1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotór złośliwy tarczycy a częściowe usuniecie gruczołu.
Autor Wiadomość
Agnieszka85 


Dołączyła: 15 Paź 2017
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2017-10-15, 01:58  Nowotór złośliwy tarczycy a częściowe usuniecie gruczołu.


Cześć,

jestem po biopsji tarczycy z wynikiem: CARCINOMA PAPILLARE LOBI SINISTRI GLANDULAE THYROIDEAE. Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy. Guz jest niewielki - ma 5 mm. Termin operacji mam już wyznaczony, jednak pozostało mi podjąć decyzję o rozległości operacji - tylko jeden płat czy cała tarczyca. Bardziej skłaniam się ku jednemu "zainfekowanemu:)" płatowi. Czy macie jakieś doświadczenia na ten temat? Lepiej całość czy tylko "kawałek"?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź:).
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-10-15, 13:53  


Agnieszka85,
Witaj na forum.
Agnieszka85 napisał/a:
Czy macie jakieś doświadczenia na ten temat? Lepiej całość czy tylko "kawałek"?

Zapewne odezwą się osoby, które przeszły taką operację, poczytaj również forum i da Ci to zapewne jakiś obraz.
Trudno cokolwiek doradzać, bo to Twoja decyzja, ja zacytuję Ci Zalecenia, na temat postępowania w raku tarczycy i proszę sobie poczytać resztę informacji sama i wyciągniesz jakieś wnioski, które pomogą rozwiązać Twoje dylematy
Cytat:
U chorych z rozpoznaniem raka tarczycy należy dążyć do wykonywania zabiegu pierwotnego
wycięcia całego gruczołu tarczowego. Operację całkowitego wycięcia tarczycy z powodu raka powinno się wykonywać tylko w wyspecjalizowanych ośrodkach, które dysponują odpowiednim
doświadczeniem i zapleczem diagnostycznym (przynajmniej 50 operacji w ciągu
roku). Wycięcie węzłów centralnych szyi z powodu raka tarczycy powinno obejmować węzły
grupy VI (przedział środkowy szyi — węzły przedkrtaniowe, przedtchawicze, okołotchawicze
i okołotarczycowe), co zmniejsza ryzyko nawrotu choroby i wpływa na znaczące zmniejszenie
pooperacyjnego stężenia tyreoglobuliny. Węzły chłonne śródpiersia wycina się w przypadku
podejrzenia lub potwierdzenia przerzutów (nie ma wskazań do operacji elektywnych). Jeżeli
są cechy zajęcia wspomnianej grupy węzłowej lub węzłów bocznych szyi, to operacja ma
charakter interwencji leczniczej i jest bezwzględnie wskazana przy każdym zaawansowaniu
guza pierwotnego. Jedno- lub obustronne wycięcie węzłów bocznych szyi (zmodyfikowana
limfadenektomia — bez wycięcia żyły szyjnej, mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego
i nerwu XI) jest wskazana wtedy, gdy palpacyjnie lub w USG stwierdza się powiększenie wę-
złów chłonnych wskazujące na obecność przerzutów lub wynik biopsji węzłów bocznych szyi
jest dodatni.

http://www.onkologia.zale...zielniczego.pdf

pozdrawiam i powodzenia życzę.
 
Agnieszka85 


Dołączyła: 15 Paź 2017
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2017-10-17, 13:19  


Dziękuję Ci bardzo za odpowiedz. Zapoznałam się również z przestawionymi przez Ciebie i nie tylko informacjami na ten temat i znalazłam w tych dokumentach fragment, że w przypadku takim jak mój (rak brodawkowy, pojedyncze ognisko o wielkości <10 mm) można wyciąć tylko zainfekowany płat i cieśń. W związku z tym bardziej zależy mi na opinii osób, które miały wycięty właśnie tylko jeden płat. Czy takie odwiedzają to forum i po prostu jak u nich wygląda dalsze życie i ewentualne wznowy?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group