1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Autor Wiadomość
Ania1905 


Dołączyła: 20 Sty 2016
Posty: 54
Pomogła: 2 razy

 #61  Wysłany: 2016-03-22, 10:02  


Załączam wypis po radioterapii. Tata jest w tej chwili w bardzo dobrej formie. Jutro znowu badania z krwi i w czwartek jedziemy na 3 chemię.


karta inf..jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2106 raz(y) 100,24 KB

 
Ania1905 


Dołączyła: 20 Sty 2016
Posty: 54
Pomogła: 2 razy

 #62  Wysłany: 2016-03-25, 11:24  


Wklejam kolejny wypis żeby zachować kolejność. Na 13 kwietnia mamy termin na kontrolną tomografię klatki i brzucha. Mają też zrobić TK głowy. Zobaczymy co wyjdzie.



str. 1.png
Pobierz Plik ściągnięto 1857 raz(y) 222,01 KB

str. 2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1775 raz(y) 98,05 KB

 
karaaa30 


Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 1
Skąd: koszalin

 #63  Wysłany: 2016-03-26, 00:02  


Witam. Wlasnie u mojej mamy wykryto miedzybloniaka oplucnej, jest po pierwszej chemi, znosi to dosc dobrze. Wiem ze to wstretna choroba i rokowania sa malo pocieszajace lecz moze ktos podzieli sie swoja wiedza co jeszcze mozna zrobic procz standardowej chemi, moze ktos ma informacje o testach klinicznych, leczeniu eksperymentalnym. Czy standardowa chemia komus pomogla ?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2016-03-27, 16:59 ]
Załóż, proszę, swój wątek i w nim zadawaj pytania.

 
Ania1905 


Dołączyła: 20 Sty 2016
Posty: 54
Pomogła: 2 razy

 #64  Wysłany: 2016-03-28, 12:04  


karaaa30,
chyba najlepiej będzie jeśli utworzysz swój wątek, gdzie będziesz pisać typowo o przebiegu waszej choroby. Ja od siebie mogę powiedzieć to, co chyba każdy na tym forum - każdy przypadek jest inny, indywidualny. Nie patrz na statystyki, bo to tylko powoduje większego doła. Do sprawy trzeba podejść zadaniowo. Nie wiem czy chemia komuś pomogła, wiem natomiast, że jest ewidentna poprawa samopoczucia i stanu fizycznego. Trzymajcie się i powodzenia w walce z chorobą.
 
Ania1905 


Dołączyła: 20 Sty 2016
Posty: 54
Pomogła: 2 razy

 #65  Wysłany: 2016-03-30, 11:08  


Chciałabym zapytać o zasady działania hospicjum domowego. A dokładniej o to, czy można jednocześnie korzystać z poradni onkologicznej, CO i hospicjum domowego? Gdzieś tutaj na forum zdaje mi się, że widziałam kiedyś wątek, w którym ktoś pisał, że jeśli zacznie się korzystać z hd, to nie można już korzystać z poradni onkologicznej. Ale w żaden sposób nie mogę tego wątku znaleźć. Jak to jest faktycznie?
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #66  Wysłany: 2016-03-30, 11:23  


Aniu,
Pod opieką HD i HS może być każdy chory z chorobą nowotworową, u którego zakończono leczenie przyczynowe (zamiarem takiego leczenia jest trwałe wyleczenie pacjenta) albo takiego leczenia z różnych względów nie podejmowano.
Chory leczony paliatywnie (leczenie nastawione na poprawienie komfortu życia, wydłużenie czasu przeżycia, ale nie na wyleczenie z choroby nowotworowej, bo nie ma już takich możliwości) może być pod opieką hospicjum.
Mam wielu chorych pod opieką w hospicjum, którzy jeżdżą do CO lub innych poradni onkologicznych na radioterapię albo na chemię. Jeśli mają taką wolę - pozostają również równolegle pod opieką Poradni Leczenia Bólu.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Olaja 



Dołączyła: 14 Lis 2015
Posty: 120
Pomogła: 7 razy

 #67  Wysłany: 2016-03-30, 11:30  


Ania1905 napisał/a:
Gdzieś tutaj na forum zdaje mi się, że widziałam kiedyś wątek, w którym ktoś pisał, że jeśli zacznie się korzystać z hd, to nie można już korzystać z poradni onkologicznej. Ale w żaden sposób nie mogę tego wątku znaleźć. Jak to jest faktycznie?

Być może był to mój wątek. Spadł już na trzecią stronę :)
Tak mi powiedział pierwszy prowadzący moją Mamę onkolog. Wprowadził mnie tym w błąd. To jest nieprawda.
Każdy leczony paliatywnie może korzystać z HD. Trzeba mieć tylko skierowanie, a takowe może wystawić również lekarz pierwszego kontaktu.
_________________
Mamo, tęsknię...
 
Ania1905 


Dołączyła: 20 Sty 2016
Posty: 54
Pomogła: 2 razy

 #68  Wysłany: 2016-03-30, 11:39  


Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź.
Skierowanie do HD wystawił nam onkolog na oddziale chemioterapii już przy pierwszej chemii. Do tej pory tata był objęty jedynie opieką poradni medycyny paliatywnej. Bałam się, czy zgłaszając tatę do HD, nie zamknę nam tym samym możliwości korzystania z CO i poradni. Jeśli można to łączyć, to bardzo dobrze. Co prawda w tym momencie nie ma potrzeby korzystania, ale z drugiej strony nigdy nie wiadomo co będzie się działo dalej.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #69  Wysłany: 2016-03-30, 16:57  


Ania1905 napisał/a:
Co prawda w tym momencie nie ma potrzeby korzystania, ale z drugiej strony nigdy nie wiadomo co będzie się działo dalej.


Aniu przynajmniej zorientuj się jakie są kolejki do HD, bo bywają ogromne i wtedy kiedy tej pomocy będziecie bardzo potrzebowali możecie czekać i czekać. Nawet radziłabym zapisać się do hospicjum, jeśli nie będzie pilnej potrzeby to zwyczajnie nie będziecie korzystali z porady lekarza, pielęgniarki, można się z nimi tak umówić a jak przyjdzie pilna potrzeba to wizytę będziecie mieli od razu zapewnioną. Na prawdę, nie warto z tym czekać, zwłaszcza że w tej chorobie wszystko może się zmienić z dnia na dzień i warto być zabezpieczonym.

Pozdrawiam ciepło.
 
Ania1905 


Dołączyła: 20 Sty 2016
Posty: 54
Pomogła: 2 razy

 #70  Wysłany: 2016-04-01, 13:22  


Powiem Wam jak to u nas wygląda. Byłam wczoraj w poradni medycyny paliatywnej. O tym, kto kwalifikuje się do HD decyduje pani doktor z poradni, bo ona też kieruje hospicjum. Nie czeka się długo. Natomiast będąc pod opieką poradni można też liczyć na wizyty domowe lekarza. Tata został przy okazji obadany, porozmawiał z Panią doktor, ponarzekał, że nie doszedł jeszcze do siebie po ostatniej chemii i dostał leki przeciwgrzybicze, jako dodatek do Dexamethasonu.
 
Ania1905 


Dołączyła: 20 Sty 2016
Posty: 54
Pomogła: 2 razy

 #71  Wysłany: 2016-04-18, 12:44  


Tata jest już po tomografii kontrolnej. Nie znam szczegółów ale lekarka powiedziała, że jest dobrze - reaguje na leczenie, zmiany są znacznie mniejsze. Ale niestety jako efekt uboczny mamy zakrzepicę, więc tata nie dostał 4 chemii w terminie i czeka na oddziale aż noga wróci do normy.
 
Ania1905 


Dołączyła: 20 Sty 2016
Posty: 54
Pomogła: 2 razy

 #72  Wysłany: 2016-04-22, 10:38  


Tata jest już po 4 chemii. W wypisie jest też informacja o wyniku tomografii. Stan na ten moment oceniam jako całkiem dobry.


14.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 301 raz(y) 4,33 MB

 
Ania1905 


Dołączyła: 20 Sty 2016
Posty: 54
Pomogła: 2 razy

 #73  Wysłany: 2016-04-29, 15:02  


Tata ma bardzo przesuszoną skórę na plecach. Najprawdopodobniej jest to efekt radioterapii. Co najlepiej stosować? Maść witaminowa?
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #74  Wysłany: 2016-04-30, 08:44  


Można kupić maść z witaminą A - bez recepty. Gdyby porobiły się ranki, albo skóra byłaby bardzo zaczerwieniona - udajcie się do lekarza po receptę na Argosulfan - maść na oparzenia, z zawartością srebra.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Ania1905 


Dołączyła: 20 Sty 2016
Posty: 54
Pomogła: 2 razy

 #75  Wysłany: 2016-06-02, 14:32  


Witajcie
Jakiś czas tu nie zaglądałam, ale tak na prawdę nic się nie działo. Wczoraj tata dostał ostatnią, 6 chemię. Na koniec lipca tomografia i wizyta w poradni. Jest w naprawdę dobrej formie, oby jeszcze psychicznie było troszkę lepiej. Może to kwestia znalezienia sobie jakiegoś zajęcia i wypełnienia czasu.
Dziękuję Wam za dotychczasowe rady i wsparcie, w dużej mierze dzięki forum odnalazłam się w tej sytuacji i poniekąd oswoiłam z tą chorobą. W sobotę, 4 czerwca zacznie się 8 miesiąc naszej walki z chorobą. Patrząc na teorię to chyba całkiem niezły wynik. Zresztą pani doktor, która opiekowała się tatą na oddziale powiedziała wprost, że możemy się spotkać za kilka miesięcy, albo za kilka lat. Oby to spotkanie jak najdłużej odwlekło się w czasie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group