1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Świąd sromu - VIN1
Autor Wiadomość
Malwina1 


Dołączyła: 26 Lut 2018
Posty: 74
Pomogła: 3 razy

 #1  Wysłany: 2018-10-23, 12:44  Świąd sromu - VIN1


Witam wszystkich serdecznie,
Chciałabym bardzo poprosić o wasze opinie i podzielenie się doświadczeniem.

W roku 2016 nagle zaczęłam odczuwać ogromny ale to ogromny nie do opisania świąd lewej wargi sromowej większej.
W styczniu 2017 r. miałam wykonaną Kolposkopia i wulwoskopię, oraz pobrany Wycinek ze sromu do badania histopatologicznego.
Wynik biopsji wskazuje na cechy infekcji HPV I vin1.
Wówczas otrzymałam maść dermovate która troszkę przynosi ulgę.

Będąc w gabinecie u tamtego lekarza została mi przekazana informacja że może być z tego rak I że powinnam wykonać u niego testy HPV z warg sromowych i pochwy – koszt około 900 zł.
Biorąc pod uwagę że wszystko robiłam u niego prywatnie i koszty były ogromne, zrezygnowałam zrobienia tych testów u tego doktora.
W międzyczasie wykryto u mnie przewlekłą białaczkę i odpuściłam temat.

Chcąc kontrolować swój stan zdrowia ponownie udałam się do szpitala w Warszawie do zaufanego lekarza aby wszystko uporządkować i skontrolować.
Wykonałam prywatnie testy HPV z Szyjki macicy na wirusa wysokoonkogennego ( 03/2018 nie stwierdzono wirusa HPV wysokoonkogennego).
Wykonuję cytologię dwa razy w roku i przeważnie jest to Cytologia grupa I (czasami II grupa).

W dniu dzisiejszym byłam w szpitalu na wykonaniu Kolposkopia i Wulwoskopii.
Lekarz stwierdził że Szyjka wygląda ładnie chodz W opisie jest informacja że wynik niesatysfakcjonujący.
Został mi pobrany Wycinek ze sromu i teraz czekam trzy tygodnie na wynik.
Lekarz stwierdziła to samo co poprzedni lekarz, że gołym okiem na sromie nie widać żadnych zmian ale po próbach octowych widać zbielenie gołym okiem.

Będę Wdzięczna jeżeli ktoś zerknie na te wyniki I wymieni się doświadczeniem oraz przetłumaczy mi po ludzku :) co znaczą te opisy oraz fakt że wynik jest niesatysfakcjonujący.

PS. W 2012 r. miałam wykonany zabieg Leep z powodu CIN1.

[ Dodano: 2018-10-23, 13:48 ]
Poniżej załączam Kolposkopia z dnia dzisiejszego











 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2018-10-25, 15:39  


Malwina1 napisał/a:
co znaczą te opisy

HPV: http://www.medonet.pl/cho...ul,1577632.html
LEEP: https://wylecz.to/badania-diagnostyczne/elektrokonizacja-szyjki-macicy/
VIN1: artykuł popularyzatorski, artykuł naukowy 1, artykuł naukowy 2

Malwina1 napisał/a:
oraz fakt że wynik jest niesatysfakcjonujący.

Nie wystarczający do jednoznacznej oceny - w tym przypadku: że brak podstaw do jednoznacznego wykluczenia obecności cech chorobowo podejrzanych.

Podsumowując:
chociaż dysplazja VIN1 (LG - low grade - niskiego stopnia) jest stanem przednowotworowym,
to jednak nie jest to niebezpieczne: przy podjęciu leczenia daje praktycznie pewność nie dopuszczenia do rozwoju procesu złośliwego.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Malwina1 


Dołączyła: 26 Lut 2018
Posty: 74
Pomogła: 3 razy

 #3  Wysłany: 2018-10-25, 15:50  


Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Opis jako niesatysfakcjonujący miałam na wyniku Kolposkopia i. Doktor stwierdziła że Szyjka wygląda ładnie i tutaj nie mam się czym martwić stąd byłam zdziwiona że na opisie miałam wynik niesatysfakcjonujące.

Czyli rozumiem że nie mam jeszcze podstawy żeby aż tak bardzo się martwić, bazuje oczywiście na biopsy z 2017 r. bo na obecną jeszcze czekam. Lekarz stwierdził że VIN1 nie podlega żadnemu leczeniu ale muszę to obserwować bo z czasem może być dużo Progresja i wówczas może być rak. Wspomniała także że jest bardzo mało specjalistów którzy zajmują się zmianami dotyczącymi sromu i muszę o to szczególnie dbać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group