1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: missy
2017-03-24, 21:27
Guzy migdałków, powiększone węzły chłonne
Autor Wiadomość
chalabala 


Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 45

 #31  Wysłany: 2017-03-26, 10:04  


Słabo w takim miejscu komercję robić, ale biznes to biznes pewnie..

Chciałbym się jednak upewnić, czy cały pakiet badań będzie załatwiony w szpitalu/ach czy warto doposażyć się w prywatny pakiet medyczny? Do tej pory trzeba było się wspomagać prywatnymi wizytami.
Pytam Was, bo cześć ma dużo większy ogląd, a ja jako typowy Polak ma obiekcję dot. służby zdrowia;/
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #32  Wysłany: 2017-03-27, 11:09  


Ja takiej potrzeby nie widzę. Co do poprzedniego pytania - MabThera to handlowa nazwa rytuksymabu (czyli skrót R, leki wchodzace w skład chemioterapii oznaczamy skrótami).
 
chalabala 


Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 45

 #33  Wysłany: 2017-03-27, 11:10  


Witam Was ponownie, udało nam się załatwić opis piątkowego TK z innego szpitala, gorąca prośba o ocenę.
My ze swojej strony wiemy tylko, że każdy tydzień to ogromne, namacalne zmiany w wyglądzie taty i potwierdzają to kolejne badania (najpierw USGx2, a teraz TK).

W szpitalu po mimo skierowania nie przyjęli taty, kazali się zgłosić do przychodni hematologicznej bez kolejki, tam ma być podobno ordynator oddziału (dziś popołudniu podobno ma być).
Nikt w dalszym ciągu nie wydał karty DiLO, padły stwierdzenia, że niektórzy lekarze jej "nie lubią" i może być niekonieczna - czy ktoś może się ustosunkować?

Dziękuję serdecznie za wszelką pomoc!



[ Dodano: 2017-03-27, 20:49 ]
Witam, czy mógłbym prosić osoby z wyksztalceniem/doświadczeniem o opis tego TK, stopnia/skali nowotworu?

Nie przyjeli taty ponownie do szpitala, kazali przyjsc/zapisac do przychodni hematologicznej za kilka dni, twierdzac ze wszystkie badania na razietata ma...

czy mozna cos jeszcze zrobic z naszej strony?


TK_24.03.2017.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1640 raz(y) 225,82 KB

 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #34  Wysłany: 2017-03-27, 23:21  


Dziwię ,się ,że jeszcze sa problemy z wyd."zielonej karty ",ja zaczęłam swoja drogę parę lat temu i wtedy , faktycznie lekarze bali się ją wystawiać . Teraz powinno być to szybkie działanie ,ale wszyscy wiemy jak działa słuzba zdrowia.
W/g mnie Tata powinien jak najszybciej poddać się chemioterapii ,(MisiekW juz podp. w/g jakiego schematu , ),dlatego warto poszukać lekarza hematologa,który pracuje w szpitalu ,a przyjmuje prywatnie.
Wiem, budzi to Twój sprzeciw ,ale jak chcesz pomóc,szukaj takiego rozwiązania.
Powodzenia .Pozdrawiam :)
_________________
babinka
 
chalabala 


Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 45

 #35  Wysłany: 2017-03-28, 05:15  


Jak pomysle o zdrowiu mojego taty to kwestie etyki, czy finansow maja obecnie drugorzedne znaczenie. Juz probowalem takich rozwiazan, ale gartska lekarzy hematologow nie przyjmuja w Olsztynie, a do Onkologa mamy prywatnie termin ponad 2 tygodnie. Nie wiem, czy nie trzeba jechac z tata do Warszawy rownolegle. Tydzien temu kordynatorzy obiecali, ze jak bedzie badanie TK, to od razu zapisza nastepny dzien na konsylium. Jutro jeszcze raz pojedziemy do szpitala po wyjasnienia.

[ Dodano: 2017-03-28, 05:17 ]
Dzieki za sugestie, strasznie nam zalezy. Tata ma dwoje malenkich wnukow i bardzo silna motywacje..
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #36  Wysłany: 2017-03-28, 10:55  


Onkolog to nie jest dobry pomysł - większość nie ma dużego doświadczenia w leczeniu chloniaków. W Warszawie krótkie terminy są w Klinice Nowotworów Układu Chłonnego Centrum Onkologii.
 
chalabala 


Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 45

 #37  Wysłany: 2017-03-28, 11:18  


MisiekW, bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem ponownie!
Też takie przemyślenia miałem. Pytanie czy możemy poczekać do czwartku i zobaczyć co lekarz/ordynator tacie zaproponują i wtedy jechać do Warszawy, jeżeli dalej będą opóźnienia w podjęciu działania. Czy od razu tatę tutaj podesłać?

Czy ty byłbyś w stanie w dużym skrócie podsumować wynik TK? Wiem, że często opisywaliście, a ja chętnie bym zasięgnął chociaż na forum profesjonalnej oceny.

Dziękuję!
 
Marta78 


Dołączyła: 19 Lip 2015
Posty: 14

 #38  Wysłany: 2017-03-28, 11:41  


W Warszawie w IHIT szefową hematologii na 4 piętrze jest prof. Ewa Lech - Marańda. Wiem, że w poniedziałki przyjmuje prywatnie w Al. KEN u rentgenologów. Wprawdzie zerknęłam i nie widzę w najbliższym czasie wolnych terminów, ale oni czasami dają radę jakoś nieładnie mówiąc upchnąć dodatkowo pacjenta. Z doświadczenia wiem, że to czasami jedyna droga na szybkie dostanie się do szpitala.

Kierownikiem Oddziału Chorób Układu Chłonnego jest prof. Krzysztof Jamroziak. Można próbować dodzwonić się do niego przez sekretariat. Niestety numeru na biurko nie mam.
Sekretariat: Katarzyna Zielińska
tel. (22) 34-96-483
e-mail: hemsek@ihit.waw.pl

Znalazłam jeszcze w necie info o prywatnej praktyce, ale nie wiem czy aktualne - w każdym razie pod linkiem jest adres mailowy do pana profesora, więc może warto spróbować.

https://panoramafirm.pl/%C5%82%C3%B3dzkie,,%C5%82%C3%B3d%C5%BA,polesie,pr%C3%B3chnika,35_lok._8/jamroziak_krzysztof_specjalistyczna_praktyka_lekarska-awddwx_fk.html
_________________
Marta
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #39  Wysłany: 2017-03-29, 11:13  


Obraz CT odpowiada II st. zaawansowania wg Ann Arbor/Lugano, niemniej całościowo można to ocenić dopiero wówczas, gdy będziecie mieć wynik PET.
 
chalabala 


Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 45

 #40  Wysłany: 2017-03-29, 21:46  


Dzięki raz jeszcze.
Wszędzie kolejki, zobaczymy jakie ustalenia zapadna jutro w przychodni hematologicznej.

Mam jeszcze pytanie, czy ktoś z Was natchnął się a badania kliniczne ROBUST, tj. R-CHOP + lenalidomid?
Prośba o kilka słów.

Dzięki!
 
chalabala 


Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 45

 #41  Wysłany: 2017-03-30, 22:30  


Witam,

Tata dostał termin przyjęcia do szpitala (badania krwi, ew dalsza diagnostyka, konsylium i leczenie) na 12 kwietnia, to praktycznie 2 tygodnie. Czy taki czas oczekiwania może pogorszyć rokowania?

W tym czasie z uwagi na postępujące zmiany otrzymał sterydy Metypred 2x16mgr i leki oslonowe Milurit oraz Ipp20. Zdajemy sobie sprawę, że sterydy na krótką metę są OK, żeby przygotować organizm do chemii ale 13+ dni?

W Olsztynie nie ma fizycznie miejsc na szybsze leczenie ibadania, dlatego lekarze nie toleruja kart DiLO. W innych ośrodkach też jest kolejka przez przychodnię, więc niewiele by się zmieniło, w Krakowie może byłoby szybciej, ale ta odległość...

Jedyna alternatywna to badania kliniczne, załatwiane trybem pilnym. Teraz prowadza ROBUST dla DLBCL NOS,podtyp ABC, czy ktoś miał może już z tym styczność?

Z góry dzięki za podpowiedź!
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #42  Wysłany: 2017-04-01, 13:57  


Oczywiście, najlepiej byłoby leczenie zacząć już natychmiast, ale w polskich warunkach jest to rzadko możliwe... Rzekłbym: nierealne. Termin nie jest tragiczny
 
chalabala 


Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 45

 #43  Wysłany: 2017-04-01, 19:46  


Z tego co rozmawialem z.lekarzami,.to z dobrych osrodkow tylko Krakow wolny chyba.

[ Dodano: 2017-04-01, 19:47 ]
Pozostaje nam tylko czekac;(
 
chalabala 


Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 45

 #44  Wysłany: 2017-04-03, 09:07  


A, czy mozecie mi powiedziec, na jakiej zasadzie dziala steryd? Czytalem, ze ma wiele zastosowan.
U taty szyja odrobine sie zmniejszyla..
Jeszcze 9 dni, zanim przyjma Nas do szpitala, pozdrawiam!
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #45  Wysłany: 2017-04-06, 09:44  


Steryd hamuje namnażanie limfocytów- stąd często schemat chemii w chłoniakach zawiera sterydy. Poza tym zmniejsza obrzęk.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group