1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mięsak prążkowanokomórkowy
Autor Wiadomość
dagmara 


Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2010-08-06, 13:14  Mięsak prążkowanokomórkowy


chciałabym się dowiedzieć co oznacza skrot C49.9 , mięsak prążkowanokomorkowy okolicy pachy lewej. zalecono mi chemioterpię i radioterapię .Bardzo boli mnie biodro + wczesniej zlamanie nogi w kostce.czy może to być związane z tym ? nie mogę chodzi i rwie mnie bardzow wtej okolicy . prosze o pomoc! i jakie są rokowanie i co mam robić w tej sytuacji .
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #2  Wysłany: 2010-08-08, 22:27  


Witaj dagmaro!


Mięsak prążkowanokomórkowy czyli inaczej rhabdomyosarcom (RMS) to nowotwór wywodzący się z komórek mezenchymalnych i stanowi on ok.50% wszystkich nowotworów tkanek miękkich.
Podstawą leczenia RMS (jak w przypadku wszystkich mięsaków) jest leczenie chirurgiczne (takie jak zastosowano u Ciebie), dodatkowo stosuje się leczenie chemiczne oraz radioterapię.

To tak pokrótce.

Co do Twoich pytań. Podałaś troszkę za mało informacji.

Czy zabieg był radykalny (czy guz wycięto w całości)?
Czy miałaś wykonywane jakieś badania obrazowe-tomografie, rezonans magnetyczny, RTG płuc, USG?
Czy były przerzuty w węzłach chłonnych?
Dobrze by było, żebyś przepisała dokładnie to co masz na wyniku histopatologicznym lub karcie wypisowej ze szpitala.

Co do bólu biodra (znany mi temat :| ), może (ale nie musi) on mieć oczywiście związku z chorobą, złamanie również.
Dobrze by było, abyś o tym jak najszybciej powiedziała swojemu onkologowi. Należy wykonać badania, aby wykluczyć przerzuty do kości.
Gdzie się leczysz?

C 49.9 to oznaczenie w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10 oznaczające nowotwory złośliwe tkanki łącznej i innych tkanek miękkich.

pozdrawiam ciepło

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
doris123 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 240
Pomógł: 9 razy

 #3  Wysłany: 2010-09-16, 19:29  


Ja mam sarcoma synoviale i oznaczenie C49.1

[ Dodano: 2010-09-16, 19:35 ]
Dagmara!
Może zacznij od lekarza rodzinnego i zdjęcia rtg, to nie musi być przerzut, może coś się dzieje ze stawem biodrowym. Moja mama ma wymienione obie panewki biodrowe, też ją biodra bardzo bolały, nie mogła chodzić.
Pozdrowienia.

[ Dodano: 2010-09-16, 19:46 ]
I tak sobie myślę, że mogłabyś się postarać o skierowanie na PET, wtedy wszystko by się wyjaśniło.
Ja miałam PET całego ciała, ponieważ było podejrzenie o przerzuty do płuc.
Oprócz komórek nowotworowych PET wykazał także inne nieprawidłowości - torbiel na wątrobie, zmiany zwyrodnieniowe kręgów.
Guzki w płucach okazały się łagodne (a miałam już skierowanie na torakochirurgię i miałam mieć operowane płuca) - guzków mam 5 rozsiane po obu płucach. W przedramieniu natomiast PET wykazał podejrzenie pozostałości zmiany nowotworowej, co się potwierdziło.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group