1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
skorupki jaj-czyste wapno
Autor Wiadomość
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #1  Wysłany: 2010-02-28, 15:46  


Matamata a który krąg mama ma uszkodzony.Jeżeli któryś z górnych to można
podnieść cały tyłek do góry i wtedy podłożyć basen.
Albo może zamiast basenu zastosować pampersy.
Ja teraz jeżdżę do pacjenta, który podobnie ma uszkodzony kręgosłup.Też na początku
były te same kłopoty.Przy jakimkolwiek ruchu odczuwał ból.
Dałem mu skorupki z jajek.Nie mówie ,że zdrowy ,że jeszcze Bóg wie co,ale można go spokojnie obrócić i wymienić pampersa.
Było to miesiąc temu.
Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: jusia: 2010-03-07, 09:25 ]
Andrzej wydzieliłam osobny temat dla skorupek.Pozdrawiam!
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #2  Wysłany: 2010-03-04, 00:40  


Andrzej napisał
Dałem mu skorupki z jajek.Nie mówie ,że zdrowy ,że jeszcze Bóg wie co,ale można go spokojnie obrócić i wymienić pampersa
a zufed zapytała
a te skorupki z jajek to na co mu dałeś jeśli można zapytać?

Skorupki z jajek to czyste wapno. wzmacnia kości. Najlepsze skorupki od kur wiejskich. Czyste, suche i zmielone na proszek. Można dodawać do posiłku. Ile dawał Andrzej nie wiem ale pewnie powie.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #3  Wysłany: 2010-03-04, 15:22  


Witam
profilaktycznie co drugi dzień po pół małej łyżeczki.Jeżeli są przeżuty do kości, to wtedy po jednej łyżeczce codziennie przez tydzień a potem pełna łyżeczka co drugi dzień.
Działa świetnie na osteroporozę,powoduje szybsze zrastanie kości przy złamaniach.
I jeszcze jedno, niesamowicie działa przy alergii.Dosłownie w przeciągu kilku dni znika alergia i można znowu normalnie żyć.Bardzo tani lek na alergie.
Po kilku dniach można odstawić leki a to z prostej przyczyny.Nie ma potrzeby żeby je zażywać.
Pozdrawiam.
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #4  Wysłany: 2010-03-04, 20:28  


AndrzejS napisał/a:
I jeszcze jedno, niesamowicie działa przy alergii.

Na jaką alergię?
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #5  Wysłany: 2010-03-04, 21:23  


Jusia na każdą.Przy każdej alergii podają wapno.
Może opisze.
Mój syn zawsze na wiosnę i w lecie miał oczy tak opuchnięte,że prawie nic nie widział.Nos czerwony ,wiadomo od czego.
Na początku dziwił się tato jak ty to możesz jeść.Długo nie trwało i "przyszła koza do woza".
Efekt był już chyba po 4 dniach.Do dzisiaj ma spokój .
Znajomy mechanik samochodowy. Mieli go zwolnić bo miał takie uczulenie na smary,że w pewnym momencie to nawet ręki nie mógł podać.Tak miał popękane dłonie.
Dałem mu proszek,bo akuratnie miałem świeżą dostawę.
Do dzisiaj pracuje.Mało tego to za friko robi mi z moimi "starociami".
Dzieci alergia na roztocza.Całymi latami faszerowane chemią.
Po skorupkach zdrowe.Oczywiście dzieci od znajomych.
Jedynie na co trzeba uważać ,jeżeli ktoś jest uczulony na białko.
Jednak zawsze coś tam z tego białka zostaje.Ale i na to są sposoby.
Pozdrawiam
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #6  Wysłany: 2010-03-05, 09:54  


No popatrz,nie miałam pojęcia o tym..
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #7  Wysłany: 2010-03-05, 21:54  


ja tez nie ale dobrze wiedzieć na przyszłość, dzięki :)
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #8  Wysłany: 2010-03-06, 20:35  


nio to jak to stosowac na alergie,jakie ilosci?chodzi mi o taka alergie na pyly,kurze,plesnie itd?
 
Iza-55 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 244
Skąd: opolskie
Pomogła: 50 razy

 #9  Wysłany: 2010-05-30, 22:19  


Zainteresował mnie temat skorupek jaj. Akurat posiadam jaja wiejskie, więc pasuje. Tylko, że te skorupki wiejskie są zawsze mocno przybrudzone, jak to wiejskie, a skoro przybrudzone to pełno tam bakterii. Czym to zmywacie, tylko pod zwykłą ciepłą wodą lub przez gotowanie? Ja się na tym nie znam, ale np. czy taka salmonella może siedzieć właśnie na tych skorupkach?
 
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #10  Wysłany: 2010-05-30, 22:40  


Jajka gotujesz, po czym obierasz ze skorupki, zdejmujesz z wewnętrznej strony skorupy błonkę i czyste skorupki trzeba zmielić w młynku np.do kawy
Pozdrawiam M.

[ Dodano: 2010-05-30, 22:57 ]
jajka OCZYWIŚCIE MYJEMY przed gotowaniem!!
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #11  Wysłany: 2010-05-31, 05:49  


AndrzejS napisał/a:
Witam
profilaktycznie co drugi dzień po pół małej łyżeczki.Jeżeli są przeżuty do kości, to wtedy po jednej łyżeczce codziennie przez tydzień a potem pełna łyżeczka co drugi dzień.

Leczenie, które się wdraża przy przerzutach do kości polega na obniżaniu poziomu wapnia w surowicy (tak działają np. bisfosfoniany).
Przerzuty do kości powodują uwalnianie wapnia do krwioobiegu, co niejednokrotnie kończy się hiperkalcemią będącą nierzadko bezpośrednią przyczyną zgonu chorego. Dodatkowe szpikowanie takiego chorego wapniem to przysłowiowy 'gwóźdź do trumny'.

Cytat:

Hiperkalcemia w chorobie nowotworowej – patofizjologia, diagnostyka, leczenie

Współcz Onkol (2003) vol. 7, 7 (482-496)
autorzy: Marlena Wawrocka-Pawlak, Wojciech Z. Pawlak




(...)

Zwiększenie resorpcji tkanki kostnej jest główną przyczyną rozwoju hiperkalcemii u chorych z nowotworami złośliwymi.
(...)

Równoległe występowanie osłabienia, nudności i poliurii jest częstą manifestacją kliniczną hiperkalcemii. Szczególnie niebezpieczna jest kombinacja dwóch ostatnich objawów. Nudności powodują ograniczenie spożywania nie tylko pokarmów stałych, ale również płynów, co w połączeniu z poliurią prowadzi do szybkiego odwodnienia organizmu. Ewentualne wymioty pogłębiają odwodnienie. Wytwarza się mechanizm błędnego koła, w którym narastające odwodnienie prowadzi do zwiększenia stężenia wapnia we krwi obwodowej, a to z kolei zwiększa utratę wody z organizmu. Stan taki prowadzi do wystąpienia niewydolności nerek oraz głębokich zaburzeń w funkcjonowaniu układu krążenia i centralnego układu nerwowego.
Niezbyt częstym, ale bardzo dokuczliwym dla pacjentów objawem jest uogólniony świąd. Współistnienie świądu i wymienionych wyżej objawów (poliuria, nudności, osłabienie) nasuwa podejrzenie hiperkalcemii i wymaga weryfikacji poprzez oznaczenie stężenia wapnia w surowicy. Zaparcie jest innym uciążliwym objawem hiperkalcemii. Jego obecność w obrazie klinicznym może być pomocna w ukierunkowaniu dalszej diagnostyki. Niekiedy pacjenci zgłaszają trudności w połykaniu oraz uczucie metalicznego smaku w ustach. Objawy te są zwykle manifestacją hiperkalcemii o znacznym nasileniu. W skrajnych przypadkach w obrazie klinicznym dominują objawy niedrożności przewodu pokarmowego.
Skargi pacjentów z hiperkalcemią obejmują różne dolegliwości ze strony układu nerwowego. W zależności od stężenia wapnia w surowicy objawy te mają różne nasilenie – od bólów głowy, poprzez uczucie senności, aż do zaburzeń orientacji i świadomości. Objawy ze strony centralnego układu nerwowego są czasami mylnie interpretowane jako manifestacja przerzutów nowotworowych do mózgu.
Zaburzenia rytmu serca pod postacią napadowego częstoskurczu lub skurczów dodatkowych mogą dawać objawy opisywane przez pacjentów jako bicie lub zrywanie serca, a nawet ból w klatce piersiowej.
(...)

Chorzy z przerzutami do kości po opanowaniu hiperkalcemii ostrej powinni być natychmiast leczeni zgodnie z zasadami postępowania u chorych z tą postacią uogólnionej choroby nowotworowej. Jeżeli stan chorego tego wymaga, należy niezwłocznie wdrożyć postępowanie chirurgiczne lub radioterapię.

Na początku należy dokonać oceny wpływu czynników jatrogennych na gospodarkę wapniową. Jeśli to tylko możliwe, chory nie może pozostawać w łóżku. Unieruchomienie samo w sobie jest silnym czynnikiem stymulującym osteolizę i pogłębiającym hiperkalcemię. Pokarmy zawierające dużą ilość wapnia (np. przetwory mleczne) powinny być czasowo wyeliminowane z diety, należy również przerwać podawanie wszelkich preparatów farmakologicznych i odżywek zawierających wapń oraz witaminy z grup D i A.
Ponieważ podstawowym celem leczenia hiperkalcemii jest obniżenie stężenia wapnia w surowicy, m.in. poprzez zwiększenie jego wydalania z moczem, zasadnicze znaczenie dla powodzenia terapii ma utrzymanie odpowiednio intensywnej diurezy.
(...)

Hiperkalcemia jest obok kacheksji najczęstszym metabolicznym powikłaniem choroby nowotworowej. Nieleczona prowadzi w krótkim czasie do zgonu, niezależnie od stopnia zaawansowania nowotworu. U podłoża mechanizmów patofizjologicznych zaangażowanych w rozwój hiperkalcemii leży aktywacja resorpcji tkanki kostnej przez czynniki humoralne, produkowane w obrębie komórek nowotworowych. Niszczenie kości odbywa się za pośrednictwem aktywowanych osteoklastów. Najtrudniejszym elementem diagnostyki hiperkalcemii u osób z chorobą nowotworową jest powzięcie odpowiedniego podejrzenia. Symptomatologia hiperkalcemii jest co prawda bardzo bogata, ale żaden pojedynczy objaw nie jest charakterystyczny dla tej jednostki chorobowej. Z kolei diagnostyka laboratoryjna hiperkalcemii jest niezwykle prosta. Wyniki leczenia hiperkalcemii uległy znacznej poprawie od czasu wprowadzenia do powszechnego użytku klinicznego dwufosfonianów. Tym niemniej nadal leczenie tego powikłania rozpoczyna się od usunięcia czynników jatrogennych, które powodują zwiększenie stężenia wapnia w surowicy oraz od zapewnienia właściwego nawodnienia organizmu i intensywnej diurezy.


źródło: termedia.pl
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #12  Wysłany: 2010-05-31, 16:10  


Za dwa może trzy miesiące napisze jak się ma teoria do praktyki.Bo trzeba pamiętać ,że skorupki z jajek to nie tylko wapno.
Pozdrawiam.
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #13  Wysłany: 2010-05-31, 20:20  


DumSpiro-Spero napisał/a:
Dodatkowe szpikowanie takiego chorego wapniem to przysłowiowy 'gwóźdź do trumny'
mam nadzieję, że przy alergii nie....,
człowiek się uczy całe życie i .......
miał być przepis z szuflady babci na alergie a wyszedł na gwóźdź.

Wybaczcie
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #14  Wysłany: 2010-05-31, 21:13  


Medycyna to nie matematyka, tu 2+2=3,9 lub 4,1. 4,0 to rzadkość...

To jest cytat dr podpisującego się AK a ja podpisuję się pod tym "dwiema ręcami"
Pozdrawiam.
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #15  Wysłany: 2010-06-25, 22:42  


Do poczytania.
http://wyborcza.pl/1,7547...a_nowotwor.html

A może na tych skorupkach pozostaje to co wyżej opisane.
Pacjent o którym pisałem w pierwszym poście już zaczyna chodzić.Pewnie ,że z balkonikiem,że przejdzie może 10 kroków,ale przejdzie.
Zachęcam do stosowania ,bo nie powinno zaszkodzić.
Pozdrawiam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group