1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ostra białaczka szpikowa - naciek na wątrobie
Autor Wiadomość
aleks9404 


Dołączyła: 23 Paź 2017
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2017-10-23, 19:20  Ostra białaczka szpikowa - naciek na wątrobie


Witam serdecznie,
jest to mój pierwszy post na tym forum. Moja mama 8 września została pilnie skierowana do szpitala. Po tygodniu wykryli u niej ostrą białaczkę szpikową. Otrzymała jedną chemię. Lekarka prowadząca poinformowała nas, że chemioterapia "prawie wcale nie pomogła". Blasty wzrosły. Podobno aktualnie utrzymują się na poziomie 48%. Po chemii, mama miała problem z jelitami. Była odżywiana przez tydzień pozajelitowo. Potem zaczęła mieć straszne bóle kręgosłupa.. otrzymywała ketonal i morfinę. Mama ma 46 lat i choruje również na zespół devica - od czterech lat brała codziennie sterydy. Stwierdziłam wraz z mamą, że te bóle kręgosłupa mogą wywodzić się od tego braku sterydów. Gdy zostały one wprowadzone przez lekarzy - bóle minęły. Fakt faktem mama dostaje ketonal dwa razy na dobę.

Sytuacja ma się teraz tak, że lekarze podejrzewają naciek na wątrobie - lub stan grzybiczy. Mama czuje się dobrze - chce przepustkę do domu, lecz lekarze nie chcą jej puścić. Lekarz powiedział, że jeżeli to stan grzybiczy to wyleczą i kolejna chemia.. jeżeli naciek - chemii nie dadzą i będą leki podtrzymujące. Mojej mamy siostra była badana jako dawca szpiku - jest zgodność - no ale co z tego....

Co teraz? Czy jest możliwość dalszego leczenia? Co z tymi lekami podtrzymującymi? Ile one dają wydłużenia przeżywalności? Może jest jakiś inny szpital, który mógłby zająć się jej przypadkiem i pomóc?
Na razie czekamy na wyniki wątroby.
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #2  Wysłany: 2017-10-23, 21:31  


Udostępnij wyniki badań , czy były jakieś badania obrazowe, gdzie mama się leczy? .
Jeżeli ktoś próbowałby Wam pomóc , czy pokierować co należy zrobić , to te wyniki są bezwzględnie potrzebne.
Pozdrawiam .
_________________
babinka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group