1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
mięsak ból biodra
Autor Wiadomość
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #31  Wysłany: 2009-05-04, 12:41  


No nie muszę mówić, że mnie też ogromny kamień z serca spadł. :)

Jedyne stawy jakie mnie bolą to biodrowe ( lewe to od nogi gdzie był guz znacznie bardziej,prawe czasami.I np. co ciekawe ciężko jest mi uleżeć na lewym boku bo jak uciskam bioderko zaraz zaczyna mocniej boleć).

Ale pieron wie od czego to, cóż narazie łykam swoje tabletki i jakoś ciągnie się te wózek :roll:
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #32  Wysłany: 2009-05-04, 12:56  


Bóle stawów (kostne również) mogą wynikać z nadpobudliwości układu immunologicznego. Leukopenia również (jednak uwaga: mogą, co oznacza, że przyczyna może być też inna). Nieprawidłowej nadpobudliwości, zwanej autoagresją.
Ten temat jest mi akurat znany z własnych doświadczeń.

Jednak w powyższym przypadku powinny pomóc sterydy - czy odczuwasz jakąkolwiek zmianę w natężeniu bólu gdy je przyjmujesz? Myślę o bólach samoistnych, a nie pod wpływem np. ucisku.

I jeszcze jedno: czy zapytałaś na ostatniej wizycie o margines cięcia (chodzi o Twoją pierwszą operację / wycięcie guza pierwotnego)? Tj. dlaczego nie reoperowano skoro zabieg nie był radykalny?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #33  Wysłany: 2009-05-04, 13:07  


Nie nie czuję żadnej różnicy podczas brania sterydów a akurat je przyjmuję.

DDS temat marginesu cięcia już kiedyś wałkowałam z lekarzem,co prawda innym tzn chirurgiem, który mnie operował i nic nie zdziałałam, bo usłyszałam, że jego zdaniem wszystko wyciął.Cóż.

A szczerze Ci powiem, że nawet nie wiedziałabym jak zacząć temat.Bo co mu powiem? A wie Pan Doktorze, przeglądałam sobie ostatnio wyniki hist-pat i takie mi się pytanie nasunęło, że skoro tu w granicy cięcia były komórki nowotworowe i zabieg nie był radykalny to nie trzeba coś z tym zrobić?Tzn może i pytanie byłoby ok tylko nie wiem jak lekarz na to zareaguje, wiesz o co chodzi.

A np nie orientujesz się, czy nawet w tym przypadku te całe 2 kursy chemii które brałam, nie załatwiły już sprawy?

A co do chemii to za tydzień konsultacja,a włosy mi tak ładnie rosną i nie musiałabym nic kombinować na głowę, żeby jakoś na swoim ślubie wyglądać.

No ale okaże się co i jak.
 
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #34  Wysłany: 2009-05-04, 15:35  


Zufed, a kiedy ślub?
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #35  Wysłany: 2009-05-04, 17:07  


1 sierpnia :mrgreen:
 
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #36  Wysłany: 2009-05-04, 19:32  


Hmmm, to już całkiem niedługo :) Śliczna panna młoda z ciebie będzie napewno. Mam nadzieję, że się nam pochwalisz i wkleisz jakieś zdjątka :-D Fajnie, że twoja scynto jest dobra.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #37  Wysłany: 2009-05-04, 19:50  


Jasne, że się pochwalę zdjęciami :) Za 2 tygodnie idę sukienkę wybierać 8-)
 
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #38  Wysłany: 2009-05-04, 21:31  


No, panna młoda jak z obrazka!
Masz już jakaś sukienkę wymarzoną?
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #39  Wysłany: 2009-05-04, 22:19  


Tak, mam w katalogu upatrzona, zobaczymy czy Pani krawcowa mi uszyje taką.A jak nie to coś się innego wybierze :)
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #40  Wysłany: 2009-05-05, 23:33  


Zuza, muszę Cię trochę sprowadzić na ziemię, bo moim zdaniem pewne rzeczy wymagają tu wyjaśnienia.

zufed napisał/a:
DDS temat marginesu cięcia już kiedyś wałkowałam z lekarzem,co prawda innym tzn chirurgiem, który mnie operował i nic nie zdziałałam, bo usłyszałam, że jego zdaniem wszystko wyciął.
Przeczy temu wynik histopatologiczny. Z całym szacunkiem dla chirurga, ale mikroskopu w oczach nie ma i nie jest w stanie stwierdzić, że wyciął wszystko bez opinii patologa. Opinią patologa zaś jest to, że nie zostały zachowane marginesy zdrowej tkanki.

zufed napisał/a:
A szczerze Ci powiem, że nawet nie wiedziałabym jak zacząć temat.Bo co mu powiem? A wie Pan Doktorze, przeglądałam sobie ostatnio wyniki hist-pat i takie mi się pytanie nasunęło, że skoro tu w granicy cięcia były komórki nowotworowe i zabieg nie był radykalny to nie trzeba coś z tym zrobić?
Dokładnie tak, brawo.

zufed napisał/a:
Tzn może i pytanie byłoby ok tylko nie wiem jak lekarz na to zareaguje, wiesz o co chodzi.
Nie brawo :<:
I nie wiem o co chodzi.
:?:

zufed napisał/a:
A np nie orientujesz się, czy nawet w tym przypadku te całe 2 kursy chemii które brałam, nie załatwiły już sprawy?
Nie załatwiły.
(od tego była radioterapia, szkoda jedynie, że została przerwana - trudno więc ocenić obecnie jej skuteczność).
Chemioterapia jest od tego, by potencjalnie zniszczyć ewentualne mikroprzerzuty.

zufed napisał/a:
A co do chemii to za tydzień konsultacja
Z kim konsultacja? Jeśli się będziesz widziała z onkologiem zapytaj proszę, czy w jego opinii operacja była radykalna (weź ze sobą histpat, rozumiem, że masz tam kartę z historią choroby, ale weź).

Pytanie: czy masz może swoje wypisy ze szpitala? Np. po zabiegach resekcji węzłów chłonnych? Wypisy, tzn dokumentację, w której jest epikryza itp. Czy masz możliwość zeskanowania ich i wklejenia ich tu lub przesłania mi ich mailem?

ściskam.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #41  Wysłany: 2009-05-06, 08:36  


Czuję się sprowadzona.

Co do mikroskopu w oczach chirurga to wiem ,ze go nie ma napisałam tylko co mi powiedział...

Co do konsultacji, to ponoć razem z wynikami morfologi po encortonie mam iść do chemików na konsultacje w sprawie ew.dalszej chemioterapii a ze swoim onkologiem tez sie będę widzieć,wezmę wyniki hist pat i postaram się nie stchórzyć :roll:

Co do wypisów to mam ale niestety są one ubogie nie zawierają epikryzy, ale mogę Ci wysłać nie ma problemu.

Jak to dobrze, że jesteś. :tull:
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #42  Wysłany: 2009-05-07, 18:15  


Byłam na konsultacji u ginekologa i okazało się, że jajniki i reszta narządów rodnych ok a to coś co miało być torbielą w okolicy naczyń biodrowych pochodząca prawdopodobnie od jajnika, wygląda na guza faktycznie w okolicy naczyń biodrowych .
Mam na poniedziałek jeszcze załatwioną konsultację z lekarzem na klinice, żeby to potwierdzić a we wtorek idę z wynikami morfologii do swojego onkologa więc będę ew.wiedzieć na czym stoję.

Tak si zaczęłam zastanawiać, że to coś może być odpowiedzialne za moje bóle nogi powodując ucisk na naczynia lub jakiś nerw.Myślisz, że to prawdopodobne?

A leukocyty po 1,5 tygodnia brania encortonu 4900.

Wyszłam z gabinetu i się oczywiście poryczałam. No nic do poniedziałku znowu stres
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #43  Wysłany: 2009-05-07, 19:45  


Zuza, kiedy miałaś ostatnio wykonane TK (tomografię) lub MR (rezonans) miednicy?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #44  Wysłany: 2009-05-07, 19:47  


Pewnie nie uwierzysz ale nigdy.Miałam tylko robione TK okolic tamtego guza.
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #45  Wysłany: 2009-05-07, 19:53  


Ok, kiedy?
NIKT Ci nie powie w poniedziałek co się dzieje bez aktualnego TK lub MR (z kontrastem!) - trzeba zrobić natychmiast.

PS. Leukocyty rewelacja, b.dobrze.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group