1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
clark III breslov 1mm- moja historia
Autor Wiadomość
dawiteusz 


Dołączyła: 24 Wrz 2012
Posty: 38
Pomogła: 10 razy

 #61  Wysłany: 2013-03-06, 21:13  


Pchełko Kochana !
Tak, byłam u prof. Rutkowskiego. Trudno to nazwać leczeniem. Powiedział jak często i jakie robić badania i to wszystko. Obserwacja. Tylko to nam zostaje. Z jednej strony trzeba się z tego cieszyć bo zawsze mogło być gorzej. Z drugiej strony ta straszna niepewność i mnóstwo znaków zapytania. Co będzie ? Co będzie ? i tak nieustannie. Teraz każdą najmniejszą dolegliwość jaka nas spotka wiążemy z tym dziadostwem. Ja jestem przeczulona na swędzenie skóry. Jak tylko coś mnie zaswędzi już szukam, przyglądam się, najlepiej poleciałabym do mojego doktora wycinać :) Zaczyna mnie to śmieszyć ale tak naprawdę to jest tragiczne. Pchełko psycholog pomaga. Nawet przez samo to, że jest obcą osobą która wysłucha, nie mówi że wszystko będzie dobrze tylko stara się zrozumieć i pomóc. Tak było w moim przypadku. Nie kadził mi, że będę zdrowa itd itd. Zwrócił moją uwagę na wiele istotnych rzeczy, o których zaczynałam zapominać popadając w coraz większą rozpacz. Jest nam wszystkim bardzo ciężko i już nigdy nasze życie nie będzie takie samo jak przed tą straszną diagnozą. Musimy uczyć się żyć na nowo. Przede wszystkim musimy być twarde dla naszych dzieciaczków. Jutro mam kontrolne USG brzucha no i okropnego stresa. Pozdrawiam Cię cieplutko. Ewa
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #62  Wysłany: 2013-03-07, 15:45  


Dawiteusz witaj!
Ja umówiłam sie do prof. Rutkowskiego na 9.04 jestem bardzo ciekawa tej wizyty, mam tyle pytan...co do dolegliwosc-własnie jestem na etapie potencjalnych przerzutów do zołądka i brzucha. Jedno i drugie boli i nie pomagaja racjonalne tłumaczenia mojego meża, że przecież zawsze miałam refluks, a brzuch to efekt dzwigania wózka z Jadźką na drugie pietro. JA WIEM SWOJE i się tym zadreczam. a o pieprzykach nie wspomnę- co dzień inny kwalifikuje sie do wycięcia... chyba oszaleje!!! Powaznie zastanawiam sie nad psychologiem, a jak czytam, ze Tobie pomógł, to coraz bardziej sie przekonuje, że to jest takze w moim przypadku koniecznosc.
Kiedy ide ulica i mijam ludzi czasem jestem wsciekla, ze ONI zyja tak "beztrosko", a ja wciaz mysle ile czasu mi zostalo, ze nie warto niczego planowac, ze ja caly czas sie boje...
A tu wiosna idzie...powinno byc optymistycznie...
kochana, czekam na wiesci o dzisiejszych badaniach, dziekuje, ze jestes, ze wszyscy TU jestescie :)
 
ali0210 


Dołączyła: 20 Paź 2012
Posty: 306
Skąd: szczecin
Pomogła: 54 razy

 #63  Wysłany: 2013-03-07, 17:45  


Na tak, to co u mnie, od paru dni boli mnie głowa i juz robię przemyślenia wiadomo jakie.
Jest mi tez rano niedobrze i tez myślę o żołądku. Można oszalec. No i jeszcze oko, jakoś dziwnie słabiej widzę na jedno....
Pchełko trzymaj się, wszyscy chyba tak mamy ;)
 
jaddy7 


Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 56
Skąd: miami usa
Pomogła: 9 razy

 #64  Wysłany: 2013-03-08, 06:53  


Jesli martwisz sie o swoje znamiona to moge ci podpowiedziec sposob w jaki moj dermatolog sprawdza mnie moje cale cialo jest sfotografowane a potem poruwnuje zdjecia z tym z ostatniej wizytyI ten sposob wiadomo czy sa jakies nowe znamiona czy cos sie zmienia
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #65  Wysłany: 2013-03-08, 09:56  


jaddy7 to chyba dobry pomysł, bo dla mojej wyobraźni to wszystkie te znamiona zmieniaja sie z dnia na dzień :-( a tak będzie "czarno na białym" i będzie mozna w miarę obiektywnie ocenić czy coś się zmieniło.

[ Dodano: 2013-03-08, 09:56 ]
czyli angażuje męża do sesji fotograficznej :)
 
dawiteusz 


Dołączyła: 24 Wrz 2012
Posty: 38
Pomogła: 10 razy

 #66  Wysłany: 2013-03-10, 07:49  


USG brzucha ok :) Teraz jeszcze badanie krwi, 29.03. usg węzłów chłonnych i videodermatoskopia. Po tych badaniach jak będzie ok uśmiechnę się od ucha do ucha i chociaż na 2 miesiące będzie trochę spokoju psychicznego. Jeśli tak bardzo martwisz się znamionami, pieprzykami to faktycznie doradzam videodermatoskopię. Lekarz daje popatrzeć na zdjęcia, wytłumaczy o co chodzi. Miałam przebadanych 27 znamion, z tego 10 mam podejrzanych. Dzięki tej wiedzy z mojej psychiki zlazło 17 czerniaków :)
Głowa do góry. Wiosna idzie :) i tę wiosnę z pewnością przeżyjemy :)
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #67  Wysłany: 2013-03-10, 12:15  


:) super wiadomosc, czyli do przodu! pozdrawiam wiosennie patrzac na zaokienny pejzaż zimowy...
 
Luika 



Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 262
Pomogła: 65 razy

 #68  Wysłany: 2013-03-10, 12:35  


Dziewczyny, ja co najmniej 6 miałam podejrzanych a z wyciętych 8 wszystkie badania mam ok ;)
JEST DOBRZE i do przodu ;) ))
_________________
nie boję się ;)
http://mamczerniaka.blog.pl/

Czerniak złośliwy, Clark III, naciek 9 mm
Melanoma epithelioides partim fusocellulare typus nodularis cutis, exulcerans, T4bN1aM0
» Mój wątek na tym Forum «
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #69  Wysłany: 2013-03-18, 13:43  


Słuchajcie, gdzieś przy czerniaku spotkałam się z określeniem "guzy podskórne" czy ktoś może to przybliżyć...pytam, bo na palcu wskazującym od wewnętrznej strony zrobił mi się taki jakby guzek, trochę to wygląda jak odcisk. Z kolei na ramieniu też mam coś podobnego od jakiegoś czasu- pokazałam lekarzowi w CO, a On stwierdził,że to taki kaszak CHYBA..... trochę się tym martwię :-(
P.S. A wiosny nie widać :-( :-( :-(
 
aniazet 


Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 192
Pomogła: 20 razy

 #70  Wysłany: 2013-03-18, 21:29  


Cześć Pchełko, pokazałaś Twoje "guzki" onkologowii w co w warszawie i nie nic go nie zaniepokoiło jak zrozumiałam z twego posta. Dlatego Ty również możesz chyba być spokojna. Natomiast co do wiosny to jest problem, bo wiosny nie ma, może od razu będzie lato!!!! Pozdrawiam. Ania
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #71  Wysłany: 2013-03-30, 22:33  


Kochani! Niech zmartwychwstały Chrystus rozjaśni ciemności naszych serc i umysłów. Życzę Wam zdrowych i radosnych Świąt!!! :)
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #72  Wysłany: 2013-04-05, 23:11  


we wtorek wizyta u prof. R. nie moge sie doczekac, od kilku dni strasznie sie "nakrecam" cos mam na palcu, cos mam na nodze, na okraglo macam wezły... oszaleje!!!
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #73  Wysłany: 2013-04-06, 07:28  


To masz podobnie jak ja.Moja wizyta kontrolna zbliża się małymi kroczkami i zaczynam powoli się stresować.Daj koniecznie znać po wizycie.Pozdrawiam i trzymam kciuki.
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #74  Wysłany: 2013-04-06, 08:41  


dziekuje myszko- napisze na pewno
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #75  Wysłany: 2013-04-06, 10:00  


Stresujac sie pomagacie tylko czerniakowi, nie mowiac o innych chorobach.

[ Dodano: 2013-04-06, 10:04 ]
http://7thspace.com/headl..._mechanism.html
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group