1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
leczenie czerniaka skory w usa czy warto usuwac wezly
Autor Wiadomość
jaddy7 


Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 56
Skąd: miami usa
Pomogła: 9 razy

 #16  Wysłany: 2014-09-22, 01:35  


u mnie wszystko w ok jezeli chodzi o czerniaka
jakies 3 miesiace temu zaczely mi sie pojawiac wrzody na rekach najpierw przy lokciu ladnie sie zagojl drugi miesiac temu najpierw czerwony bombel pozniej czrny zloty lekarz przepisal antybiotyk zagoilo sie teraz mam czerwony bombel na dloni I spuchnieta reke ?
 
mm0nika80 


Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 239
Skąd: koszalin
Pomogła: 73 razy

 #17  Wysłany: 2014-10-17, 19:55  


Jak tam samopoczucie ?wrzody wygojone?
 
jaddy7 


Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 56
Skąd: miami usa
Pomogła: 9 razy

 #18  Wysłany: 2016-01-14, 02:39  


wznowa w lipcu pojawil mi sie malutki guzek koloru skory jakies 3 cm od blizny po biopsji dermatology stwierdzil ze samo to sie rozwiaze bo nie ma melanomy
guzek zaczol rosnac wiec w grudniu poszlam do innego dermatologa kolejna biopsjia wykazala melanoma in dermis no epidermis component
chirug onkologiczny wyslal mnie do onkologa mri I pet scan wykazal suv 8 w tym guzie na kolanie poza tym suv 7 w zatoce nosa I jeden wezel chlonny przy plucach 4.3 suv poza tym czysto onkolog zalecil terapie OPDIVO + YERVOY
CO 3 TYGODNIE PRZEZ 12 TYGODNI dzisiaj zadzwonil do mnie chirorg ze powinnam go zobaczyc po druga opinie bo co jesli lek nie zadziala a guz bedzie rosl
teraz mam problem bo zaczyna terapie 14 stycznia co o tym wszystkim myslec czy powinnam spytac o wyciecie a pozniej terapie czy terapia a pozniej wyciecie tak jak onkolog zalecil
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #19  Wysłany: 2016-01-14, 10:56  


jaddy7,
Czy możesz wkleić tutaj pełny opis PET?
 
jaddy7 


Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 56
Skąd: miami usa
Pomogła: 9 razy

 #20  Wysłany: 2016-01-14, 19:16  


pet/ct scan whole body
head and neck normal distribution of FDG activity within the brain Intense hypermetabolic activity max 7.0 SUV corresponding to a mass in the right maxillary sinus measuring 12 mm in thickness No lymphadenopathy identified
chest left axialm lymphadenopathy the largest individual lymph node 2.1 cm with max SUV 4.6
abdomen normal
skeleton and lower extremities no suspicious hypermetabolic osteolytic or osteoscrelotic lessions In the skin of the right thigh at the lewel of the knee there is e mass 3.2x2 cm in axial dimension max SUV 8.3

OPDIVO + YERVOY ZACZETE
 
jaddy7 


Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 56
Skąd: miami usa
Pomogła: 9 razy

 #21  Wysłany: 2016-01-16, 16:52  


mialam pierwszy wlew opdivo/yervoy nie mam zadnych ubocznych skutkow narazie Bylam u chirurga onkologicznego I on chce to natychmiast wycinac wytlumaczyl mi ze on ma okno okolo 3 miesiecy kiedy to jest do wyciecia po tym bedzie za pozno a jak lek nie zadziala to to bedzie sie rozwijac wiec onkolog I chirurg beda o tym decydowac w miedzyczasie mam miec mri we wtorek
nie wiem co zadecyduja tak naprawde to chce kontynulowac leki I tez chce to wyciac czy to mozliwe?
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #22  Wysłany: 2016-01-16, 17:04  


jaddy7,
Czy lekarz/lekarze uważają obydwie lokalizacje ( zatoka nosowa i węzły pachowe) za przerzuty?
http://www.onkologia.zale...aki%20skory.pdf str.433
MRI czego masz mieć?
 
jaddy7 


Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 56
Skąd: miami usa
Pomogła: 9 razy

 #23  Wysłany: 2016-01-16, 19:17  


O zatoce nic nie wiem onkolog powiedzal see to sprawdzi ale nine byl tym zaniepokojony
bede go widziec we wtorek to spytam czy sam pet scan o suv7
wskazuje ze to przezut ? Onkolog dal mi duzo nadzieji nic nie mowil
O zaawansowaniu choroby czy statystykach powiedzial
tylko ze ma do zaoferow

[ Dodano: 2016-01-16, 15:54 ]
MRI czego masz mieć?[/quote.
Obydwu kolan guz jest tylko na prawej nodze
 
jaddy7 


Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 56
Skąd: miami usa
Pomogła: 9 razy

 #24  Wysłany: 2016-01-23, 17:20  


mialam mri po czym chirurg I nkolog doszli do porozumienia ze nie bedzie narazie wycinki beda czekac 4 tygodnie Mialam wstawiony port I czekam na nastepny wlew
opdivo+yervoy za dwa tygodnie narazie nie mam zadnych skutkow ubocznych
Nie moge nic znalezc na temat czy lek dziala po pierwszym wlewie ?
Onkolog tylko zmiezyl mojego guza zrobil zdjecie I w sumie nic nie powiedzial tylko tyle ze za cztery tygonie to te guzy powinny byc wizualnie zmniejszony na razie to ja tylko widze ze to wszystko troche przybladlo I nie jest takie czerwone no I rana po shave biopsy tez ladnie sie zagoila
 
jaddy7 


Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 56
Skąd: miami usa
Pomogła: 9 razy

 #25  Wysłany: 2016-02-02, 04:31  


jestem tak bardzo zmeczona ze oczu otwozyc nie moge zero energi jesli chodzi o guza na nodze to zmniejszyl sie o polowe I zrobil sie blady koloru skory .nie wiem czy to dzialanie leku czy moze to bylo wczesniej napuchniete I czerwone od zapalenia a teraz poprostu sie zagoilo I jeszcze jedno skora na tym guze zaczela sie luszczyc Czekam na nastempny wlew yervoy + opdivo w srode
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #26  Wysłany: 2016-02-02, 21:54  


jaddy7,
Dobrze przeczytać o takiej skuteczności leczenia :-)
Trzymaj się.
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #27  Wysłany: 2016-02-03, 23:54  


Jesteś słaba zmęczona- jednak z nadzieją i tak trzymaj.

:okok"
obertas
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
jaddy7 


Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 56
Skąd: miami usa
Pomogła: 9 razy

 #28  Wysłany: 2016-02-11, 20:04  


14 stycznia mialam podane yervoy +opdivo jakies 20 dni pozniej goz zaczol sie zmniejszac pozniej to poszlo wszystko tak drastycznie ze w przeciagu 3 dni wszystko co pozostalo to taka wiszaca pomarszczona skora tak jak gdyby nagle przez kilka godzin wszystko ze sroka tego guza poprostu zniklo pozniej skora zaczela sie strasznie luszczyc I odpadac calymi platami Dzisiaj wszystko co pozostalo po guzie to czerwona plama ktora wyglada tak jakby uczulenie zadnych guzow juz nie ma Jestem teraz po drugim wlewie nie mam skutkow ubocznych nie jestem juz tak bardzo zmeczona
Mam wizyty z onkologiem co tydzien badana jest moja krew I wszystkie moje winiki sa w normie Moje leczenie dopiero sie zaczelo mam jeszcze przed soba dwa wlewy yervoy + opdivo po czym opdivo przez 6 miesiecy co 2 tygonie
Psychicznie jestem bardzo zadowolona choc boje sie troche ze w kazdej chwili moge dostac autoimiune reaction jesli tak szybko ten guz zniknol to co moglo by sie stac z jakims wewnetrznym organem tak poprostu sobie mysle Jak to jest ze w przeciagu jednej nocy cos poprostu znika gdze to wszystko sie podzalo ?To byl guz ktory wystawal z kolana jakies 3 cm plus 5 mniejszych guzow ktorych nawet juz nie pamietam gdzie byly
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #29  Wysłany: 2016-02-12, 10:09  


Witaj :)
Przeczytałam twój wątek,bardzo się cieszę ,ze u ciebie wszystko idzie w dobrą stronę.
Ja dopiero zaczynam układać sobie w głowie :|
Życzę samych dobrych wyników......odzywaj sie potrzebujemy dobrych wiadomości.
Pozdrawiam
 
jaddy7 


Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 56
Skąd: miami usa
Pomogła: 9 razy

 #30  Wysłany: 2016-02-18, 20:27  


Czuje sie dobrze .moje skutki uboczne leku to brak apetytu i zmeczenie Funkcjonuje poza tym normalnie Wczoraj mialam wizyte w centrum onkologicznym
wszystko jest dobrze Czerwona plama na nodze nadal jest onkolog powiedzial ze sie zmnielszyla o 2% od tamtego tygonia lekarz tez mowil ze to calkiem nie zniknie
bo rak uszkodzil tkanke Czytalam tutaj na forum ze jak sie ma skutki uboczne to znaczy ze lek dziala Lekarz wytlumaczyl mi ze ci ktorzy dobrze odpowiadaja na terapie nie maja skutkow ubocznych Spytalam czy lek moze przestac dzialac odpowiedzial mi ze jezeli jest odpowiedz organizmu na yerwoy to juz ta odpowiedz bedzie rak moze wrocic i znowu mozna bedzie stosowac ta sama terapie jesli byla ona sukcesem za pierwszym razem nie tak jak w chemio czy radio terapy moj system immunologiczny bedzie juz na trwale zmieniony na pytanie o moja prognoze odpowiedzial ze ludzie kturzy byli w badaniach klinicznych yervoy i przezyli 3 lata to zaden z nich nie umarl na melanoma
Jestem pozytywnie nastawiona jednak przerazenie mnie nie opuszcza .nastepny wlew leku w przyszlym tygoniu
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group