1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmęczenie...
Autor Wiadomość
LILINKA 


Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 21

 #1  Wysłany: 2014-07-10, 13:27  Zmęczenie...


Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=.


Witajcie! Usiłuję znaleźć jakąś pomoc - bo jestem tak bardzo osamotniona w swej walce o życie, że nie mogę aż w to uwierzyć...
3 lata temu usunięto mi całe płuco prawe. Przed operacją przeszłam chemię radykalną,potem 7 tygodni naświetleń. Po operacji znowu chemia. Myślałam, że zmęczenie, które mi wówczas towarzyszyło, będzie ustępować - jakże się myliłam! Teraz zmęczenie mnie pokonało - nie jestem w stanie wejść po schodach, pot mi płynie po całym ciele litrami - zasadzie ciągle (żadne kosmetyki nie skutkują)... Proszę,odezwijcie się, porozmawiajcie ze mną...
_________________
NDRP-walczę od 18 .02.2010
 
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #2  Wysłany: 2014-07-10, 13:48  


LILINKA,

zadajesz bardzo ogolne pytanie, nie podajac zadnych wynikow.

W takim razie mozna ci tylko ogolnie odpowiedziec:

kiedy oznaczalas TSH?
 
LILINKA 


Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 21

 #3  Wysłany: 2014-07-10, 14:37  


Niedawno - jest ok. Morfologia - teraz już też w porządku, jest kłopot z d-dimerami - ok. 5000 - ponoć oznacza to płyn w płucach. Mam przemieszczone organy - lącznie z sercem, przepuklina przepony się utworzyła, mam zawroty glowy, zaburzenia widzenia, czucia...
_________________
NDRP-walczę od 18 .02.2010
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2014-07-10, 14:40  


W zasadzie nie zadajesz żadnego pytania :) więc moje pytanie od nas - szukasz merytorycznej pomocy w wyjaśnieniu swojego stanu czy bardziej miejsca, żeby się wygadać, wyżalić, porozmawiać luźno? Jedno i drugie możemy zapewnić, niemniej w tej chwili jesteśmy w dziale merytorycznym - jeśli szukasz miejsca do wygadania, wydzielimy ku temu stosowny wątek, prosimy jedynie o informację.
_________________
 
LILINKA 


Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 21

 #5  Wysłany: 2014-07-10, 14:48  


Moje pytanie - Co mogę zrobić, by zacząć w miarę normalnie funkcjonować? Jak pokonać bezsenność i ból nóg...
_________________
NDRP-walczę od 18 .02.2010
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2014-07-10, 14:58  


D-dimery mogą też świadczyć o ryzyku zatorowości, jaki masz poziom płytek? Jakie INR? APTT?
Wspominałaś o wszystkich dolegliwościach lekarzowi onkologowi na kontroli? Ewent. byłaś na wizycie u lekarza POZ?
Chorujesz na coś przewlekle? Jakie leki przyjmujesz?
Jaki typ nowotworu płuc stwierdzono u Ciebie? Jaką chemioterapię przyjmowałaś?
Kiedy miałaś ostatnie obrazowe badania kontrolne (TK klatki)? W jakim jesteś wieku?
_________________
 
LILINKA 


Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 21

 #7  Wysłany: 2014-07-10, 15:34  


T3N2MO, APTT - 25,80 ; INR - 0,92
Ostatnie KT - grudzień 2013, do marca br. dostawalam Clexane 40, teraz nie przyjmuję żadnych leków (tylko Mg). Dolegliwości zgłaszałam. Chemia - 3xPG, pooperacyjnie - karboplatyna + navelbina - 4 kursy.
_________________
NDRP-walczę od 18 .02.2010
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #8  Wysłany: 2014-07-10, 15:45  


A jak płytki po odstawieniu Clexane?

LILINKA napisał/a:
Dolegliwości zgłaszałam

I? Lekarz coś powiedział? :)

Rozumiem, że w TK nie było żadnych zmian, żadnego płynu w opłucnej itp itd, czysto.

Co do bezsenności - próbowałaś preparatów bez recepty?
_________________
 
LILINKA 


Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 21

 #9  Wysłany: 2014-07-10, 15:50  


Płytki - nie wiem - nie dostaję skierowania na zadne badania - nie stać mnie po prostu na wykonywanie płatnych badań, zwlaszcza,że wszędzie mam naprawdę daleko, a sama nie jestem w stanie wyjść z domu. Lekarz twierdzi, że to skutki uboczne chemio-i radioterapii. Brałam nasen -usypiałam po nim na kilka godzin-teraz odstawiłam, bo czułam się po nim bardzo źle. Mam 57 lat.
_________________
NDRP-walczę od 18 .02.2010
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #10  Wysłany: 2014-07-10, 15:54  


LILINKA napisał/a:
Płytki - nie wiem - nie dostaję skierowania na zadne badania

Może spróbuj u lekarza POZ, przy tak wysokich D-d powinien dać skierowanie. Można zamówić wizytę domową, pobranie krwi również może wykonać pielęgniarka na wizycie domowej.

Leczenie jakie przeszłaś, radiochemioterapia + całkowita resekcja płuca, jest leczeniem bardzo obciążającym, po którym szpik dochodzi do siebie długo, a miejsca naświetlane również narażone są na późne odczyny popromienne i późne skutki uboczne naświetlań.
_________________
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #11  Wysłany: 2014-07-10, 16:00  


Lilinka,
gdzie mieszkasz? Na forum jest dużo ludzi chętnych do pomocy, także do takiej, jak podwiezienie do lekarza, apteki. Daj znać - jeśli nie chcesz pisać tu, to na PW.
 
LILINKA 


Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 21

 #12  Wysłany: 2014-07-10, 16:02  


nie mogę liczyć na jakiekolwiek skierowanie od lekarza POZ - uroki prowincjonalnej służby zdrowia - wizyta domowa - to duży wydatek... jestem pozostawiona sama sobie - nie mogę na nic ani na nikogo liczyć - to oczywiście potęguje mój stres - boję się depresji. Nie wiem jak mogę być pewna, że nie mam przerzutów? Czy nie powinnam mieć skierowania na PET? Nawet jeśli wykonam Kt - to będzie tylko informacja na temat klatki - a reszta?

[ Dodano: 2014-07-10, 16:12 ]
Mieszkam w wioseczce między Lublinem,Zamościem a Chełmem-wszędzie mam ok.50 km. :(
_________________
NDRP-walczę od 18 .02.2010
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #13  Wysłany: 2014-07-10, 16:15  


LILINKA napisał/a:
ie mogę liczyć na jakiekolwiek skierowanie od lekarza POZ - uroki prowincjonalnej służby zdrowia

Tzn. na prowincji nie dają skierowań? Podpytuję, bo w tej chwili to jedyna opcja uzyskania skierowania na podstawową morfologię (albo od onkologa na kotntroli) i warto byłoby o nią zawalczyć.
Wizyta domowa również jest możliwa bezpłatnie, mówię o lekarzu POZ. Pacjenci leżący są w końcu również pod jego opieką, na nich też dostaje pieniądze z NFZ (żałosne, bo żałosne, ale dostaje).

LILINKA napisał/a:
Czy nie powinnam mieć skierowania na PET?

Nie widzę tu wskazań.

LILINKA napisał/a:
Nawet jeśli wykonam Kt - to będzie tylko informacja na temat klatki - a reszta?

Standardy obserwacji po radykalnym leczeniu raka płuca mówię o kontrolnych TK i RTG klatki piersiowej wykonywanych naprzemiennie co 6 miesięcy (po 1 roku od wyleczeniu), nie ma obiektywnych wskazań do poszukiwania bezobjawowych przerzutów w innym obszarze, np. badaniem USG jamy brzusznej. Choć oczywiście na kontrolnej wizycie u swojego onkologa o takie skierowanie możesz zapytać.
_________________
 
sloneczko11 


Dołączyła: 01 Lip 2014
Posty: 88
Pomogła: 4 razy

 #14  Wysłany: 2014-07-10, 17:07  Nowy wątek


Witam.Moim skromnym zdaniem wątek "do wygadania się"byłby bardzo potrzebny.Często chory nie oczekuje konkretnej odpowiedzi,nie zadaje pytań ,ale chciałby sie podzielić swoimi problemami w trakcie choroby.

Pragnie wymienic sie doświadczeniami z chorym o podobnym przebiegu leczenia, porównać,
poradzić się itp.Dlatego myślę,ze taki wątek byłby odpowiedni .

Pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-07-10, 17:12 ]
Jeśli tylko Lilinka będzie sobie tego życzyć, wątek zostanie założony.

 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #15  Wysłany: 2014-07-10, 22:08  


LILINKA napisał/a:
mam zawroty glowy, zaburzenia widzenia, czucia...

a czy wspominałaś o tym onkologowi? Miałaś TK głowy?
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group