1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
interpretacja wyniku gastroskopii
Autor Wiadomość
mamanata 


Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 7

 #1  Wysłany: 2017-03-10, 11:14  interpretacja wyniku gastroskopii


czy mogę prosić o interpretację wyniku gastroskopii, co prawda opis jest trochę lakoniczny ale...

przełyk, wpust i okolica podpustowa bez zmian. Jeziorko obfite, śluzowe. Błona śluzowa żołądka zmieniona zapalnie z pstrym zaczerwienieniem. Podatność ścian i perystaltyka prawdiłowe. Na kącie żołądka kilka płaskich aftopodobnych nadżerek, śluzówka broczliwa-hist-pat. Fałdy żołądka pogrubiałe. Opuszka kształtna, błona śluowa dwunastnicy bez zmian. Część zstępująca bez zmian.

Podczas badania ciągle słyszałam że dziwnie to wygląda i lekarz spytał czy ktoś miał raka żołądka w rodzinie... Bardzo się boję
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-03-10, 16:19  


mamanata,
Mi to bardziej wygląda na stan zapalny żołądka niż na coś bardziej poważnego. Został jak widzę pobrany materiał do badań hist.pat. to okaże się dokładnie.

Czy miałaś od razu robiony test na Helikobacter?

Dobrze by było abyś udała się z wynikiem gastroskopii i wynikiem hist.pat do Gastroenterologa. Jeśli nie masz bakterii to antybiotyk nie będzie potrzebny ale może trzeba wdrożyć leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego tzw. inhibitory pompy protonowej ale to zdecyduje lekarz, który obejrzy wyniki i jednocześnie wysłucha Twoich dolegliwości jeśli takowe występują.

pozdrawiam
 
mamanata 


Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 7

 #3  Wysłany: 2017-03-10, 16:26  


wychodzi na ta, że helicobacter testu chyba nie miałam. Raczej byłoby napisane od razu w opisie- tak mi się wydaje. Chociaż nie wiem czemu lekarz mi nie zrobił, przecież to powinno być standardem. Boję się, ponieważ moja mama zmarła 5 lat temu na gruczolaka odbytnicy, dziadek ( taty tato) też zmarł na raka jelita grubego, babcia (mamy mama chłoniak i Crohn), siostra Crohn, tacie wycięto gruczolaka, wujek rak żołądka itd. Odchodzę od zmysłów, nie wytrzymam psychicznie do momentu odbioru wyników. Objawy tj bóle w nadbrzuszu i nagłe biegunki miałam pod koniec września. Ustąpiło samoistnie, miałam wtedy mocno stresującą sytuację w pracy i zwaliłam na nerwy, choć dla świętego spokoju poszłam po skierowanie na gastroskopię, którą miałam dopiero teraz ( taki super nfz)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2017-03-10, 18:30  


mamanata,

Rozumiem Twoje zdenerwowanie ale nie możesz teraz myśleć o najgorszym bo nikt Ci diagnozy jeszcze nie postawił.
Weź sobie jakiś Persen czy inną ziołową tabletkę bez recepty na uspokojenie lub jak masz to jakiś lek receptowy i przetrwasz. Co by nie było to i tak w chwili obecnej nie masz wpływu na wynik i musisz jakoś wyciszyć emocje.

Wynik z gastroskopii nie sugeruje nowotworu a bardziej stan zapalny ale wiadomo, że dopiero wynik rozjaśni sytuację.

Trzymaj się i spokojnie, będziesz się denerwować jakby wyszło coś złego, teraz staraj się nie nakręcać, pozdrawiam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group