1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Richelieu
2012-05-19, 21:29
Historia Uli
Autor Wiadomość
andromeda 


Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 87
Pomogła: 8 razy

 #151  Wysłany: 2011-09-16, 16:27  


:-D nie, nie jestem z tych urzędów :-D
a poza tym co - oni też ludzie.
moja uwaga dotyczyła przelewów na konto, bo US może widzieć ruch na kontach i jeśli dopatrzy się jakiś bardzij pokaźnych kwot, które nie zostały prawidłowo opodatkowane to może je jeszcze dotkliwiej wstecznie opodatkować. Ostatnio miałam problem bo pożyczałam większą kwotę od własnej matki i żeby mogła mi ją przelać na konto, to musiałam z nią spisać umowę pożyczki i zgłosić do US. z własną matką!
a co do przymrużania oka - jak najbardziej ;-) dlatego napisałam, że powyżej tej kwoty w gotówce. Gotówki skarbowy nie wyśledzi. :twisted:
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #152  Wysłany: 2011-09-16, 16:39  


andromeda napisał/a:
moja uwaga dotyczyła przelewów na konto, bo US może widzieć ruch na kontach i jeśli dopatrzy się jakiś bardzij pokaźnych kwot, które nie zostały prawidłowo opodatkowane to może je jeszcze dotkliwiej wstecznie opodatkować. Ostatnio miałam problem bo pożyczałam większą kwotę od własnej matki i żeby mogła mi ją przelać na konto, to musiałam z nią spisać umowę pożyczki i zgłosić do US. z własną matką!

Rozumiem przeczulenie. :)
I warto jednak wiedzieć i mieć świadomość. Ja jakiś czas temu pożyczyłam bratu 5000 PLN, on mi miesiąc temu oddał. hm |hmm|
Będę się martwić jak się przyczepią. :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
andromeda 


Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 87
Pomogła: 8 razy

 #153  Wysłany: 2011-09-16, 16:50  


pożyczki od rodziny są nieopodatkowane do ponad 9000, także spokojna głowa:) nie czepną się.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #154  Wysłany: 2011-09-16, 16:53  


andromeda napisał/a:
pożyczki od rodziny są nieopodatkowane do ponad 9000, także spokojna głowa:) nie czepną się.

uff... ::thnx::
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
sylvia 



Dołączyła: 24 Sie 2011
Posty: 46
Skąd: lodz /uk
Pomogła: 7 razy

 #155  Wysłany: 2011-09-16, 17:48  


hej dziewczyny :)

ja tez chcialabym pomoc powiedzcie tylko jak ,mieszkam w anglii .
moge zrobic paczke: ciuszki ,moze jakies kosmetyki a moze lekarstwa jakies potrzebne ?i pare groszy tez sie znajdzie wiem jak w Polsce drogie jest leczenie ,chetnie pomoge tylko dajcie jakies wskazowki
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #156  Wysłany: 2011-09-16, 18:46  


Stanęliśmy w martwym punkcie wielu jest chętnych do pomocy,ale tylo teoretycznie.
Jest tu potrzebna Sonia bez niej ani rusz.
Soniu odezwij się ||Plss||
_________________
aga
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #157  Wysłany: 2011-09-16, 19:44  


Urząd Skarbowy jest bardzo czujny.W rodzinie mozna pozyczyć bez podatku,ale trzeba zgłosić na druku "jakimś tam"bo im chyba opłata skarbowa potrzebna.Mącić więcej nie będe,bo to jest wolna amerykanka-każdy urząd różnie interpretuje przepisy.Ale zapytajcie w banku w którym byłoby konto-bo wg mojej wiedzy tylko od wysokości określonej kwoty bank przekazuje inf.do US.I owszem pieniądze,to dobra sprawa.Ja też dołacze swój emerycki grosik :)
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #158  Wysłany: 2011-09-16, 20:09  


Kwota wolna w przypadku darowizny w III grupie to 4902 OD JEDNEJ OSOBY. Czyli każdy z nas po tyle może Uli dać :mrgreen:
A wiem bo pracowałam w US, więc strzeżcie się :<:
Aktualnie pracuję w Kancelarii Notarilanej więc jakby coś to w miarę potrzeby służę pomocą (taka moja autoreklama :mrgreen: ).
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #159  Wysłany: 2011-09-16, 21:06  


Jestem :) musiałam trochę odpocząć po pracy ,
dziewczyny zatkało mnie z historii Uli zrobiła się wielka akcja , nie spodziewałam się
rozmawiałam dzisiaj z Ulą dopiero dziś zdradziłam jej tajemnicę że opisuję jej historię była tak wzruszona że ciężko jej było mówić , przekazałam wszystkie wieści , numer mam i wymiary też , ale najważniejsze jest to , żeby pomóc jej załatwić hospicjum w Częstochowie należy jej się opieka lekarza z hospicjum ale w domu a ona nie chce , Ula podjęła decyzję że jeżeli nie będzie już mogła być sama to ostatnie chwile chce spędzić w spokoju i ciszy właśnie w hospicjum , przekazałam jej wszystkie całusy , kciuki , kwiatuszki i serduszka od Was , nie spodziewała się takiej pomocy i padło pytanie skąd Oni o mnie wiedzą i powiedziałam nie miała pojęcia że jest taka Fundacja i takie Forum jak ja się tobie odwdzięczę powiedziałam że ma mi postawić kawę taką z automatu ;) roześmiała się , bardzo liczy na ciuchy , wymyśliła żeby do mnie a ona przyjedzie i zawieziemy razem do niej , wiecie co my z Andrzejem będziemy u Gazdy koniec września lub początek października i wymyśliłam że zabierzemy Ulę jeszcze nie wiem jak Ona na to zareaguje czy będzie chciała jechać w każdy wtorek ma chemię napisałam chyba wszystko a jeszcze rozmiary a raczej wymiary barki 54 biust 114 pas 110 biodra 124 wzrost 155- 160 cm. a numer jak ?

[ Dodano: 2011-09-16, 21:13 ]
bardzo chciałabym żeby ktoś z forum ją poznał i zobaczył jaka to jest pogodna osoba jak nie ma doła Ula powiedziała , że będzie się za nas wszystkich modlić i że choć Was nie zna to Was bardzo kocha cały swoim sercem :heart:
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Lideczka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 526
Pomogła: 82 razy

 #160  Wysłany: 2011-09-16, 21:21  


Soniu ale to suuuper wieści..tak sie cieszę Myślę ze przy tych wymiarch to chyba bedzie rozmair 46-48 ale moze sie myle? A co z pieniązkami, ? Pytałaś Uli? Może na Twoje konto a Ty jej dasz a może na Jej? zapytaj prosżę. Przesyłam wam dziewczynki moc serdeczności :heart:
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #161  Wysłany: 2011-09-16, 21:30  


Czy pewne jest Twoje z Ulą spotkanie?Bo ja myślę,że jeśli tak,to może byśmy te nasze "grosze"wysłali -tylko gdzie-i jak nas będzie więcej,to jakaś słuszna suma by się uzbierała.Wówczas mogłaby Ula sama zdecydować co potrzebuje.Z odzieży również.Miałaby frajdę móc zrobic z Tobą zakupy.Czy to co proponuję ma jakiś sens?
Jeśli tak prosze o konkretne inf.na mojego maila lub wiadomość -pw.
Te rozmiary,które podałaś faktycznie wskazują na kobietę słusznego rozmiaru,ja takich nie zdobędę.
Teraz niech inne forumowiczki się wypowiedzą. :)
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #162  Wysłany: 2011-09-16, 21:42  


Dobre wieści o Uli dobre. :)
Aż się serce raduje,że dziś lepiej się czuje i rozmawiała normalnie z Tobą Sonia.
Ja tylko ciągle zastanawiam się nad Uli rodziną.
Co to muszą być za ludzie.
Ale to tak na marginesie.
Teraz istotne jest jak dostarczyć te nasze grosiki?
Podpowiedz.,a wycieczka do Gazdy -wspaniały pomysł.
Jeśli tylko wyrazi chęć i będzie się dobrze czuła to sama przyjemność.
Jesteś prawdziwym przyjacielem Soniu.

|buziaki| |buziaki| |buziaki| |buziaki|
_________________
aga
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #163  Wysłany: 2011-09-16, 21:43  


Dziewczyny wlałabym ja osobiście żeby była jakaś mała paczka z ciuszkami a te nasze grosiki Ula przeznaczy na zastrzyki które bierze po każdej chemii na przybycie płytek mam numer jej konta a chemia do połowy listopada co tydzień w każdy wtorek :heart:
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #164  Wysłany: 2011-09-16, 21:50  


I najzwyczajniej w świecie się poryczałam :)
Poryczałam się, że może uda się komuś przywrócić uśmiech. sarenka, dziękuję, że wpadłaś na taki pomysł.
Dziewczyny... Mam nadzieję, że to wszystko uda się poskładać do kupy i sprawić Uli radość.
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #165  Wysłany: 2011-09-16, 21:53  


To ja czekam na wiad.od Sonii,pozdrowienia dla wszystkich :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group