1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
jak długo
Autor Wiadomość
kosta55 


Dołączyła: 28 Kwi 2017
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2017-07-08, 08:26  jak długo


Jestem z wami od niedawna jestesci wielcy w tym co robicie ja opiekuję się swoją mamą -rak z przerzutami od sutka wezły chłonne płuca kości leży w domu ma opiekę hospicjum domowego cierpi niesamowicie meczy się od 3 tygodni nic nie je i praktycznie nie pije dostaje 1 kroplówke na dobę pwe lub glukoza już nie moge patrzec na jej cierpienie cały czas praktycznie spi lub gdy na chwile sie ocknie pyta mnie czy jeszcze dlugo bedzie sie meczyc.Jest na morfinie plastry fentyl dexaven i metoclopramidum.Jak długo jeszcze mama będzie się męczyć .Dzięki za jakąkolwiek odpowiedz
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-07-08, 13:03  


kosta55 napisał/a:
cierpi niesamowicie meczy się od 3 tygodn

Czy mama cierpi bólowo? bo to można przy pomocy hospicjum opanować, nie musi boleć.
kosta55 napisał/a:
od 3 tygodni nic nie je i praktycznie nie pije dostaje 1 kroplówke na dobę

Skoro mama nie je, nie pije to znaczy, że zbliża się do końca swojej drogi. Nie wiem czy słuszne jest podawanie kroplówek, nie powinno się podawać kroplówek pacjentom, którzy odchodzą, to tylko przedłuża Ich cierpienie, może warto o tym porozmawiać z lekarzem. Pilnujcie chociaż tego żeby ta kroplówka bardzo powoli leciała, bo może mamie dostarczyć większego cierpienia.
kosta55 napisał/a:
Jak długo jeszcze mama będzie się męczyć


Nie wiem ja i pewnie nikt nie wie. Nie znamy mamy wyników, według Twojego opisu stan mamy jest bardzo poważny, choroba mocno zaawansowana to można by było wnioskować, że może to nastąpić w każdej chwili a może potrwać jeszcze do dwóch tygodni.
Co mówi lekarz z hospicjum jak przychodzi do mamy, jak ocenia mamy stan?

Może mama na coś czeka?, pożegnała się ze wszystkimi?, nie chce księdza?, czasami takie sprawy pomagają odejść. Może czeka mama na Twoje pozwolenie, że sobie dasz radę. Może to dziwnie brzmi co napisałam ale uwierz odchodzenie ludzi jest wielką zagadką a takie rzeczy na pozór śmieszne są w tych ostatnich tygodniach bardzo istotne.

Bardzo mi przykro, że cierpi mama i cierpisz Ty razem z Nią :tull:
 
kosta55 


Dołączyła: 28 Kwi 2017
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2017-07-08, 20:13  


Lekarz twierdzi że nie można niczego przewidziec mocz do cewnika schodzi odpowiednio takze trudno powiedziec .Mama przyjęła namaszczenie i najświętrzy sakrament myślę że czeka na swego syna będzie jutro jest za granicą dzisiaj zauważyłam obrzęk prawej dłoni nie wiem co może oznaczac a w cewniku widoczne ślsdy krwi trudno powiedziec lekarz i pielegniarki opieki paliatywnej podchodza bez emocji do wielu spraw i twierdza ze tak ma byc ale nie dziwię im się przy takiej chorobie trzeba byc bardzo silnym-dziękuję za odpowiedz
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2017-07-08, 22:10  


kosta55 napisał/a:
myślę że czeka na swego syna będzie jutro

Może tak być.
U mamy jak sama piszesz jest zaawansowana choroba więc i obrzęki czy też rąk czy nóg mogą się pojawiać od źle pracującej np. wątroby. Krewa w moczu może być od cewnika, od jakiegoś stanu zapalnego albo przestają prawidłowo funkcjonować poszczególne organy, u mamy może już być wszystko.

kosta55 napisał/a:
lekarz i pielegniarki opieki paliatywnej podchodza bez emocji

Muszą bo inaczej by zwariowali.

Dużo sił życzę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group