1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wynik MR
Autor Wiadomość
hevana 


Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 41
Pomogła: 2 razy

 #1  Wysłany: 2017-10-20, 09:37  Wynik MR


Witam, temat dotyczy mnie. Od 3 lat cierpię na bóle kręgosłupa. Każdego roku kilkukrotnie przechodzę serię zastrzyków (zapalenie nerwów- korzonki). Ostatnimi czasu bardzo zle sie czuje, fizycznie trudno mi normalnie funkcjonowac, rano wstaje z ogromnym bolem głowy, plecow i nog, bola mnie stopy. Czuje sie jakbym codziennie przebiegala maraton. W końcu postanowiłam zająć się problemem, wybrałam się do neurologa a ten wystawił mi skierowanie na MR. Oto wynik:
Zachowana lordoza kręgosłupa Th. Wysokosc trzonow kręgowych krążków miedzykregowych zachowana. Na poziomie Th2/Th3, Th8/Th9, Th9/Th10, Th10/Th11 wypukliny krazkow miedzykregowych dyskretnie modelujące worek oponowy. Na pozostałych badanych poziomach wypuklin i przepuklin krążków nie stwierdzam. Piersiowy rdzeń kregowy bez zmian ogniskowych. Od przodu przy lewobocznej krawędzi trzonu kregowego Th6 zmiana o podwyższonym sygnale w T2 izointersywna w T1 w stosunku do trzonow kręgowców w bezpośrednim sąsiedztwie aorty wielkości 12x5 mm, zmiana o podobnym charakterze przy przedniej krawędzi trzonu kregowego Th8 od strony prawej 16x6 mm - nerwiaki?-do dalszej diagnostyki. Wnioski: dyskretne wypukliny krążków miedzykregowych na poziomie Th3/Th3, Th8/Th9, Th9/Th10, Th10/Th11. Na poziomie Th6 i Th8 zmiany ogniskowe - nerwiaki?-do dalszej diagnostyki.

Dodam tylko że w mojej rodzinie były 2 przypadki nowotworow ukladu nerwowego, brak mego taty - glejak, siostra mego taty - opinia, tata jest po 3 nowotworami nie związanych z układem nerwowym.
Wizyta u neurologa dopiero w listopadzie. Co oznacza ten wynik?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-10-20, 10:55  


hevana napisał/a:
Wnioski: dyskretne wypukliny krążków miedzykregowych na poziomie Th3/Th3, Th8/Th9, Th9/Th10, Th10/Th11

To nic onkologicznego, wypuklina jest pierwszą, najłagodniejszą fazą tej coraz częstszej choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa.
https://www.medme.pl/arty...enie,67627.html
hevana napisał/a:
Na poziomie Th6 i Th8 zmiany ogniskowe - nerwiaki?-

Nerwiaki są natomiast nowotworami łagodnym
http://www.poradnikzdrowi...iaka_36222.html
Ponieważ diagnoza Radiologa jest ze znakiem zapytania więc trzeba to dalej wyjaśnić, musi co do dalszego leczenia/diagnostyki wypowiedzieć się Twój lekarz.

W każdym razie wynik nie jest jakiś tragiczny pod względem chorób onkologicznych.

pozdrawiam
 
hevana 


Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 41
Pomogła: 2 razy

 #3  Wysłany: 2017-10-21, 11:42  


Z całym szacunkiem ale nie do końca o taką informację mi chodziło. Zanim napisałam ten post (jak większość z nas) zdazylam prześledzić internet w poszukiwaniu informacji. Liczyłam na trochę więcej wskazówek niż link do pierwszej lepszej strony po "wygooglaniu" słowa nerwiak. Nie jestem idiota i wiem co to choroba zwyrodnienia kręgosłupa. Ale co z nerwiakiem? Czy wszystkie wymagają operacji, jaką jest przyczyną ich powstawania, w jakich przypadkach ulegają zezlosliwieniu? Co z jego lokalizacja - bezpośrednie sąsiedztwo aorty?, czy może się rozrastac i ja uciskać? Te forum nie jest chyba przeznaczone tylko dla nowotworow złośliwych? Bo jeśli tak to sorry - kasuje post i swoje konto.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2017-10-21, 15:43  


hevana napisał/a:
Liczyłam na trochę więcej wskazówek niż link do pierwszej lepszej strony po "wygooglaniu" słowa nerwiak. Nie jestem idiota i wiem co to choroba zwyrodnienia kręgosłupa.

To z całym szacunkiem mogę napisać to samo, co Ty.
hevana napisał/a:
Zanim napisałam ten post (jak większość z nas) zdazylam prześledzić internet w poszukiwaniu informacji.

Czyli w pierwszym brzegu linku, w informacjach z doktora google wyczytasz wszystko co Cię interesuje czyli
hevana napisał/a:
Ale co z nerwiakiem? Czy wszystkie wymagają operacji, jaką jest przyczyną ich powstawania, w jakich przypadkach ulegają zezlosliwieniu? Co z jego lokalizacja - bezpośrednie sąsiedztwo aorty?, czy może się rozrastac i ja uciskać?


Wybacz ale na forum obowiązują pewne zasady kulturalnej rozmowy, z Twojej strony, chyba lekko Cię poniosło.

Zadałaś jedno pytanie
hevana napisał/a:
Co oznacza ten wynik?

I zgodnie z pytaniem otrzymałaś odpowiedź.

pozdrawiam
 
Opiekun 


Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 15
Pomógł: 2 razy

 #5  Wysłany: 2017-11-02, 23:47  


Hevana, również z całym szacunkiem - myślę, że z takim nastawieniem nie masz czego tu szukać. To niesamowite, co Marzena66 musi znosić na tym forum czasami....

Choć to tylko moje zdanie, ale dla mnie temat jest wyczerpany. Szczerze życzę zdrowia!
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #6  Wysłany: 2017-11-03, 08:33  


hevana napisał/a:
Ale co z nerwiakiem? Czy wszystkie wymagają operacji, jaką jest przyczyną ich powstawania, w jakich przypadkach ulegają zezlosliwieniu? Co z jego lokalizacja - bezpośrednie sąsiedztwo aorty?, czy może się rozrastac i ja uciskać?
Te pytania to do lekarza skieruj.
marzena66 napisała już wszystko co można było napisać by ci pomóc.
marzena66 napisał/a:
Zadałaś jedno pytanie
hevana napisał/a:
Co oznacza ten wynik?

I zgodnie z pytaniem otrzymałaś odpowiedź.
A diagnoz tu się nie stawia.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #7  Wysłany: 2017-11-03, 13:27  


Opiekun,Ola Olka, |buziaki|
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group