1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
informacja czerniak
Autor Wiadomość
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #16  Wysłany: 2016-10-26, 14:33  


Aby badanie wartownika było prawidłowe jego biopsja musi zostać ZAWSZE przeprowadzona z jednoczesnym poszerzeniem marginesu wokół zmiany pierwotnej. Tylko taka procedura pozwala jednoznacznie zlokalizować węzeł lub węzły wartownicze. W Twoim przypadku tylko docięcie zmiany pierwotnej było niestety błędem ze strony lekarza, który powinien zwrócić uwagę na niejednoznaczny wynik aktywności mitotycznej co już zauważyła missy. Jeśli zrobić teraz u Ciebie biopsję wartownika to nie mam pewności czy zostanie on prawidłowo zidentyfikowany. Biorąc pod uwagę lokalizację zmiany pierwotnej spływ limfy z tego regionu jest pewnie w pachwinie. W tym miejscu może być kilkadziesiąt węzłów chłonnych a tylko jeden lub kilka z nich to węzły wartownicze. Wycinając dość spory obszar skóry pozbawia się możliwości jednoznacznej identyfikacji węzła wartowniczego.
 
damianp 


Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 10
Skąd: Zawiercie

 #17  Wysłany: 2016-10-26, 17:38  


rozumiem... a co w praktyce oznacza dla mnie brak mozliwosci zrobienia tej biopsji? zwiekszaja sie szanse na przerzuty?
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #18  Wysłany: 2016-10-26, 19:38  


Mozliwosc jest co potwierdza historia marcelina007 tylko ze nie bedzie pewnosci czy uda sie zlokalizowac wartownika ktory zbiera limfe z regionu skory ktory zostal wyciety przy poszerzeniu marginesow. Nie wiadomo tez co zaproponuje Ci lekarz prowadzacy.
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #19  Wysłany: 2016-10-26, 20:18  


No tak wycieli mi ale szansa czy to byl ten jest fifty fifty jak to sie mowi. Jeden lekarz nawet zastanawial sie czy mi wszystkich wezlow nie wyciac.
 
damianp 


Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 10
Skąd: Zawiercie

 #20  Wysłany: 2016-10-31, 14:41  


jestem wlasnie po pierwszej wizycie w CO w Gliwicach
lekarz w sumie jedyne co mi powiedziałto że "przyszeldem za wczesnie" (bez wynikow poszrzonej blizny)
ponadto stwierdzil ze przy tak małym czerniaku robie sie porzeszerzenie bez wartownika
odeslał dodatkowo na rtg klatki, usg miednicy i jamy brzusznej.
Wizyta trwałą może z 5 min a czekalem na nią jakies 3h...
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #21  Wysłany: 2016-10-31, 16:23  


damianp, Ja czekałam 8 godzin na 5-minutową wizytę ( ale było warto), także musisz się uzbroić w cierpliwość. Czerniak może i mały i "płytki" ale ten indeks mitotyczny nieokreślony do końca...
 
tina69 


Dołączyła: 15 Maj 2013
Posty: 6
Skąd: Śląsk
Pomogła: 1 raz

 #22  Wysłany: 2016-11-01, 19:12  


Mój ojciec prawie 8 lat temu, przy podobnych wynikach Clark III Brelsov 1,2-( indeksu wtedy nie oznaczano), też nie miał oznaczanego (CO w Gliwicach) wartownika z powodu braku w tym czasie radioizotopu. Wtedy wyczytałam i lekarz onkolog to potwierdził- oznaczenie i wycięcie wartownika nie wpływało na długość przeżycia. W CO w Gliwicach jest bardzo dobra opieka- przy podejrzeniu przerzutu podskórnego- natychmiast zrobiono biopsję, przy uwidocznionej na USG zmianie na wątrobie- natychmiastowa szybka dalsza diagnostyka- na szczęście to tylko naczyniak. Niestety, ale lekarzy tutaj nie interesują pozostałe znamiona- nikt ich nie bada ani nie ogląda, a tato już miał kolejnego czerniaka 1,5 roku temu. Na szczęście ja go zobaczyłam i zmusiłam tatę do wycięcia i wynik szczęśliwie- melanoma in situ. Teraz tato jest pod opieką kliniki dermatologicznej w Krakowie- całe mnóstwo badań od stóp do głów średnio co 2 miesiące- to daje nam trochę spokoju co do pozostałych niezwykle licznych znamion. Życzę dużo zdrowia i spokoju.
_________________
tina69
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #23  Wysłany: 2016-11-01, 20:12  


tina69 a gdzie jest ta klinika ?
 
damianp 


Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 10
Skąd: Zawiercie

 #24  Wysłany: 2016-11-21, 18:51  


wlasnie odebralem wyniki,
wycinek po radykalizacji czysty, usg jamy brzysznej i miednicy w porzadku, jeszcze tylko rtg pluc, na ktorym mam nadzieje nic nie wyjdzie i w poniedziałek do CO. Co prawda onkolog twierdzil ze na wartownika za późno moge chcec by zrobili mi badanie gdzie splywa chlonka i w razie mozliwosci wyciecia wezla chlonnego? czy onkolog musi sie zgodzic na takie badanie gdy bede tego chcial?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group