1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz okolicy kąta żuchwy
Autor Wiadomość
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #16  Wysłany: 2009-12-16, 15:59  


Gardło mnie też bardzo bolało po operacji.
Będziesz szedł na te badania, o których wcześniej pisałeś?
Jaką masz temperaturę?
Jeśli chodzi o wyniki histo po operacji, to niektórzy dowiadują się w samym miejscu gdzie są badane preparaty, czy już jest wynik, bo wtedy bywa o kilka dni wcześniej. Np. mój wynik był opracowany 9 kwietnia a od lekarza dostałam go 14 kwietnia.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #17  Wysłany: 2009-12-16, 16:06  


witaj stawik.

stawik napisał/a:
Dzisiaj wyszedłem ze szpitala wycięto mi guza,ale okazało się że nie był na śliniance tylko na szy

na szyi? a konkretnie? Masz zapewne wypis ze szpitala, jest tam opis zabiegu?

stawik napisał/a:
wycięto również pakiet przyległych węzłów chłonnych

pakiet? czy tego konkretnie sformułowania użyto?

Jakiej wielkości okazał się guz?
Jeszcze raz proszę - jeśli mogę - o info z wypisu szpitalnego :)
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
stawik 


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 24

 #18  Wysłany: 2009-12-16, 16:55  


Witam
rozpoznanie:guz okolicy kąta żuchwy prawej strony.
Zabieg operacyjny:W znieczuleniu ogólnym wypreparowano i wycięto guz okolicy kąta żuchwy z pakietem przyległych węzłów chłonnych.Materiał przesłano do badania histopatologicznego.
Są jeszcze wyniki morfologi:
WBC-5,92 G/L
RBC-4.99 T/L
HGB-8,77 mmol/L
HCT-.411 L/L
PLT-282 G/L
APTT-25,30
PT 12,34sek
INR 1,15
GLUK 93,0
BIAŁ.CAŁOKW 73,7
MOCZNIK 21
KREATYNINA 0,73
Na 140
K 4,58
tO WSZYSTKO
Przepisano mi antybiotyk

[ Dodano: 2009-12-16, 17:02 ]
Jeszcze w tym tygodniu pójdę do tego lekarza po skierowania na TK kręgosłupa i głowy.

[ Dodano: 2009-12-16, 17:03 ]
Ach zapomniałem dodać guz był wielkości 2,4mm :-(

[ Dodano: 2009-12-16, 20:40 ]
Witam!!!
Mam pytanie do DSS,co sądzisz o tym?
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #19  Wysłany: 2009-12-21, 08:40  


Witaj,
Jak się czujesz? Mam nadzieję, że już coraz lepiej ;)
Myślę, że guz wielkości ok. 2 mm to mały guz. Mam nadzieję, że wyniki histo będą dobre.
Pozdrawiam,
mamanel
 
stawik 


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 24

 #20  Wysłany: 2009-12-21, 09:57  


Witaj !!!
Niestety czuję się tak jak przed zabiegiem a czasem gorzej dalej mam stany podgorączkowe,brak apetytu,ogólne rozbicie i brak koncentracji.Powiem szczerze że bardzo się niepokoję.Dzięki za troskę i pozytywne myślenie.Pozdrawiam.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #21  Wysłany: 2009-12-21, 11:12  


Nie ma za co. Mimo wszystko staraj się porządnie odżywiać. Bierzesz pewnie ciągle antybiotyk? Dostałeś coś osłonowo - Lacidofil, Benefolrę, Linex itp ?
Daj znać jak z tymi dodatkowymi badaniami, które miałeś wykonać.
Jeśli chodzi o niepokój, to Cię doskonale rozumiem. Mimo wszystko na razie zostało zrobione to co było najważniejsze. Biopsja wskazała na tumor mixtus, więc jeśli tylko możesz to nie martw się na zapas :/pociesza:/
Martwienie się nie polepszy niczego. Postaraj się skupić na tym, co lubisz i na odpoczynku.
Kto wie- może uda się dostać wynik histopatologii w przyszłym tygodniu ?
Pozdrawiam
 
stawik 


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 24

 #22  Wysłany: 2009-12-21, 11:45  


Tak dostałem Antybiotyk Chyba Augmentin Ale żadnych osłonowych,zawsze sam sobie brałem jakieś actimele ale teraz zapomniałem.Wiesz jeśli chodzi o tego to co mi wycieli to możliwe że to jest to na co wskazała biopsja.Lekarz onkolog powiedział że jeśli ten guz okaże się tumor mixtus,a objawy nie ustaną to znaczy że dolega mi coś innego bo można być chorym na kilka chorób.Wiesz najbardziej martwią mnie te wycięte węzły w pakiecie.Onkolog powiedział mi że pakiety to patologiczna postać.Jeszcze mam taką cichą nadzieję że te węzły to pozostałości po infekcjach.Ja pracuje głosem śpiewam w zespole praktycznie cały rok co tydzień,więc u mnie angina lub przekrwione gardło to standard.

[ Dodano: 2009-12-21, 17:41 ]
Mój guz nie miał 2mm tylko 24mm ja źle napisałem :?ale?:
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #23  Wysłany: 2010-01-03, 03:09  


stawik,

wypis jest tak ubogi (główną 'robotę' pozostawiono - jak widzę - patologowi) , że niewiele można powiedzieć, ale:
nie przywiązywałabym się niestety do brzmienia diagnozy "tumor mixtus".
Węzły chłonne tworzące pakiet to twór niemal na pewno zmieniony nowotworowo. Guzy mieszane zaś (łagodne) nie przerzutują do węzłów chłonnych.
Opcji może być bardzo wiele (łącznie z chłoniakiem), więc nie ma co 'strzelać' - jednak należy poważnie wziąć pod uwagę fakt, że najprawdopodobniej jest to nowotwór złośliwy, niestety z przerzutami do węzłów chłonnych.

W wynikach krwi rzuca się w oczy brzydka niedokrwistość - kiedy pobrano krew? Po zabiegu czy przed?

Poniżej nieco o biopsji cienkoigłowej w diagnostyce guzów zlokalizowanych w obrębie głowy i szyi - jako o badaniu, którego wiarygodność wyników jest dość ograniczona.
Poza tym czekamy - wynik już chyba lada chwila?
Jak będzie - będziemy przynajmniej wiedzieć o czym mówimy i poszukiwać konkretnych rozwiązań.
pozdrawiam ciepło.

Cytat:
Streszczenia, XI Sympozjum, Gdańsk 2005.

D. Stodulski, B. Kowalska, C. Stankiewicz, T. Przewoźny (Gdańsk)
Ocena wartości biopsji aspiracyjnej cienkoiglowej (BAC) w diagnostyce nowotworów ślinianki.

Biopsja aspiracyjna cienkoiglowa jest badaniem dostępnym i powszechnie stosowanym w diagnostyce guzów głowy i szyi, szczególnie w przypadku podejrzenia nowotworów tarczycy i ślinianek.
Cel pracy. Ocena przydatności diagnostycznej biopsji aspiracyjnej cienkoiglowej w nowotworach przyusznicy.
Materiał i metody. Spośród 467 chorych, hospitalizowanych w latach 1990-2004 z powodu nowotworów ślinianki przyusznej, wyłoniono i poddano retrospektywnej analizie 351, u których możliwe było porównanie wyniku BAC z ostatecznym rozpoznaniem histopatologicznym materiału operacyjnego.
Wyniki. Czułość BAC w wykrywaniu zmian nowotworowych (łącznie łagodnych i złośliwych) wynosiła 88,6%.
Uzyskano 288 wyników prawdziwie dodatnich, 37 fałszywie ujemnych, a 26 biopsji było niediagnostycznych.
Wyniki fałszywie ujemne dotyczyły w 19 przypadkach gruczolaka limfatycznego, w 11 gruczolaka wielopostaciowego oraz innych gruczolaków (3 przypadki), a także tłuszczaka - 2, złośliwego nerwiaka i raka płaskonabłonkowego (po jednym przypadku). Najczęstszym nieprawidłowym rozpoznaniem była torbiel (14), brak cech nowotworu (12) oraz zmiana zapalna (9). Czułość i swoistość BAC w wykrywaniu zmian złośliwych wynosiły odpowiednio 72,2% i 96,5%. Najczęstszym błędnym rozpoznaniem był gruczolak wielopostaciowy (8/10 wyników fałszywie ujemnych). Trafność rozpoznań cytologicznych BAC względem ostatecznego wyniku histopatologicznego wynosiła: 59,3% pełna zgodność, częściowa (brak pełnego rozpoznania) - 2,4%, częściowo błędna -13,5%, brak rozpoznania (np. komórki nowotworowe) 4,6%. Błędne rozpoznanie cytologiczne stwierdzono u 11,3% chorych. W pracy oceniono ponadto wpływ wielkości (powierzchni) guza na wynik BAC, a także wartość tego badania u chorych z nowotworami złośliwymi w zależności od obecności lub braku objawów klinicznych złośliwości.
Wnioski. Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa jest badaniem dodatkowym, które - choć dostarcza często bardzo cennych informacji klinicyście - nie powinno wpływać na tryb leczenia.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
bea 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 81
Pomogła: 18 razy

 #24  Wysłany: 2010-01-03, 10:24  


Witaj, Stawik!
Mój przykład jest dowodem na to, co przytoczyła DSS. Biopsja cienkoigłowa pobrana z mojego guza na śliniance niczego niepokojącego nie wykazała, dopiero wynik wycinka dał prawdziwy obraz zmiany, który potwierdził się po operacyjnym wycięciu nowotworu, złośliwego, niestety.

Daleka jestem od podnoszenia emocji, wiem, co czuje się w takich sytuacjach, ale skoro napisaleś na tym forum to zapewne chciałbyś poznać możliwe scenariusze. Życzę Ci, aby mój przykład w Twoim się nie potwierdził.
_________________
pozdrawiam-bea
 
stawik 


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 24

 #25  Wysłany: 2010-01-03, 10:51  


Witam!!!
Wyniki krwi pobierano przed zabiegiem usunięcia guza.Jutro jadę po wyniki z wycinka,kurcze mam nadzieję że będą nie najgorsze.Rozmawiałem z lekarzami którzy robili mi zabieg i według nich ten guz wyglądał na zwłókniałą śliniankę,ale jak będzie to się okaże jutro.Pozdrawiam wszystkich i trzymajcie kciuki.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #26  Wysłany: 2010-01-03, 11:12  


A na co wg lekarzy wyglądał pakiet węzłów?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
stawik 


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 24

 #27  Wysłany: 2010-01-03, 11:50  


Witam DSS!!!
Nie wiem niestety nie zadałem im tego pytania.

[ Dodano: 2010-01-04, 09:04 ]
Witam wszystkich!!!
Dziś do południa będę znał wyniki badania...z dwóch powodów na pewno zapamiętam dzisiejszą datę, albo z dobrego albo ze złego.Mam nadzieję że z tego pierwszego. :) Pozdrawiam i dziękuje za słowa otuchy są bardzo potrzebne.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #28  Wysłany: 2010-01-04, 09:23  


Stawik - jaki jest wynik hist-pat. Odezwij się!!!
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
stawik 


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 24

 #29  Wysłany: 2010-01-04, 12:44  


Witam właśnie wróciłem ze szpitala ale niestety jeszcze nie ma wyniku.Zabieg miałem 16go grudnia pytałem w poradni genetycznej oni dostali go dopiero 23go.Więc nawet nie wiem czy będzie w tym tygodniu :uuu: Ale wchodząc do budynku oddziału szczękowo-twarzowego gdzie usuwali mi guza,to myślałem że się rozlecę z nerwów.Dobrze że była ze mną moja żona,bo sam chyba nie maiłbym odwagi tam wejść.I teraz znowu czekanie.Jutro mam badanie tomografii czy ktoś wie ile się czeka na wynik?
 
kaja115 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 735
Pomogła: 125 razy

 #30  Wysłany: 2010-01-04, 12:47  


Witaj
nie wiem jak w innych osrodkach ale w CO w Bydgoszczy czeka sie na wyniki dwa dni robocze!!
pozdrawiam
_________________
kaja
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group