1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: clark III breslov 1mm- moja historia
stefanek

Odpowiedzi: 160
Wyświetleń: 65521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-04-06, 12:55   Temat: clark III breslov 1mm- moja historia
No ale jestes w stanie cos zmienic? To co los przyniesie trzeba niestety zaakceptowac. Jak ktos ma miec przerzuty to je bedzie mial moze to byc jutro moze za rok moze za 10lat. Cale zycie bedziesz zyc w stresie czy moze lepiej korzystac z zycia poki wszystko jest ok?
  Temat: clark III breslov 1mm- moja historia
stefanek

Odpowiedzi: 160
Wyświetleń: 65521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-04-06, 10:00   Temat: clark III breslov 1mm- moja historia
Stresujac sie pomagacie tylko czerniakowi, nie mowiac o innych chorobach.

[ Dodano: 2013-04-06, 10:04 ]
http://7thspace.com/headl..._mechanism.html
  Temat: clark III breslov 1mm- moja historia
stefanek

Odpowiedzi: 160
Wyświetleń: 65521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-18, 12:44   Temat: clark III breslov 1mm- moja historia
Wg mnie kazdy powinien byc dokladnie sprawdzony jesli chodzi o pozostale znamiona przez dermatologa na samym poczatku jak tylko sie okazalo ze wyciete znamie bylo czerniakiem. Bo rownie dobrze mozna miec 2 lub 3 czerniaki rownoczesnie skoro jest juz jeden.

Wizyty kontrolne mozna robic sobie samemu. Czyli sprawdzac sie dokladnie co miesiac, wszystkie znamiona, sprawdzac czy nie sa powiekszone wezly chlonne oraz czy nie ma zadnych 'wybojow' w poblizu lub na bliznie.

Wizyte kontrolna rownie dobrze moze zrobic pielegniarka jesli jest wyszkolona w tym kierunku. W przypadku czerniaka rozni lekarze sa zaangazowani. Np. Znamiona powinien sprawdzac dermatolog, wycinac chirurg itp...
  Temat: clark III breslov 1mm- moja historia
stefanek

Odpowiedzi: 160
Wyświetleń: 65521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-13, 22:07   Temat: clark III breslov 1mm- moja historia
ali0210
nie chce nikogo straszyc po prostu tak niestety jest :( tez mam nadzieje ze jak nie ma przerzutow w ciagu pierwszych 3-5 lat to potem juz jest bardzo znikoma szansza
niestety ciagle jest duza szansa na kolejne znamiona ale trzeba sie po prostu ogladac.

===
Zastanawiam się nad badaniami kontrolnymi.Miałam juz 2 rtg i dwie tomografie w ciagu 7 miesiecy. Badac czy nie badac.
===
Wg amerykanskich zalecen nie ma sensu robic szczegolowych badan w przypadku cienkich czerniakow (stage 1A). W zaden sposob te badania nie przyczyniaja sie do zwiekszenia rokowania. Ogladanie skory i macanie wezlow chlonnych ma oczywiscie sens.
  Temat: clark III breslov 1mm- moja historia
stefanek

Odpowiedzi: 160
Wyświetleń: 65521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-13, 12:32   Temat: clark III breslov 1mm- moja historia
no wlasnie z tego co czytalem to jest zupelnie odwrotnie niz myslisz

czerniaki na nogach i rekach maja najlepsze rokowania. Najgorsze maja w okolicach glowy, szyji itp...

przykladowo jesli ktos ma wzmiane miejscowa na nodze to ma szanse np. na chemioterapie miejscowa... chemia jest wtedy podawana tylko na nogi. Leki moga byc mocniejsze i nie ma takich skutkow ubocznych jak w chemii calego organizmu

[ Dodano: 2013-02-13, 12:34 ]
latwiej tez jest wyciac dobry margines na nodze czy rece. Ja mialem wyciete ponad 1cm w glab nogi.
  Temat: clark III breslov 1mm- moja historia
stefanek

Odpowiedzi: 160
Wyświetleń: 65521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-12, 21:06   Temat: clark III breslov 1mm- moja historia
tez mialem taki wynik breslow 1mm clark III

Niestety ale w przypadku cienkich czerniakow NIGDY nie bedziemy calkowicie pewni ze juz nie wroci :((

Czytalem wiele raportow i badan i praktycznie w kazdym stwierdzono ze szanse na nawrot choroby sa takie same jak po 1, 5, 10 czy 20 latach.

Jeden z raportow stwierdzil ze w ciagu pierwszych 5 lat zdarza sie 50% nawrotow. Wiec tym dluzej zyjemy 'czysci' tym wieksze szanse ze nie bedzie juz nawrotu.

Czyste wezly chlonne niestety tez niczego nie gwarantuja.

Pozdr
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group