1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
U Gazdy
Autor Wiadomość
erin29 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 1669
Skąd: Brzesko
Pomogła: 213 razy

 #2026  Wysłany: 2011-11-22, 18:40  


:okok" :okok"
_________________
" Złapać wiatr , pokonać strach i być ..."
Moja Mamcia 01.10.1954 - 06.04.2012
 
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #2027  Wysłany: 2011-11-22, 22:41  


Hej
a która trzyma za Gazdę kciuki :uhm!: :uhm!:
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
erin29 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 1669
Skąd: Brzesko
Pomogła: 213 razy

 #2028  Wysłany: 2011-11-22, 22:51  


:okok" :okok" :mrgreen:
_________________
" Złapać wiatr , pokonać strach i być ..."
Moja Mamcia 01.10.1954 - 06.04.2012
 
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #2029  Wysłany: 2011-11-23, 09:35  


Matko dobrze, że trzymacie Gazdy za kciuka. :lol:
_________________
Andrzej W.
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #2030  Wysłany: 2011-11-23, 12:03  


No jak kto trzyma za Gazdę kciuki, wszystkie one, które mają wolne :lol:
Wiadomo :lol:
 
asia77 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 1403
Pomogła: 137 razy

 #2031  Wysłany: 2011-11-23, 12:07  


małgosia_43 napisał/a:
No jak kto trzyma za Gazdę kciuki, wszystkie one, które mają wolne
Wiadomo

:lol: :lol: :lol:
_________________
Tatulek [*] 12-12-2011 godz 7:50 .Spoczywaj w Pokoju.
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #2032  Wysłany: 2011-11-23, 13:51  


No... Ruszyłem dzisiaj na Śląsk ludowym pojazdem (Volks Wagen - piszę, żeby Ślązacy zrozumieli). Jechało się fajnie, na autostradzie w kilku miejscach musiałem zwalniać, bo dwoma pasami ruchu obok siebie jechały pojazdy z taką samą prędkością. Zupełnie przypadkiem kierowały nimi niewiasty, które wykorzystywały lusterka wsteczne zgodnie z ich przeznaczeniem. Znaczy - do makijażu, poprawiania włosów i takichtam, a wiadomo, że jak się jedzie samochodem, to dwóch rzeczy na raz robić nie wolno. Więc - albo wyprzedzanie, albo make-up. Normalne, że zrobienie ust czy poprawienie fryzury - ważniejsze. Gdzieś w połowie mojej jazdy autostradą poczułem silny zapach. Myślałem, że mi się instalacja pali, otworzyłem okno - a za oknem tak samo "pachnie". I już wiedziałem - znalazłem się w krainie, gdzie człowiek widzi czym oddycha. Gdzie powietrze można kroić i smarować nim kanapki. Wjechałem w gościnną ziemię śląską :-). Siedzę teraz sobie w CO i piszę niniejszą relację... aaa - odwiedzać mnie można tylko dzisiaj, bo jutro wracam. cdn...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
asia77 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 1403
Pomogła: 137 razy

 #2033  Wysłany: 2011-11-23, 14:38  


Widzisz Gazda tak to już jest na Śląsku brak przestrzeni powietrznej ,nie ma to jak oddychać nad morzem :)
_________________
Tatulek [*] 12-12-2011 godz 7:50 .Spoczywaj w Pokoju.
 
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #2034  Wysłany: 2011-11-23, 15:39  


Gazda napisał/a:
Zupełnie przypadkiem kierowały nimi niewiasty, które wykorzystywały lusterka wsteczne zgodnie z ich przeznaczeniem. Znaczy - do makijażu, poprawiania włosów i takichtam, a wiadomo, że jak się jedzie samochodem, to dwóch rzeczy na raz robić nie wolno. Więc - albo wyprzedzanie, albo make-up.

...ehhh skąd ja to znam :roll: :roll: :roll: ;)

Gazda, a propo niewiast nie brakuje Ci ich tam ;-)) ?
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #2035  Wysłany: 2011-11-23, 15:45  


Gazda ciesz się,że Cię nie leczą powietrzem (my mamy taki powiatowy szpitalik - tam leczą tylko powietrzem, otwierają okno i.... pacjent zdrowy... następny proszę.. ;) )
A TY kuruj się i wracaj do powietrza górskiego ( klarownego i czystego) :)
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #2036  Wysłany: 2011-11-23, 15:48  


Hm... jestem już na "kwaterze". Ale dzień dosyć, dosyć muszę powiedzieć. Najpierw przesłuchanie przez fajną panią doktor, potem kilometrami korytarzy szedłem za Panią Sylwią (ależ zgrabna), potem też fajna babeczka prowadziła na 8 piętro, potem fajna pielęgniarka na oddziale... Kurcze, ciekaw jestem, kto tu personel dobiera, i czy stosuje jakieś dodatkowe kryteria oprócz wiadomych... W każdym razie, jakby szukali tutaj kadrowego, to się najmę. Niestety, w pokoju 8011 do którego trafiłem, nie ma żadnej babeczki. jedynie gość w wieku mojego ojca i to z połową języka. Świeżak - pierwszy raz leży, ma naświetlania tradycyjne. Znaczy jakby to po wojskowemu powiedzieć - mnie, dziadka, w izolatce z kotem położyli. We wojsku toby mi po "napoje" do kantyny latał, a tu? Kiosk o 14.30 zamknęli, to tylko mi wodę z automatu przynosi...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #2037  Wysłany: 2011-11-23, 15:53  


ohhh hehehe Gazda :mrgreen:
Gazda napisał/a:
W każdym razie, jakby szukali tutaj kadrowego, to się najmę.

...w to nie wątpię ani przez chwilkę :mrgreen:
Ty to masz szczęście do tych babeczek :mrgreen:
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #2038  Wysłany: 2011-11-23, 16:38  


Przygody kulinarne Gazdy cz. I.

Pobyty w szpitalu w Nowym Sączu, w CO-I w Krakowie oraz w Szpitalu Wojskowym w Krakowie nauczyły mnie, że do szpitala stawiamy się na czczo, coby móc zdać krew na badania niezwłocznie, tudzież siku też (więc najlepiej przywieźć "w sobie" takie z nocy). Takoż i teraz zrobiłem, stawiając się do CO-I Gliwice. Jakież było moje zdziwienie, gdy Pani Sylwia (tak, tak, ta zgrabna bardzo) wyszła z ambulatorium 1040 (onko-laryngologiczne), i na moje pytanie, czy mam się udać do punktu poboru krwi spytała:
- a zlecone było?
Odparłem, że nic mi o tym nie wiadomo... na to ta wspaniała (i bardzo zgrabna) niewiasta powiedziała, że mogę iść do bufetu, i nie mam co wracać przed południem. Poszedłem do tego w starym budynku. Nie było to moje pierwsze spotkanie z gastronomią CO w Gliwicach. Onegdaj byłem już w tej jadłodajni z Marysią Onkologiczną, lecz wtedy jadłem nie z głodu, ale z łakomstwa, no i już nie pamiętam co. Postanowiłem spróbować do tematu podejść bardziej profesjonalnie, bo ja przeca z branży jestem. Tedy podszedłem do Pani Bufetowej i spytałem, co mi może polecić. Popatrzyła na mnie trochę dziwnie, i zaczęła czytać menu, i dodała, że wszystko sami robią, nie mają "gotowców'. To zamówiłem gołąbki. Pamiętam je z domu rodzinnego... mięso lub grzyby z ryżem lub kaszą, z sosem pomidorowym lub grzybowym... Rozmarzyłem się jednym słowem. Niebawem otrzymałem dwa spore gołąbki polane pomidorowym sosem. Bez ziemniaków ani chleba - co złożyłem na karb tego słynnego śląskiego dobrobytu. Ukroiłem. Idealnie miękka kapustka ściśle otulające dwa wałeczki przyprawionego ryżu... I już zrozumiałem, czemu tu się jada gołąbki bez dodatków. Dziwnie byłoby jeść ryż z ziemniakami. W każdym razie - były smaczne. Na deser zamówiłem ciasto z kremem... Rewelacja, a wszystko kosztowało chyba ze 12 złotych. Najedzony poszedłem warować pod ambulatorium. Minęła pora obiadu, więc jak już mnie zakwaterowano - ruszyłem coś porządnego zjeść. I tu pech... godzina 16 - zamykają bufet. Zdołałem zamówić na wynos gulasz z podrobów, oraz coś co wyglądało jak bułka posypana cukrem pudrem. Myślałem, że to jakaś śląska specjalność, i spytałem Pani Bufetowej jak się to nazywa. No i oczywiście spojrzała na mnie jak na idiotę i odpowiedziała:
- bułka z rodzynkami...
Zaniosłem wszystko na górę i właśnie kończę to jeść. Gulasz z podrobów okazał się bez podrobów, za to z mięsem, doskonale przyprawiony i zadziwiająco smaczny. A bułka z rodzynkami pod kefirek - wprost cudo. Jednym słowem, w CO-I Gliwice karmią tanio, ale smacznie i co najważniejsze - świeżo. :)
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #2039  Wysłany: 2011-11-23, 16:54  


Gazda, bułeczki z rodzynkami nabywam sobie przy każdej kontroli w Gliwicach, są naprawdę pyszne. W ogóle żarełko na oddziale jest całkiem, całkiem, po doświadczeniach w innych szpitalach wychwalam Gliwice pod niebiosa :-D

Doktorka z przychodni jest całkiem śliczna, byłam zdziwiona, że taki żeński "leszczyk" jest adiunktem.

No to lecz się chłopie i wracaj do Żegiestowa z tarczą :okok"
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #2040  Wysłany: 2011-11-23, 17:49  


Gazdo, znów rozbawiłeś mnie do łez :lol: :lol: :lol:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group