1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
A teraz przenoś moją duszę utesknioną...
Autor Wiadomość
kangur_2007 



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 134
Pomógł: 23 razy

 #1  Wysłany: 2009-04-04, 13:24  A teraz przenoś moją duszę utesknioną...


insitu, oncotrust:

Czy znajdzie się jakiś człowiek dobrej woli, który dyplomatycznie wytłumaczy cytowanemu niżej uczestnikowi forum prostatyków na portalu fundacji "Wygrajmy Zdrowie", że z lojalności do swojego lekarza prowadzącego popełnia wyrafinowane samobójstwo? Ja nie jestem miękki, i sporo widziałem, ale ta sytuacja przerasta moje zdolności perswazyjne.

    Nikt nie wytłumaczył pacjentowi, że to nie wzrastające PSA powoduje wzrost komórek nowotworowych, tylko odwrotnie...

    Poziom alarmowy po RP (0,2ng/ml) przyjmowany w każdym podręczniku za próg wznowy biochemicznej został przekroczony w ciągu 6 miesięcy po operacji. Potem PSA potroił się w ciągu miesiąca. Potem podwoił się w ciągu dwóch miesięcy. W marcu 2009 pacjent po RP wykonanej w czerwcu 2008 ma już 4,03ng/ml i sześciokrotny wzrost poziomu PSA w ciągu ostatnich trzech miesięcy...

    Lekarz prowadzący opowiada człowiekowi po radykalnej prostatektomii, że wzrost PSA o prawie 4ng/ml w ciągu 9 miesięcy po operacji jest jego zdaniem spowodowany obecnością ZDROWYCH komórek prostaty i należy cierpliwie czekać na wyniki badań obrazowych (które podobno MUSZĄ zająć pięć miesięcy, od stycznia do maja). Pacjent te ZDROWE komórki prostaty z ufnością łyka, całkiem jakby zapomniał, że prostatę już mu usunięto dziewięć miesięcy wcześniej...


http://www.wygrajmyzdrowi...topic.php?t=319

werty1230
Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 3
Wysłany: Sro Sty 14, 2009 9:13 pm Temat postu: Co dalej?

Miałem operację prostataty w czerwcu 2008r.Po operacji PSA było 0,040 ng/ml.Następne badanie 10-12-2008rPSA wzrosło do 0,671ng/ml.Urolog skierował do onkologa,ponowne badanie 13-01-2009 PSA wzrosło do 1,863ng/ml.Onkolog skierował na badania ZMN=Scyntygrafia kośća TK miednicy, MRI stercza.Kontrola dopiero w maju.Zadnych lekarstw nie przepisał,boję się że tak szybko postępujące PSA przyspieszy rozród komórek rakowych.Na pytanie czy to są już przeżuty onkolog odpowiedział że musimy porobić badania i wtedy będzie wiadomo.

(...)
werty1230
Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 3
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 10:19 am Temat postu: Co dalej?

Ostatanie badanie PSA w marcu wynosi już 4,030 pomimo to lekarz tłumaczył mi,że badania wszyskie świadczą o braku przeżutów.Pozostało jeszcze jedne badanie,MR Prostatay ze spektroskopią.Zasugierowalm lekarzowi o zmianie specjalisty, odpowiedział,ze mogę w każdej chwili to zrobić tylko tyle że każdy inny lekarz od razu zacznie leczenie chemio terapią ,kuracją hormonalną lub naswietlanie koryta po usunięciu prostaty.Stwierdził ze wyniki nie wskazują na to by w tym miejscu były komórki rakowe.Przekonał mnie,że najlepiej jednak poczekać az będą wszystkie badania i wtedy po wykluczeniu wszystkiego podjąc odpowiednie leczenie.Niewie dlaczego tak szybko rośnie PSA,
po zastanowieniu stwierdził, że w tym wypadku może komórka zdrowa produkować tak wysokie PSA. Lekarz mnie przekonał ale rodzina nadal nalega na zmianę specalisty,jednak ja twierdzę i popieram lekarza,że dopiero po wszystkich wynikach można podjąć decyzję.

(...)
werty1230
Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 3
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 5:44 pm Temat postu: Co dalej?

Mam z lekarzami doświadczenia,bo operacja prostaty to nie jedyna choroba i operacja.Nigdy nie mogłem zrozumieć ludzi,którzy narzekali na lekarzy,czy służbę zdrowia.Miałem inne doświadczenia ze służbą zdrowia.Zawsze broniłem.Od rozpoznania choroby do operacji zrobienia wszystkich badań ( trwało zaledwie 2-wa miesiące.)Bez żadnych łapówek.Boję się że teraz lekarz nie ma racji,ale ufnośc nie pozwala mi zmienić na innego specjalistę.Patrząc tylko na PSA jako laik można się przerazić.Po operacji w sierpniu 2008r. miałemPSA 0,040ng a w marcu 2009 ponad 4ng.Rozumiem Cię rakar.Wszyscy tak jak Ty wręcz zmuszają mnie do zmianyspecjalisty ja jednak nadal wierzę, że mój specjalista zasługuje na to miano.Moje życie w jego umiejętnosćiach.
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #2  Wysłany: 2009-04-04, 22:44  


Ciężka sprawa :uuu: Faktycznie, ktoś powinien z nim pogadać i spróbować przekonać, bo jak ten człowiek nadal będzie czekał to może już być za póżno :| A tak swoją drogą to niezły dar przekonywania musi mieć ten lekarz, skoro wmówił pacjentowi coś takiego.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #3  Wysłany: 2009-04-05, 14:10  


Hej Kangur,
posty tego forumowicza brzmią niemal jak prowokacja :)
Odpiszę mu, o ile mnie tam "wpuszczą" na forum ;) -dołączenie do grona dyskutujących wymaga tam bowiem zgody administratora (zgłoszenie poszło). pozdr .
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Mrakad 



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 322
Skąd: Warszawa
Pomógł: 28 razy

 #4  Wysłany: 2009-04-05, 16:51  


U mnie to samo. Ciekaw jestem czy tamten administrator pracuje w niedzielę :lol:
_________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group