1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz litwo- płynowy
Autor Wiadomość
Remplik 


Dołączyła: 07 Sie 2018
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2018-08-07, 11:56  


Witam, czy mogę zadać tu pytanie odnoście wyników badania?

[ Dodano: 2018-08-07, 11:59 ]
Witam, u mojej mamy ( lat 59) został wykryty w topografii śródbrzusza i podbrzusza guz litwo- płynowy o orientacyjnych wymiarach 220x108x197 mm. W opisie są następujące informacje : Duża ilość gazów utrudnia badanie, wątroba powiększona o wymiarach płata prawego 220 mm, o znacznie podwyższonej echogeniczności, cechy otłuszczenia III stopnia, bez zmian ogniskowych, żyła wrotna prawidłowa.Stan po cholecystektonii, loża pooperacyjna bez obić patologicznych.Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nie poszerzone. Trzustka prawidłowej echogeniczności, nie powiększona. Obie nerki o położeniu typowym, wielkości w granicach normy, bez zmian ogniskowych ani cech zastoju. Pole nadnerczowe słabo dostępne w badaniu - nie do oceny. Ocena aorty nie możliwa ze względu na obecność guza. Pęcherz moczowy miernie wypełniony, bez konkretów, poza tym nie do oceny. Niewielka ilość wolnego płynu widoczna około wątrobowo. Termin na badania ma dopiero za 10 dni. Czy ten guz to nowotwór? Czy jest szansa, że to coś łagodnego? Z góry dziękuję za odpowiedzi. :?ale?:
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #2  Wysłany: 2018-08-08, 08:10  


Remplik witaj na forum. Powinnaś pisać we własnym wątku nie cudzym. Moderatorzy napewno to tu skorygują.
Remplik napisał/a:
Czy ten guz to nowotwór?
Narazie wiadomo tylko tyle że jest spory guz, poza wymiarami nie można wysnuć żadnych wniosków. Dlaczego mama miała robione badania? To badania kontrolne po operacji pęcherzyka? Czy przy zabiegu były jakieś podejrzenia onkologiczne?
Możesz zamieścić wyniki?
Jakie badania są teraz planowane?
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Remplik 


Dołączyła: 07 Sie 2018
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2018-08-08, 11:34  


Wiem, że powinnam otworzyć nowe okienko. Szukałam gdzie to mogę zrobić ale mi sie nie udało :-( .
Mama poszła do lekarza rodzinnego ponieważ, bolał ją brzuch. Miała wzdęty i nie czuła się za dobrze po posiłku. Lekarz dał jej skierowanie na USG i okazało się na nim, że ma tego guza. Innych badań jeszcze nie robiła, bo ma termin dopiero za 10 dni na diagnostykę :| . Bardzo się o nią martwię. Czy jeśli guz jest litowo- płynowy to coś groźnego? Czy jest szansa, ze to nie nowotwór?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2018-08-09, 04:31  


Remplik napisał/a:
Wiem, że powinnam otworzyć nowe okienko.

Każda historia ma swój własny watek i proszę nie dopisywać swojej historii do "cudzego" watku, niezgodne z Regulaminem forum.

Został wydzielony dla Ciebie osobny wątek i prosze tutaj kontynuować swoją historię, tutaj umieszczać wszystkie dane czy zadawać pytania.

[ Dodano: 2018-08-09, 04:36 ]
Remplik napisał/a:
Czy ten guz to nowotwór? Czy jest szansa, że to coś łagodnego?

Każda zmiana, której nie powinno być jest nowotworem = nowy twór. tylko pytanie czy nowotór łagodny czy złośliwy czyli rak. Na razie po tym co zamieściłaś nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć czym jest zmiana. Jest duża i jest niepokojąca, wymaga dalszej diagnostyki i dopiero coś więcej da się powiedzieć.

Remplik napisał/a:
Termin na badania ma dopiero za 10 dni.

Jakie badanie jest planowane?

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group