1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
tronca33 - komentarze
Autor Wiadomość
aleksandraL 


Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 149
Pomogła: 6 razy

 #31  Wysłany: 2014-01-04, 20:44  


aleksandra1124 to fajnie, że umiesz czytać ze zrozumieniem :)

tronca to świetnie, że jest regresja przerzutów. :) ważne, ze chemia działa.
_________________
Ola
 
Iwonka1 


Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 170
Pomogła: 35 razy

 #32  Wysłany: 2014-04-14, 11:55  


Tronca! Święta będziecie mieć piękne. Cieszę się i trzymam kciuki by dobrze było jak najdłużej!
 
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #33  Wysłany: 2014-04-14, 12:15  


Wspaniale czytać takie wiadomości :)
 
aleksandra1124 


Dołączyła: 13 Gru 2013
Posty: 54
Skąd: ryczywół
Pomogła: 1 raz

 #34  Wysłany: 2014-04-14, 17:42  


Jednak leczenie raka trzustki daje efekty. Nie wiem dlaczego lekarze nie chcą tego robić, tylko skreślaja chorego już na początku choroby. Tak było z moim mężem. Trzeba mieć szczęście, żeby trafić na takich lekarzy. Trudno zrozumieć dlaczego jednych się leczy a innych nie. Oby tak dalej szło leczenie taty. Wesołych świat!
_________________
nora
 
olunia 


Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 85
Pomogła: 14 razy

 #35  Wysłany: 2014-04-14, 18:00  


Chyba wkadlo się tu jakies pzreklamanie lub niezrozumienie. Raka trzustki leczy się u wszystkich. Problem polega na tym, ze wyleczenie jest możliwe wtedy, gdy rak jest ograniczony tylko do trzustki i nie ma zadnych przerzutów ani nacieków na narządu okoliczne lub naczynia albo inne struktury jak choćby wezły. Jeśli się raka trzustki w takim stadium usunie, możliwe jest wyleczenie. Ale w takim stadium niewielu jest pacjentów wylapanych. Rak ten po prostu jest długo bezobjawowy. Zwykle gdy jest wykryty, sa już pzrerzuty, np. do wątroby. I wtedy leczenie operacyjne nie pomoże, a może za to dolozyc ciepien. Powoduje często tez powikłania jak cukrzyca, problemy z trawieniem ropnie i inne. A nie wydłuża zycia. Dlatego takich pacjentów leczyc się z pomocą chemioterapii. Najczęściej podaje się gemzar. Sa także inne preparaty, ale rzadziej stosowane i znacznie gorzej tolerowane. Z czasem jednak leki te przestają działać i nie kontrolują rozrostu nowotworu. Choroba postępuje.
Dlatego leczyć się wszystkich, a nielicznych można uratować. I metoda leczenia zależy od zaawansowania choroby. W tym przypadku operacja nie zawsze znaczy lepiej. Gdy rak się rozsiany, operacja tylko może zaszkodzić, a nie wydłuży zycia. Różnie jest tez z diagnostyka. czasem zmiane można wykazać w USG i biopsja potwierdza wstępne rozpoznanie. U innych chorych trzeba bardziej żmudnych badan: USG, tomografii a nawet rezonansu a i tak dopiero po biopsji mamy potwierdzenie. A zdarza się tez, że badania obrazowe pokazują jedno, a po otwarciu brzucha rzeczywistość wychodzi inna. Ale leczy się wszystkich, choć rzadko to leczenie jest skuteczne tak, jak tego oczekujemy.
Pozdrawiam
_________________
olunia
 
tronca33 


Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 300
Pomogła: 27 razy

 #36  Wysłany: 2014-04-14, 20:34  


Olunia ja nie mowie ze tato jest wyleczony bo nie jest...A tym bardziej w naszym wypadku tato ma guza glowy trzustki z licznymi naciekami .Operacja byla tylko zwiadowcza bo nic nie dalo sie usunac,byly przerzuty do watroby po 2,5 miesiacu od operacji...
Ponowna operacja aby usunac jeden z wiekszych przerzutow.....
Tato mial objawy trzustki w Grudniu 2012,a raka dopiero stwierdzono w Maju 2013....
Ja licze ze bedzie dobrze,jesli to ma tylko przedluzyc mu zycie o pol roku,rok,czy 2 lata to dla nas wielkie szczescie....
Lekarz jak robil pierwsza operacje w maju,nie majac wynikow histopatologicznych,powiedzial mamie wprost.Jesli to rak to zostalo mu max.6 miesiecy.Od diagnozy minelo 11 miesiecy i dzieki Bogu tato jest jeszcze z nami i czuje sie dobrze...Moze nie bardzo dobrze..ale poza chemia,i 3 dniowym zlym stanie zdrowia po niej i od czasu do czasu biegunki..to poza tym ma sie dobrze....
nIE MOZNA TRACIC WIARY,TRZEBA WIERZYC BO WIARA UZDRAWIA NASZ UMYSL....
No i on wierzy ze bedzie lepiej..A jeszcze w Sierpniu po 2 drugiej operacji juz sobie szykowal mundur do trumny...
Trzeba walczyc...
WESOLYCH SWIAT KOCHANI....I tym komu juz najblizszi odeszli na ta chorobe ,chce powiedziec ze modle sie za ich dusze...
 
olunia 


Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 85
Pomogła: 14 razy

 #37  Wysłany: 2014-04-14, 21:29  


tronca, masz racje I szalenie cieszę się z dobrych efektów terapii u twojego taty. To wspaniale wieści. A wszyscy tu takich łakniemy. A ja pisałam do aleksandry 1124 - aby podkreślić, ze leczenie wg lekarzy nie zawsze pokrywa się z tym co my sobie wyobrażamy jako leczenie. I czego sobie życzymy. Niestety. Ja tez bym chciała, żeby raka trzustki po prostu usuwano operacyjnie, a doleczano chemią. Byloby cudownie.
_________________
olunia
 
aleksandra1124 


Dołączyła: 13 Gru 2013
Posty: 54
Skąd: ryczywół
Pomogła: 1 raz

 #38  Wysłany: 2014-04-15, 19:23  


Olunia chciałabym żebyś miała rację, ale rzeczywistość jest inna. Przeczytaj mój post, jak przebiegała choroba u męża. Uważam, że lekarze liczyli chyba na cud, ale cuda w przypadku guza głowy trzustki się nie zdarzają. W kwietniu mogli podjąć decyzję o operacji ale tego nie zrobili. Rezonans wykazał tylko guza, nie było przerzutów ani nacieków na naczynia. W pażdziernku guz naciekł na naczynia i brodawkę Vatera. Wtedy było już za pózno na leczenie , nie dostał żadnej chemii, nie zrobili biopsji, czyli mąż nie był leczony, czekał na śmierć. Był to ewidentny błąd lekarzy . Zmarł 10 stycznia br.
_________________
nora
 
tronca33 


Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 300
Pomogła: 27 razy

 #39  Wysłany: 2014-04-15, 19:41  


Aleksandro uwazam ze masz racje..Ze lekarze nie robia dzis tego wszystkiego co powinni robic...
Wiedzac jak rozwija sie dzis rak trzustki,ze nie ma na niego lekarstwa..to powinno bardziej sie przyjrzec temu problemowi i nawet prowadzic jakies badania przesiewowe...
Moj tato mial pierwsza operacje w Czerwcu,ale nie podano mu od razu chemi bo z histopatologi nie wyszlo nic..Mimo iz zostala pobrana z guza po laparotomi zwiadowczej...
Dopiero jak po 2 miesiacach byl przerzut do watroby to z niego pobrano histo.i dopiero to ich uswiadomilo i podjeli sie leczenia...
Ja wiem ,ze skoro nie znali jaki to rak to nie mogli podac chemi bo i jaka???
Ale uwazam ze to powinno byc znacznie szybciej..
Dlaczego w Angli czy w Stanach jak czlowieka otwieraja,to nie zamkna go dopoki nie wiedza jaki jest rezultat histopatologiczny???
U nas w Polsce jest walka z czasem,a w przypadku raka trzustki,chorzy takiego czasu nie maja...I to ich zabija....

[ Dodano: 2014-04-15, 19:53 ]
Dziekuje za watek kciukowy... :-D
 
aleksandra1124 


Dołączyła: 13 Gru 2013
Posty: 54
Skąd: ryczywół
Pomogła: 1 raz

 #40  Wysłany: 2014-04-16, 12:55  


Tronka w całości przychylam się do Twojej wypowiedzi. Trzeba mieć pieniądze, żeby się leczyć prywatnie. Amerykański miliarder przedłużył sobie życie o 7 lat. My nie wymagamy aż tyle, chcemy tylko, by każdy rodzaj raka trzustki był określony na samym początku choroby, by można było podać chemię. Tyle się chyba choremu należy. W Japonii i w Ameryce przeżywalność 5 lat szacuje się na 30 % a u nas nas na 5%.
_________________
nora
 
aleksandra1124 


Dołączyła: 13 Gru 2013
Posty: 54
Skąd: ryczywół
Pomogła: 1 raz

 #41  Wysłany: 2014-05-01, 19:02  


Wchodzę tutaj co jakiś czas z nadzieją na odpowiedż oluni co do leczenia raka trzustki. Chyba przekonałaś się, że to ja miałam rację.
_________________
nora
 
olunia 


Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 85
Pomogła: 14 razy

 #42  Wysłany: 2014-05-02, 13:38  


Aleksandra, oczywiście, że masz racje. Takie sytuacje, gdy wyniki badań obrazowych rokują radyklane, czyli całkowite wyleczenie, a lekarze zwlekają nie powinno być. To po prostu swinstwo. lekceważenie, blad w sztuce itd. Ja pomijam błędy ludzkie. NIe o to mi chodziło. Niestety, czasem zachowanie lekarzy jest straszne. Ale to nie oznacza, że wszyscy lekarze sa zli i że żaden pacjent nie może leczyc na dobre leczenie, dobre na ile możliwe w obliczu współczesnej medycyny. Wiem o czym piszesz. Doskonale rozumiem. I masz racje - to nie powinno się zdarzyć. To musi cholernie bolec.
Pozdrawiam Cie mocno
_________________
olunia
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #43  Wysłany: 2014-08-01, 15:02  


Tronca,
teraz - podczas chemii, nie ma raczej mozliwości, żeby chirurg zdecydował o zoperowaniu przepukliny. Samopoczucie jak u większości chorych - góra i dół.

Bardziej niepokojący jest brak zabezpieczenia przeciwbólowego, tata nie powinien cierpieć i specjaliści mogą tak dobrać odpowiednie leki, żeby tata nie czuł bólu.

Trzymam kciuki za dobre wyniki Twoich badań.
 
Agnese 



Dołączyła: 21 Maj 2013
Posty: 200
Pomogła: 78 razy

 #44  Wysłany: 2014-08-01, 17:55  


Ja również cieszę się z Tobą, że badania nie wskazują na postęp choroby u Taty. Dobrze jest czytać takie wieści. :-) Dorzucam kciukasa za dzielnego Tatę i za Twoje wyniki. :okok" Daj znać, jak wypadły. Pozdrowienie.

[ Dodano: 2014-08-01, 17:56 ]
... a nawet pozdrowieniA. ;)
_________________
Agnieszka
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #45  Wysłany: 2014-09-20, 19:37  


No właśnie Tronca oby jak jak najdłużej. Pozdrawiam serdecznie
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group