 4 razy

 #7  Wysłany: 2011-01-11, 23:52  


valentina największe doświadczenie w leczeniu mięsaków ma CO w Warszawie Klinika Nowotworów Tkanek Miękkich i Kości ul.Roentgena 5
gabinet nr.29,30 tel.22 546 22 13
Pozdrawiam
 
valentina 


Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 13

 #8  Wysłany: 2011-01-12, 09:26  


dziękuję za info, dziś jade do tego swojego lekarza na 17 jesli bede miała dalej tak dużo watpliwości to nie zdecyduje się na ta operację w lublinie. Zasięgałam informacji na temat tego lekarz, jest to bardzo znany profesor i własnie różnież z w-wy na konsultacje wysyłają do niego, tylko jest on tak mało komunikatywny i rozmowny, ze ja w zasadzie prawie nic nie wiem. A jedynie tylko tyle że mam raka.
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #9  Wysłany: 2011-01-12, 22:22  


valentina napisał/a:
Z Tomografu tez zrezygnował, bo powiedział, ze szkoda osłabiac organizmu przed operacja.


Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura!

valentina,

jakie badania miałaś wykonywane?swoja droga "chrzęstokostniak" to chyba mylna nazwa, bo ja osobiście czegoś takiego nie znam.może źle usłyszałaś?może chrzęstniakomięsak?

pozdrawiam serdecznie

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
babusia52 



Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 43
Pomogła: 4 razy

 #10  Wysłany: 2011-01-12, 23:35  


Jest coś takiego jak "chondrosarcoma juxtacorticale" chrzęstniakomięsak przykostny,ale bez badania histopat.można tylko gdybać.
Pozdrawiam.
 
valentina 


Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 13

 #11  Wysłany: 2011-01-12, 23:46  


jestem po wizycie, termin operacji przełożony na 7 luty bo remont na oddziale, nawet sie ciesze bo mam wiecej czasu dla córeczki, mam skierowanie na tomograf, mam jeszcze zdobyc opinie od kardiologa
a co do nazwy chrzęstnokostniak lub kostniako chrzęstniak jakos tak mi powiedzial, zresztą poprzedni ortopeda który mnie skierował do profesora tez używał takiego nazewnictwa
znalazłam w google: kostniako chrzęstniak (osteochondroma) najczęściej występuje ponizej 20 r życia, najczęściej łagodny nowotwór układu kostnego, wyrośle kostne pokryte chrząstką, niekiedy mnogie w przynasadach kości długich
i jeszcze tu jest wzmianka http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrz%C4%99stniak
czyli jest to rodzaj chrzęstniaka

[ Dodano: 2011-01-12, 23:47 ]
z badań jak do tej pory to tylko prześwietlenia
 
 
babusia52 



Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 43
Pomogła: 4 razy

 #12  Wysłany: 2011-01-13, 00:02  


To nie jest rak.Chrzęstniak czy kostniak lub oba razem to są nowotwory łagodne.
 
valentina 


Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 13

 #13  Wysłany: 2011-01-13, 00:12  


babusia52 napisał/a:
To nie jest rak.Chrzęstniak czy kostniak lub oba razem to są nowotwory łagodne.

ja laik jestem tej branży jak dla mnie obydwa warianty brzmią nieciekawie
 
 
valentina 


Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 13

 #14  Wysłany: 2011-01-17, 13:21  


wracam na forum znacznie bardziej doinformowana literaturą google, forum oraz blogów i mam kilka pytań
czy można tylko na podstawie prześwietlenia określić rodzaj guza?
czy diagnoza, która postawił lekarz jest wiarygodna?
w końcu zapisałam sie na tomograf na 31 stycznia i w ziązku z tym mam pytanie czy wynik tego badania potwierdzi lub wykluczy diagnozę lekarza? i czy decyzja o operacji bez wykonania biopsji jest sluszna?
Mój lekarzyna twierdzi, że wiekszosc decyzji będzie podejmował śródoperacyjnie tzn ile chorej tkanki wytnie i czy będzie mi cos przeszczepiał czy nie.
Ja mam nadzieję, że on sie nie myli bo to oznaczaloby, ze mam nowotwór mega light a czytając o tragediach innych forumowiczów to czuję sie zdrowa jakbym szła na zabieg kosmetyczny.
Pozdrawiam cieplo wszystkich czytających i udzielających mi wyjaśnien, za które dziękuję.
 
 
babusia52 



Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 43
Pomogła: 4 razy

 #15  Wysłany: 2011-01-17, 20:01  


valentina, moim zdaniem prześwietlenie może tylko potwierdzić istnienie guza.Tomografia pozwoli starannie zaplanować operację.Natomiast tylko badanie histopat.pobranego materiału określi z jakim typem nowotworu mamy do czynienia.
Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group