1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy to może być czerniak podpaznokciowy?
Autor Wiadomość
Swiergotek 


Dołączył: 20 Wrz 2018
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2018-09-20, 19:36  Czy to może być czerniak podpaznokciowy?


Witam,
Jakiś czas temu mój paznokieć u nogi (drugi, licząc od największego) zrobił się czarny, a z przodu tego paznokcia, czyli na skórze palca, pojawiły się trzy małe nieregularne plamki, też czarne, wielkości 1 - 2 mm. Zauważyłem to już ze dwa lata temu, ale do tej pory myślałem, że to wskutek urazu od niewygodnych butów. Niestety ten paznokieć jest cały czas czarny, plamki na skórze też nie znikły. Wczoraj obciąłem, a właściwie ściąłem cały ten paznokieć aż do samego brzegu, tak że w tej chwili nic już z niego nie zostało, tylko taka zrogowaciała jakby skóra, która już nie jest czarna. Ścięcie paznokcia cążkami nie było żadnym problemem i odbyło się bezboleśnie, najwyraźniej nie był on przyrośnięty od spodu do palca. Po jego ścięciu wyjąłem spod spodu całkiem czarne kawałeczki takiego dziwnego "czegoś". Były one wielkości 0,5 - 1 mm i były całkiem twarde, tak jakby to był rozkruszony paznokieć. W każdym razie na pewno nie była to zaschnięta krew. I teraz mam pytanie: czy jest na tym forum ktoś, kto wie, jak wygląda czerniak podpaznokciowy? Czy ten czerniak jest umiejscowiony pod paznokciem tak, że paznokieć odchodzi od palca, a czerniaka można zdrapać? Jestem teraz w USA, nie mam tu ubezpieczenia, a w Polsce będę na święta, więc od wczoraj zacząłem się strasznie martwić, że to jednak nie jest mechaniczny uraz paznokcia, tylko czerniak złośliwy.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #2  Wysłany: 2018-09-20, 19:46  


Swiergotek,
Czy całkowicie zdjąłeś tę masę spod paznokcia? Jeśli tak, to pewnie jednak był to zrogowaciały naskórek z dawnym wylewem. Natomiast niepokojące są te plamki w okolicy. Krótko mówiąc - nadaje się to jednak do diagnostyki, zwłaszcza, jeśli teraz paznokieć odrośnie i znowu będzie czarny pod spodem bez urazu.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Swiergotek 


Dołączył: 20 Wrz 2018
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2018-09-21, 18:09  


Nie wiem, co masz na myśli przez tą "masę" pod paznokciem. Zdjąłem tylko sam paznokieć. Wyczytałem wczoraj na jakiejś stronie, że przy czerniaku paznokieć oddziela się od tego, co jest pod spodem, więc to by się zgadzało. Z drugiej strony mam jeszcze jedną czarną plamkę na drugim palcu, a podobno czerniak nie pojawia się w dwóch miejscach jednocześnie, chociaż i od tego są wyjątki. Teraz będę musiał zaczekać, aż ten paznokieć mi odrośnie. W każdym razie dzięki za odpowiedź.
 
Edka77 



Dołączyła: 18 Sie 2018
Posty: 78
Pomogła: 7 razy

 #4  Wysłany: 2018-09-21, 21:00  


Witaj. Jestem dotknięta chorobą zwaną czerniak złośliwy. Czytam to forum jakiś czas nie tylko w związku z moim tematem, mam również chorą mamę na raka z przerzutami. Chcę Ci powiedzieć, że w tej chorobie czas jest bardzo ważny i lepiej udać się teraz do lekarza najlepiej chirurga onkologa. Napewno nie wyrzuci Cię z gabinetu mówiąc, że zawracasz mu głowę, to nie działa tak. Lepiej 3 razy sprawdzić niż później płakać. Dzisiaj przy okazji mojej wizyty u mojego chirurga onkologa zabrałam ze sobą córkę aby pokazała lekarzowi swój duży palec u nogi na którym również był jak się okazało krwiak ale martwiłam się o nią i lepiej to sprawdzić. Lekarz nawet wyglądał jakby chciał mi pogratulować czujności.
Więc wydaje mi się że bezpiecznie i będzie jak to sprawdzisz.
Pozdrawiam i życzę pomyślnej diagnozy.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #5  Wysłany: 2018-09-22, 06:50  


Swiergotek napisał/a:
Nie wiem, co masz na myśli przez tą "masę" pod paznokciem.


Swiergotek napisał/a:
Po jego ścięciu wyjąłem spod spodu całkiem czarne kawałeczki takiego dziwnego "czegoś". Były one wielkości 0,5 - 1 mm i były całkiem twarde, tak jakby to był rozkruszony paznokieć. W każdym razie na pewno nie była to zaschnięta krew.


To mam na myśli, co opisałeś.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
nikakg 


Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 18

 #6  Wysłany: 2018-09-25, 21:53  


Bliska mi osoba ma tzw pionowy pasek na kciuku. Początek paznokcia wydaje się jakby zadarty Ale myśli krążą tylko w kierunku czerniaka. Bardzo się boję...czy na prawdę rokowania w przypadku tego raka są tak tragiczne ?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2018-09-28, 01:37 ]
Rokowanie w przypadku czerniaka (to nie jest rak, chociaż jest to nowotwór) zależy od stopnia zaawansowania, ale jest niepewne - to dość nieprzewidywalny nowotwór.
Jeśli chcesz to załóż oddzielny wątek i tam kontynuuj temat.


 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #7  Wysłany: 2018-09-27, 18:34  


Ponieważ ostatnie posty nie wnosiły nic merytorycznego do tematu autora zostały przeniesione do watku Pana Starywyga, który po raz kolejny nie trzyma się Regulaminu i stwarza niesympatyczną atmosferę na forum jak i nic nie wnosi konkretnego do danego tematu.
http://www.forum-onkologi...wie-vt15276.htm
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group