1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
WYNIK BADANIA RTG
Autor Wiadomość
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #1  Wysłany: 2009-08-24, 10:46  WYNIK BADANIA RTG


ZMNIEJSZENIE OBJETOSCI PLATA GORNEGO PLUCA PRAWEGO GUZOWATE POSZERZENIE CIENIA GORNEGO BIEGUNA WNEKI PRAWEGO PLUCA O WYPUSTKOWYM ZARYSIE ORAZL LITE ZACIENIENIE SEG 3 PLATA PLUCA PRAWEGO POZOSTALY MIAZ PLUCNY PRAWIDLOWO POWIETRZNY .kATY P/ZWOLNE SERCE PRZEMIESZCZONE W PRAWO ODPOWIEDNIE DO WIEKU .
MAM ROZUMIEC ZE TO NIEZBYT CIEKAWY OPIS :cry: COS MI TO PRZYPOMINA NAWET BOJE SIE MYSLEC :cry:
ca bronchi superioris pulmonis dex cum atelecatis segment
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #2  Wysłany: 2009-08-24, 11:05  


Witaj cleo
Przechodziłaś już wszystkie etapy choroby więc wiesz najlepiej co i jak.
Chcę Ci tylko powiedzieć, że jestem z tobą, trzymaj się mocno i zróbcie TK żeby zweryfikować RTG, które nie brzmi optymistycznie. Dla mnie niestety RTG jako badanie diagnostyczne płuc jest mało wiarygodne ( doświadczenie mnie nauczyło ).
Pozdrawiam serdecznie
Cytat:
ca bronchi superioris pulmonis dex cum atelecatis segment


Rozpoznanie nastąpiło na podstawie RTG ??
Tak pytam bo poprosiłem o tłumaczenie znajomego lekarza i się troszkę zdziwił, że na podstawie RTG postawiono taką diagnozę.
_________________
Andrzej W.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #3  Wysłany: 2009-08-30, 15:34  


witam mam pytanie bo tate pobolewa prawe ucho i tak mu ciagnie jakby do prawej czesci klatki piersiowej czy to moze miec jaki zwiazek jutro jedziemy do szpitala na zdiagnozowanie
moze ktos mial podobny przypadek
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #4  Wysłany: 2009-09-01, 12:12  


Witaj Cleo
Nie spotkałem sie z takimi objawami ( może to jakaś infekcja ).
Trzymam mocno kciuki za pozytywne wiadomości o zdrowiu Twojego taty.
Pozdrawiam
_________________
Andrzej W.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #5  Wysłany: 2009-09-01, 19:15  


dzisiaj tato mial robiona spirometrie wynik byl 100,98 a jutro tomografia po jutrze bronchoskopia ,poki co czuje sie bardzo dobrze , zapewne nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji caly czas mowi ze to zapewne jakies zmiany po niedoleczonych chorobach :<:
Oby sytuacja nie wygladala najgorzej, mam taka nadzieje.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #6  Wysłany: 2009-09-03, 19:46  


witajcie :-(
Niestety czarny scenariusz znow zaczyna sie powtarzac rokowania nie sa dobre
rak oskrzeli górnych płuca prawego z niedodmą segmentu 3 ,niewiem czy to jakis czarny scenariusz ktos dla mnie wymyslil ale musialam wziasc cos na uspokojenie.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #7  Wysłany: 2009-09-05, 12:19  


tata nic nie wie narazie poki co robia mu jeszcze badania czeka na wynik bronchoskopi ,natomiast ja widzialam juz tk i wiem :cry:
a czuje sie. znakomicie zadnych objawow zdjecie rtg bylo zrobione rutynowo i wyszlo co wyszlo .DZIEKI
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #8  Wysłany: 2009-09-12, 12:43  


No i czarny scenariusz sie jednak powtorzyl :cry: jest guz na oskrzelu 4,5 cm na iles tam nawet nie pamietam na ile :?ale?: nie operacyjny bo blisko tchawicy ,prawdopodobnie chemi raczej nie bedzie chyba tylko radioterapia jaka?niewiem ,domyslam sie ze paliatywna
dlaczego ?tez nie wiem ,pani doktor powiedziala ze czeka na konsultanta z w poniedzialek zadecyduja aczkolwiek z badania bronchoskopowego komorek rakowych nie stwierdza sie i moze czeba bedzie powtorzyc o ile pan dr konsultant tak uzna a jezeli nie to napewno radio.
Nie rozumie dlaczego powiedziala mi ze chemia odpada skad maja taka pewnosc skoro wydaje mi sie ze nalezalo by najpierw powyorzyc bronchoskopie aby miec absolutna pewnosc :?:
Wszystkie inne badania wporzadku wezly czyste ,usg jamy brzusznej tez wporzadku czy naprawde tylko radioterapia paliat pozostala?bez bronchoskopi nie potrafia nawet stwierdzic jaka klasyfikacja choroby a chca tate wyslac zaraz na lampy ??
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #9  Wysłany: 2009-09-15, 15:16  


wyniki mojego taty
BRONCHOSKOPIA struny ,tchawica bz zmian ostroga glowna ostra.Pluco lewe bz zmian .Po sronie prawej ujscie oskrzela plata gornego zamkniete przez walowato poszerzona ostroge oraz guz uciskajacy oskrzele od zewnatrz z tego miejsca pobrano wycinki i popluczyny.
TKbadanie wykonano w technice spiralnej po pod kontr dozylnie.Wbiegunie gornym pluca prawego widoczna zmiana o charakterze rozrostowym dochodzaca do wielk ok 4*4*4 cm .
Calkowita niedodma plata gornego pluca prawego ,zmiana nacieka okreznie oskrzele platowe gorne powodujac jego amputacje.Naciek vdochodzi do oskrzela glownego prawego i wzdluz jego gornej sciany dochodzi na odleglosc ok 2 cm od podzialu tchawicy .Zmiana od gory przylega do tetnicy plucnej prawej w okolicy jej podzialu..Pozatym pluca bez zmian ogniskowych ..Aorta nie poszerzona.
W obrebie narzadow jamy brzusznej objetych badaniem zmian ogniskowych nie stwierdza sie.
Nie stwierdza sie poszerzonych wezlow chlonnych srodpiersia.
Struktury kostne objete badaniem prawidlowe.



[ Dodano: 2009-09-15, 16:32 ]
CD
USG jamy brzusznej watroba jednorodna niepowiekszona pecherzyk zolciowy echoujemny,PZW i ZW nieposzezone .Trzustka , nerki prawidlowej wielkosci ksztaltu ipolozenia bez cech zastoju w UKM.
Sledziona jednorodna niepowiekszona, prostata jednorodna.
Konsultacja onkologiczna=chory w dobrym stanie klinicznym bez objawow ogolnych ,brak powiekszonych wezlow chlonnych .
Rekonsultacja onkologiczna= uzyskany wynik hist/pat bez potwierdzenia obcnosci komorek nowotworowych.
Spirometria FVC EX 3,69 % NORMY 102 FEV2,70 % NORMY 97 FEV %FVC EX 73,17 %NORMY 99 PEF 6,63 %NORMY 87
Gazometria pH 7,430 pCO 38,9 mmHg pO62,4mmHg SatO 92,6
Cytologia --komorki migawkowe makrofagi plucne.
Hist-pat -Bronchitis chronica
:-( :-( :-(
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #10  Wysłany: 2009-09-19, 14:53  


Witajcie
Niewiem czy to ma zwiazek z choroba taty ,ale dzis mi mowil ze pobolewa go prawe ucho ?
Czy moze to skutek przewiania?
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #11  Wysłany: 2009-09-20, 04:31  


cleo ...
Oniemiałam gdy zidentyfikowałam ten wątek.. :shock: :^^:

Wciąż jeszcze żyją we mnie Twoje posty dotyczące mamusi, jak byśmy wczoraj pisały/rozmawiały na jej temat..
Myślałam, że może czasem zajrzysz tu jeszcze, 'gościnnie'...
A Ty mi tu kolejny wątek zakładasz :?ale?: :uuu:

Ściskam Cię mocno i przytulam bo trudno tu rzec coś sensownego..
Moja myszko kochana :-( ...
To brzmi jak jakiś okrutny żart przewrotnego i złego losu :|

Nic to, skoro już musisz dźwigać to kolejne brzemię pod rząd, to jesteśmy tu..

Co do wyników, to tak w skrócie:
dobrze byłoby wynik TK skonsultować z dobrym torakochirurgiem -
moim zdaniem nic tam jeszcze nie przesądza o nieoperacyjności zmiany.
Jest 2 cm od rozwidlenia tchawicy - więc nie w tym największy kłopot. Problemem może być przyleganie zmiany do tętnicy płucnej - jednak dopiero po otwarciu klatki piersiowej możnaby stwierdzić, czy tętnica jest nacieczona czy nie; jeśli nie, być może można by spróbować wyciąć zmianę.
Można by również rozważyć wstępną indukcyjną chemioterapię w celu umożliwienia zabiegu.

"Nieoperacyjność" oraz niemożność zastosowania chemioterapii nie przemawia do mnie w ogóle, bo w podanych przez Ciebie szczegółach nie widać przeciwwskazań ani do jednego ani do drugiego -
jeśli nie zostaną Wam przytoczone rzeczowe argumenty uzasadniające takie twierdzenie - zmieńcie pilnie ośrodek konsultujący (by zyskać alternatywną opinię).

Ucho - proponuję zacząć od wizyty u laryngologa; to może być przewlekły stan zapalny, nie związany ze sprawami onkologicznymi. Tak czy siak, ucho to nie żarty i nie ma co z tą sprawą zwlekać.

ściskam mocno...
:tull:
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #12  Wysłany: 2009-09-23, 11:27  


Zarejestrowalam tate do laryngologa dopiero w poniedzialek (wolny termin) wczoraj mi sie przyznal ze glowa go pobolewa jakby mial ja pusta-głuchą (moze to od tego ucha) a moze ze guz uciska??Acha jeszcze nie dodalam ze przy wypisie ze szpitala dostal skierowanie do C.O w Gliwicach na 7.10 w celu dalszego leczenia pacjenta ewentualnie lampami ?i do domu sio :!:
Umyli rece ,martw sie sam :roll:
Pozdrawiam
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #13  Wysłany: 2009-09-26, 22:35  


cleo33 napisał/a:
wczoraj mi sie przyznal ze glowa go pobolewa jakby mial ja pusta-głuchą (moze to od tego ucha)
Dopiero co przeszłam anginę i zapalenie ucha (być może też zap.oskrzeli). Najbardziej w kość dało mi ucho - ból ucha, głowy i "studnia" w głowie (pusto, głucho, tępo).
Po zaaplikowaniu trafnie dobranego antybiotyku przeszedł ból - i ucha i głowy.
Jest b.prawdopodobne, że to od ucha. Dobrze, że zapisałaś tatę do laryngologa.

cleo33 napisał/a:
przy wypisie ze szpitala dostal skierowanie do C.O w Gliwicach na 7.10 w celu dalszego leczenia pacjent
I całe szczęście. Wiedzieli co robią.
Tatę powinno leczyć CO.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #14  Wysłany: 2009-09-30, 19:45  


tata po wizycie u laryngologa dostal antybiotyk i jakies krople do ucha.Mam nadzieje ze to przejdzie :?ale?:
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #15  Wysłany: 2009-10-01, 22:00  


A więc jednak ucho. Leki na pewno pomogą :)

Co do TK, którego opis przytoczyłaś - jest wyśmienite :) Chciałabym mieć takie.. :--: ;-))
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group