1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czkawka - komentarze
Autor Wiadomość
Mordoklejka 



Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 102
Pomogła: 30 razy

 #16  Wysłany: 2011-11-15, 13:55  


czkawka napisał/a:
Nie chcę tu użalać się nad sobą, bo nie warto.


Kochana, a ja uważam, że warto pomyśleć czasem tylko o sobie i mieć przestrzeń, by się wycierpieć. W końcu kiedy, jak nie teraz? Wydaje mi się, że - by polecieć - najpierw trzeba się odbić od samego dna ziemi. Domyślam się jak ciężko Ci zaczynać każdy kolejny dzień. Ale najważniejsze jest to, że nie jesteś sama. Masz nas, tylu ludzi, w których sercach masz swoje miejsce.

Jakbyś kiedyś poczuła, że już dłużej nie dasz rady iść, wspomnij sobie, że my idziemy obok. A jak upadniesz - pomożemy Ci wstać.

Przytulam mocno. |przytula|
_________________
"To jednak idzie o miłość, o życie, o dobro, o światłość, o pokój i tak dalej i tak dalej, i niedobrze, niedobrze jest z tym na planecie, słabo z tym jest, ale o to idzie, o to się trzeba bić."
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #17  Wysłany: 2011-11-15, 21:32  


Elu dziękuję. Również ściskam bardzo mocno :tull:
A jak Ty sobie radzisz? Mam nadzieję, że jakoś się trzymasz i dajesz sobie radę lepiej niż ja?

Mordoklejko dziękuję za zrozumienie. Nie ma potrzeby przypominać mi, że są tu wspaniali ludzie- dołączyłaś do tego grona, choć lepiej byłoby nigdy tu nie trafić.
Nigdy nawet w najgorszych koszmarach nie podziewałam się takiego obrotu spraw....no ale trudno, życie jeszcze nie raz gorzko nas zaskoczy.
Cieszę się jednak, że w tak ciężkich dla mnie chwilach mam przy sobie (chociaż wirtualnie) tak wspaniałe osoby.

Dziękuję z całego serca za każde ciepłe słowo, które koi skołatane nerwy jak balsam.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że się nikomu moje słowa czkawką nie odbijają ;)
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #18  Wysłany: 2011-11-16, 19:37  


Czkaweczo dziękuję bardzo.
Ja tak samo jak Ty, wogóle sobie nie radzę i wcale nie zależy mi na tym, aby było inaczej, a upływający czas jest dla mnie wrogiem....
Poprostu zawiesiłam się w czasie i nadal czekam aż do mnie wróci :cry:
Dla mnie nic już nie ma sensu.....
Ech okropne to życie.....
Zobacz z osób, które razem z Nami walczyły już prawie nikt nie pozostał, ostatnio tatuś agni5 i Iwonki....

Kiedyś napisałaś, że tęsknisz za mamusią :"ale jak za kimś kto wyjechał i wróci-tylko czasem dochodzi do mnie co się stało", też czuję tak samo.

Czkaweczko, dużo słoneczka przesyłam Tobie :sun: :tull:
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #19  Wysłany: 2011-11-18, 21:38  


Elu, dzięki takim ludziom jak Ty tutaj na tym forum świeci słońce.
To ja dziękuję :tull:
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
asia77 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 1403
Pomogła: 137 razy

 #20  Wysłany: 2011-11-18, 23:01  


czkawunia trzymaj się :tull:
_________________
Tatulek [*] 12-12-2011 godz 7:50 .Spoczywaj w Pokoju.
 
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #21  Wysłany: 2011-11-19, 14:48  


Nie ogarniam tego życia....nie daję już rady i żebym to ja sama była winna zaistniałej sytuacji.
Przepraszam, ale dzisiaj po prostu muszę sobie popłakać....
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #22  Wysłany: 2011-11-19, 18:54  


oj czkawuniu jak ja ciebie rozumie.Sama mam dość a to dopiero początek mojej drogi bez tatki. |uscisk|
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #23  Wysłany: 2011-11-19, 19:34  


czkawko, płacz, płacz, a jeśli chcesz to i krzycz, wściekaj się itd. :/pociesza:/
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #24  Wysłany: 2011-11-19, 20:13  


czkawka, :-( :-( :-(
Tak bardzo chciałabym Ci pomóc.... jednocześnie czuję się niestety taka bazradna :cry:
czkawka, płacz, wyrzuć to z siebie ...

:/pociesza:/ czkawka, :heart:
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #25  Wysłany: 2011-11-19, 22:44  


Kochane moje dzisiaj mam ochotę właśnie i płakać i wyć i wrzeszczeć z wściekłości.
Kolejny raz przekonuję się jaka naiwna jestem.
Taka już jestem głupia, że najpierw widzę u innych zalety i daje się łatwo oszukać. Podłość ludzka nie zna granic. Co się z tymi ludźmi porobiło, że liczy się tylko zabawa, kasa i żeby innych wyrolować i oczernić? To pytania retoryczne, nie oczekuję na nie odpowiedzi....
Nie jestem mściwa, ale niektórych spraw nie mogę odpuścić a już na pewno nie kłamstwa i oszczerstwa.

Dziękuję Wam za każde ciepłe słowo, za każde przytulenie.
Bardzo mocno przytulam każdą z Was i pozdrawiam serdecznie :)
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #26  Wysłany: 2011-11-19, 22:56  


czkawka napisał/a:
Kochane moje dzisiaj mam ochotę właśnie i płakać i wyć i wrzeszczeć z wściekłości.

Nie wiem dlaczego ale dziś też mam dokładnie taki dzień :cry:
Wszystko na raz się zbiera: ból, płacz, smutek, tęsknota, złość ... to zbyt wiele !
Tak że potrafię sobie wyobrazić co czujesz w obecnej chwili ;(

Często podczas tego ciężkiego dnia też zadaję sobie pytanie dlaczego tak wielu ludzi jest tak zakłamanych ? Dlaczego właśnie
czkawka napisał/a:
liczy się tylko zabawa, kasa i żeby innych wyrolować i oczernić?
? Jednak nie znajduję odpowiedzi ...
Nie wiem czy wcześniej byłyśmy zaślepione, naiwne i tego nie widziałyśmy a teraz jesteśmy po prostu szczególnie mocno wrażliwe na takie zachowanie i widzimy to wszystko z dwojoną siłą :?ale?: ? Odkrywamy prawdziwe oblicze otaczających Nas ludzi. Nie wiem ... ale to smutne rozczarowanie ...
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #27  Wysłany: 2011-11-19, 23:01  


czkawka napisał/a:
Podłość ludzka nie zna granic. Co się z tymi ludźmi porobiło, że liczy się tylko zabawa, kasa i żeby innych wyrolować i oczernić? To pytania retoryczne, nie oczekuję na nie odpowiedzi....

Czkawko nie wiem czy to są pytania retoryczne. Ale na pewno nie będę udzielać tu odpowiedzi, ani się wymądrzać w tym temacie. Nie mam takiego wnerwa na swoją chorobę, jaki mam wnerw na ludzi (oczywiście nie mówię o wszystkich, ale o jakimś wyłaniającym się ogóle), na podłość, draństwo, pokazywaną mi pogardę, wrogie gesty, hipokryzję, ... można mnożyć i mnożyć.
Ale jak pisze Mordoklejka w swoim podpisie:
"To jednak idzie o miłość, o życie, o dobro, o światłość, o pokój i tak dalej i tak dalej, i niedobrze, niedobrze jest z tym na planecie, słabo z tym jest, ale o to idzie, o to się trzeba bić..."
To niełatwe zadanie, ale trzeba w tym trwać.
I niestety jak ktoś ma dobre serce (jest wrażliwy, i przy okazji inteligentny) , musi mieć twardą d...
Pozdrawiam Cię serdecznie.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #28  Wysłany: 2011-11-19, 23:26  


JustynaS1975 napisał/a:
niestety jak ktoś ma dobre serce (jest wrażliwy, i przy okazji inteligentny) , musi mieć twardą d...

Justynko trafiłaś w sedno.

JustynaS1975 napisał/a:
Nie mam takiego wnerwa na swoją chorobę, jaki mam wnerw na ludzi (oczywiście nie mówię o wszystkich, ale o jakimś wyłaniającym się ogóle), na podłość, draństwo, pokazywaną mi pogardę, wrogie gesty, hipokryzję, ... można mnożyć i mnożyć.

Tego nie mogę znieść szczególnie. Jak można być tak podłym i wrednym wobec chorego człowieka? Jakim to trzeba być "człowiekiem" aby zachowywać się w taki sposób? Nie pojmę też nigdy tego strachu przed "zarażeniem rakiem"- to jest dla mnie totalną paranoją.
Współczuję, że walcząc z ciężką chorobą często dochodzi walka z ludzką głupotą. Trzymaj się Justyna, dajesz sobie radę a ja bardzo lubię czytać Twoje wpisy.

Zacytuję tutaj podpis jednej z forumowiczek- przepraszam ale nie pamiętam czyj? Spodobał mi się tak bardzo, że kiedyś umieściłam go na facebooku i uraziłam tym kogoś- znaczy, że wystarczy uderzyć w stół a....

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw pokona cię doświadczeniem a później zniży do swego poziomu"...chyba tak to szło?

I tym optymistycznym akcentem kończę swoje wypociny :)
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #29  Wysłany: 2011-11-20, 08:50  


czkawka napisał/a:
Nie pojmę też nigdy tego strachu przed "zarażeniem rakiem"- to jest dla mnie totalną paranoją.

Oprócz tego, gorszym jest to, że ludzie uważają Cię za straconą, niewartą, aby z Tobą rozmawiać, poznać itp. bo nie odnosisz takich sukcesów, nie masz zbyt dużej kasy, itd. ehh... wiele by gadać.
czkawka napisał/a:
Trzymaj się Justyna, dajesz sobie radę a ja bardzo lubię czytać Twoje wpisy.

Dzięki. TY też się trzymaj. I też bardzo lubię czytać Twoje wpisy, i nie jest to komplement za komplement. :)
Udanej niedzieli. Pozdrawiam słonecznie :sun: :flower:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #30  Wysłany: 2011-11-20, 09:09  


Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw zniży Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
To soja tak się podpisuje, też mi się to bardzo podoba
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group