1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
livestrong
Autor Wiadomość
stefan 


Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 27
Pomógł: 2 razy

 #1  Wysłany: 2012-09-19, 16:26  livestrong


Wiem że to nie jest dobry czas żeby wpisać w ten sposób temat postu, aczkolwiek ten tytuł kojarzy się pewnym człowiekiem i nawiązuje do aktywności ruchowej ludzi chorych.
Wszyscy wiemy że dobra kondycja jest potrzebna. Zdrowy człowiek który dostaje zadyszki i jest mniej wydolny niż chory człowiek który dzięki regularnemu treningowi jest w sumie nie mniej chory. Oczywiście nie mówie tutaj o chorych którzy nie są w stanie.
Czy ktoś aktywnie, jeździ na łyżwach, rowerze, gra w ping ponga, chodzi z kijkami ?
I czy sport to zdrowie ? czy droga do kalectwa.
 
uho 



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 166
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 11 razy

 #2  Wysłany: 2012-09-19, 20:27  


Ja jestem tylko osobą bliską osoby chorej, ale idea Livestrong jest mi niesamowicie bliska od samego początku i mniej więcej od wtedy towarzyszy mi żółta opaska ;)
_________________
"Pomyśl Choć Przez Chwilę, Podaruj Uśmiech Swój
Tym, Których Napotkałeś Na Jawie I Wśród Snów..."
 
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #3  Wysłany: 2012-09-19, 22:16  


Zdecydowanie sport to zdrowie :) Nawet na granicy wytrzymałości - oczywiście mówimy wciąż o sporcie amatorskim ale bardzo ambitnym. Lepiej poznawać swoje ograniczenia pokonując 100 km na rowerze niż paląc kolejnego papierosa :)
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #4  Wysłany: 2012-09-20, 08:14  


Przed chorobą moją pasją były wielogodzinne wędrówki. Pokonywałam mnóstwo kilometrów, niekiedy czułam silne zmęczenie ale też byłam bardzo zadowolona z siebie - że się udało... :-D Jestem 50 ( plus) więc nie należę już do młodych, choć duchem jestem..

Po leczeniu ubyło mi niestety kondycji, ale że staram ją odzyskiwać. Wyznaczam sobie coraz dłuższe dystanse... Zaczynałam od 20 min. spacerów Preferuję szybkie spacery i mam nadzieję osiągnąć wyniki sprzed choroby. ;)
stefan napisał/a:
I czy sport to zdrowie ? czy droga do kalectwa.


Prof. Weiss często mawiał swoim pacjentom :" Ruch może zastąpić większość lekarstw żaden lek nie zastąpi ruchu". Popieram te słowa w całej rozciągłości. :)

Ruch, aktywność fizyczna dozowana - inna dla każdego, na miarę jego możliwości zdrowotnych zapobiega wielu schorzeniom i chorobom cywilizacyjnym. Nawet zwykły spacer na świeżym powietrzu poprawia nasze samopoczucie :) oraz dotlenia organizm...

Spacer zalecam wszystkim, gdyż to jedna z niewielu form rekreacji ruchowej niezależnie od wieku czy stanu ogólnego niesie wiele korzyści zdrowotnych.. Systematyczna aktywność ruchowa poprawia napięcie mięśni, oddech, samopoczucie i sylwetkę - można by wiele, tak ?
Dlatego uważam, że sport rekreacyjny to samo zdrowie a sport wyczynowy - to inna bajka.. ;)
_________________
Aegrotus sacra est...
 
stefan 


Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 27
Pomógł: 2 razy

 #5  Wysłany: 2012-09-20, 18:16  gonił ślimak ślimaka


Oczywiście że mówimy o sporcie amatorskim, w wręcz powiem że chodzi mi o ruch - a może o aktywne spędzanie czasu - bo może sport to za duże słowo, przejechanie na łyżwach pary kółek ( już niebawem :) ), czy spacer rowerem ... no właśnie wielu z nas tutaj już raczej nie będzie super sportowcem, ale zawsze troszke ruchu nie zaszkodzi.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #6  Wysłany: 2012-09-20, 18:36  


Stefanie, zgadzam się z Tobą.
Mój 'sport' to głównie spacery (co dzień co najmniej jedna godzina, - tak było w czasie leczenia, po przeszczepie i potem, o ile mogłam wyjść na zewnątrz i 'moje' warunki fizyczne pozwalały), po zakończeniu leczenia - latem rower (dojeżdżam do pracy) oraz coś co nazwę na skróty 'pływanie (i oczywiście spacery, spacery, spacery)'. I już jestem blada i dumna z siebie, bo doszłam do rekordu życiowego, tzn. przepływam jeden basen, czymś co nazwę 'żabką'. [kwadr]
stefan napisał/a:
zawsze troszke ruchu nie zaszkodzi

Pewnie, że tak. I do tego zawsze poprawia humor :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #7  Wysłany: 2012-09-20, 18:55  


JustynaS1975 napisał/a:
(...) po zakończeniu leczenia - latem rower (dojeżdżam do pracy) oraz coś co nazwę na skróty 'pływanie (i oczywiście spacery, spacery, spacery)'. I już jestem blada i dumna z siebie, bo doszłam do rekordu życiowego, tzn. przepływam jeden basen, czymś co nazwę 'żabką'. [kwadr]

Justynko, pięknie, gratuluję :-D . I chodzi o to, że można i trzeba.. :-D
_________________
Aegrotus sacra est...
 
stefan 


Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 27
Pomógł: 2 razy

 #8  Wysłany: 2012-09-20, 19:28  aktywność


Fajnie, chyba lepiej spacerować niż zalewać się alkoholem, dużo osób z problemami ze zdrowiem wybiera alkohol, jest lekiem na ból ten fizyczy jak i emocjonalny, oczywiście lampka wina wytrawnego nie jest zła, ale nie o lampce piszę, gdzieś starałem się ćwiczyć refleks
i odbijac w ping ponga czasami, trafiłem na niepełnosprawnych z paletkami i teraz zadaje sobie pytanie kto jest niepełnosprawny.
 
uho 



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 166
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 11 razy

 #9  Wysłany: 2012-09-21, 10:07  


No właśnie... Czym jest niepełnosprawność? Czy czasem nie jest to tylko sposób w jaki postrzegają nas inni?
@Stefan, który, tzw. "pełnosprawny", ma w swojej kolekcji takie zagrania? ;)




Pozdrawiam ;)
_________________
"Pomyśl Choć Przez Chwilę, Podaruj Uśmiech Swój
Tym, Których Napotkałeś Na Jawie I Wśród Snów..."
 
 
stefan 


Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 27
Pomógł: 2 razy

 #10  Wysłany: 2012-09-22, 08:03  mniej więcej tak to wyglada


Właśnie mnie więcej tak to wygląda, inną kwestią jest że u nas to I liga TKKF a ja się uczę dopiero odbijać, chociaż chyba w tym sezozie trosze poprobuje,
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group