1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chłoniak DLBCL - leczenie chemią schematem RCHOP
Autor Wiadomość
ignac 


Dołączył: 28 Kwi 2017
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2017-04-28, 21:53  Chłoniak DLBCL - leczenie chemią schematem RCHOP


Witam wszystkich forumowiczów.

Mam pytanie w sprawie Mamy, u której stwierdzono chłoniaka DLBCL i jest już po drugim wlewie chemii RCHOP odnośnie drętwienia palców. Nie chcę za bardzo wdawać się w szczegóły dotyczące samej choroby. Wstępne rozpoznanie było bardzo złe, bo podejrzewano raka anaplastycznego tarczycy, ale ostatecznie okazało się, że to chłoniak, a na to przynajmniej jest leczenie... Ogólnie Mama całkiem dobrze zniosła te 2 wlewy i będziemy czekać na wyniki badań po 4 wlewie, ale strasznie dokucza jej drętwienie opuszków palców. Lekarka prowadząca była trochę żdziwiona, że już po pierwszym wlewie wystąpiły te dokuczliwe objawy...

Wiem, że jest to często poruszany wątek i nawet sam na tym forum czytałem na ten temat, ale teraz nie mogę tego znaleźć, dlatego proszę o poradę czy da się coś z tym zrobić i jakoś temu zaradzić, żeby ograniczyć drętwienie i pojawiający się ostatnio ból? Czytałem coś o elektrolitach albo jakiś lekach, ale nie chcę jej czegoś podsyłać na chybił trafił. Dlatego jeżeli ktoś ma jakiś sprawdzony sposób o poradę.

Pozdrawiam.
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #2  Wysłany: 2017-04-29, 11:10  


Te objawy powinny minąć ( przyjmowałam wlewy w tym samym schemacie i mnie ten problem długo nie męczył),chociaż znam osobę , która jest parę m-cy po chemioterapii dodatkowo była poddawana też radioterapii i problem mrowienia i braku "czucia"w palcach obu rąk pozostał ,ostatnio lekarz neurolog zasugerował naprzemienne kąpiele dłoni w gorącej i zimnej wodzie ,na razie rezultat jest niewidoczny ,ale może Twojej Mamie pomoże.
Zastanawia mnie tylko ból o którym wspominasz ,to jest ból dłoni ,palców?
Pozdrawiam .
_________________
babinka
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #3  Wysłany: 2017-04-29, 13:18  


Jest to neuropatia po winkrystynie. Do rozważenia zmiana na inny lek - winblastynę + gabapentyna w tabletkach doustnie.
 
trebor 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 211
Pomógł: 31 razy

 #4  Wysłany: 2017-04-29, 21:30  


Do dzisiaj mam zdrętwiałe opuszki palców i da się z tym żyć. Na plus - łatwiej się przenosi gorącą herbatę. :mrgreen:
 
ignac 


Dołączył: 28 Kwi 2017
Posty: 2

 #5  Wysłany: 2017-04-30, 13:31  


babinka napisał/a:
...Zastanawia mnie tylko ból o którym wspominasz ,to jest ból dłoni ,palców?
Pozdrawiam .


Najbardziej dokuczają Mamie kciuki, które zdrętwiały po drugim wlewie i ją trochę bolą...

Dziękuję za porady. Wątpię, by lekarka chciała słuchać sugestii o zmianie leku, bo od samego początku zapowiedziała, żeby za dużo nie czytać w necie :) - ciekawe czego się boją ci lekarze tego internetu... kiedyś było im lepiej, bo pobazgrali coś w karcie choroby i nikt nie mógł tego z nikim skonsultować i im cokolwiek powiedzieć... ale to już inny temat. Generalnie oddział, na którym Mama jest poddawana leczeniu i lekarze tam pracujący są całkiem dobrzy. Mamy nadzieję więc, że leczenie poskutkuje, bo choroba wyszła na jaw jakiś miesiąc po śmierci Ojca, a początkowe diagnozy były bardzo niekorzystne, dlatego Mama prawie się załamała. Ale teraz w miarę dobrze to znosi tylko palce strasznie jej przeszkadzają.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group