1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Torbiel piersi?
Autor Wiadomość
Wielki strach 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 152
Skąd: Szczecin
Pomogła: 10 razy

 #31  Wysłany: 2012-09-10, 11:57  


Wiem, wiem:( jestem pesymistka i histeryczka...jesli chodzi o lekarza ginekologa to mam swojeg lata...ale od razu mi powiedzial, ze piersi nie sa jego mocna strona...wiec musze szukac innego autorytetu,,.jestem ze Szczecina...w tym miescie jest ponoc trzech chirurgow-onkologow cieszacych sie duzym zaufaniem wsrod Pan....kolejki w oczekiwaniu na wizyte ogromne, mimo ze wizyta prywatna...dzis wlasnie ten dzien, kiedy mnie zbada Pan doktor...boje sie, ze Jego badanie pokaze jeszcze cos innego( oby nie gorszego). Dziekuje za zainteresowanie, wiem ze jestem sfiksowana i potrzebuje chyba pomocy nie tylko onkologa:( pozdrawiam...



[następne komentarze]

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-09-10, 14:47 ]
Dalsze rozmowy wydzieliłem do odrębnego wątku. Tutaj czekamy na informacje merytoryczne.

[ Dodano: 2012-09-10, 22:14 ]
Jestem po wizycie u chirurga onkologa. Wynik badania usg:
Piersi o utkaniu gruczołowym wykazującym cechy mastopatii o charakterze włóknisto- torbielowatym z obecnością pojedynczych torbieli o sr. do 7 mm. Przewody mlekowe o śr. Do 1-2 mm. Litych zmian ogniskowych w badaniu usg nie stwierdzono. Jamy pachowe ultrasonograficznie w granicach normy...pan doktor powiedzial, ze nastepne usg za rok...
_________________
Aneta
 
Wielki strach 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 152
Skąd: Szczecin
Pomogła: 10 razy

 #32  Wysłany: 2012-09-12, 10:40  


W jaki sposob mozna takie torbiele usunac? Czy operacyjnie? Czy poprzez sciagniecie plynu strzykawka?czy taka torbiel moze samoistnie ustapic? Czy bedzie w mojej piersi na zawsze? Czy lekarz na usg moze odroznic czy jest ona podejrzana onkologicznie? Chiriurg onkolog odeslal mnie na usg za rok, wydaje mi sie, ze to za dlugo...na pewno bede robic usg piersi czesciej...nie wiem czy na obecna chwile naprawde pozostaje mi tylko biernie czekac do nastepnego usg?
_________________
Aneta
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #33  Wysłany: 2012-09-12, 10:56  


Wynik badania USG mówi o zmianach nie wzbudzających podejrzenia, dlatego pewnie lekarz dał zalecenie kontroli za rok.
Nie ma przeszkód do wykonania badania częściej, ale wtedy sama będziesz je musiała opłacić.
Wskazania do ewentualnego usunięcia tych zmian musisz przedyskutować z lekarzem.
Usunięcie torbieli odbywa się metodą operacyjną. W przypadku tak małych zmian może to być operacja małoinwazyjna.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wielki strach 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 152
Skąd: Szczecin
Pomogła: 10 razy

 #34  Wysłany: 2012-09-12, 11:12  


Dziekuje za odpowiedz, wszystkie badania robie prywatnie wiec to akurat nie ma znaczenia...bede robic czesciej....zastanawia mnie tylko jak to usunac operacyjnie, bo lekarz powiedzial, ze te torbiele to miejscowo poszerzone kanaly mlekowe, wypelnione plynem...i jest ich kilka...czy mozna usunac kanaly mlekowe?

[ Dodano: 2012-09-12, 11:20 ]
I jeszcze jedno pytanie jesli mozna, czy rajk piersi moze objawiac sie zarowno jako zmiana lita i zmiana plynna...?Czy " konsystencja" takiej zmiany moze świadczyc o jej zlosliwym charakterze? Przepraszam, jesli pytania sa naiwne...
_________________
Aneta
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #35  Wysłany: 2012-09-12, 13:39  


Wielki strach napisał/a:
czy mozna usunac kanaly mlekowe?

Wszystko można. Pytanie tylko - do lekarza - czy trzeba.

Wielki strach napisał/a:
Czy " konsystencja" takiej zmiany moze świadczyc o jej zlosliwym charakterze?

Raczej kształt, o czym już była mowa w #4.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wielki strach 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 152
Skąd: Szczecin
Pomogła: 10 razy

 #36  Wysłany: 2012-09-12, 13:53  


Dziekuje:) zadaje te pytania na forum, bo Pan doktor byl bardzo kategoryczny w tym, ze to nie wymaga interwencji....ale czlowiek ma taka nature nieufna:(
Dziekuje za odpowiedzi, zycze milego dnia:)

[ Dodano: 2012-09-12, 23:32 ]
Poczytalam troche IPC DCIS i troche mnie to zmartwilo...fakt, ze jest to bardzo rzadki rak sutka, ok. 1-2 % i dotyka reczej strsze kobiety, ale znalallam rowniez przypadek 32 latki. Martwi mnie, ze jego obraz usg przypominac moze zwykle lagodne torbiele. Moze byc calkiem bezobjawowy, tylko palpacyjnie wyczuwalny guz, ktory w diagnostyce obrazowej wyglada jak zmiana lagodna. Nie musi mu towarzyszyc wyciek z brodawki, biopsja cienkoiglowa tez malo miarodajna, dopiero wyciecie guza i badanie hist.pat. pozwala postawic odpowiednia diagnoze....czy na Forum jest Ktos z takim rozpoznaniem? Ktos ma jakas wiedze praktyczna?
_________________
Aneta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group